Skocz do zawartości

[bieganie, siła] Kiedy zacząć rozwiaj siłe


swiesiul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trenuje triathlon, wiem, że to forum jest troszkę o innej tematyce, ale może mi pomożecie.

 

Zacząłem biegać od grudnia raz w tyg. i pływać raz w tyg. oraz jak pozwalała na to pogoda to jeździłem na rowerze. Od marca zacząłem treningi codziennie. Jednak póki co rozwijam swoją bazę tlenową. Tygodniowo biegam 3.2h co tydzień zwiększam objętość, ale czwarty tydzień jest regeneracyjny. e Objętość dochodzi do 3.7h w tyg. Z tym, ze 1.7h biegam w tętnię 75%Hrmax a resztę biegu robię na poziomie 80%-85% Z rowerem jest podobnie jeżdżę 4H w tyg. W tym raz w tyg robię 45min. podjazdów.

 

Pytanie do was, kiedy zakończyć rozwijanie bazy tlenowej, a zacząć rozwijać siłę. 15 kwietnia mam bieg na 10K, a potem w na początku lipca mam zawody triathlonowe w suszu. Zastanawiałem się nad tym, aby od 15 kwietnia, zacząć przez miesiąc bardziej skupić się na sile, wytrzymałości siłowej, a od połowy maja, ograniczyć treningi siłowe i skupić się bardziej na szybkosci, wytrzymałości i progu anaerobowym. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...