Skocz do zawartości

[Zawody]Wspólne starty


safian

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował ogarnąć zależność sektor/dystans/rating ? Już wyjaśniam o co mi chodzi :)

Najbliższy start w Lublinie zapowiada się na mega szybki, co może oznaczać stosunkowo wysokie ratingi, ścisk na trasie, wariatów

wyprzedzających na trzeciego :wallbash: i inne nieodgadnione akcje. Zatem zastanawiam się nad poprawieniem stanu punktowego do generalki, popróbowanie swoich sił na giga i pewne zdystansowanie się od tego bałaganu. Pytania:

1. Czy rating z giga (słaby) może przesunąć mnie do niższych sektorów?

2. Czy rating liczony jest w kategorii wiekowej czy jako open?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do punktów w generalce liczony jest rating od najszybszego z kategorii wiekowej(wyjątek stanowi główna kobiet, będą de facto klasyfikacją kobiet GIGA)

 

Na potrzeby sektora liczy się rating od najlepszego zawodnika danego dsytansu, bez względu na wiek oraz płeć.

 

Przy Twoich obecnych punktach sektorowych możesz dwa najbliższe wyścigi pojechać na ostatnie miejsce. Dopiero trzeci (nieduany, poniżej 418pkt.) wyrzuci Cię z sektora.

 

Przy okazji - start w GIGA da Ci punkty wyłącznie do GŁÓWNEJ generalki, czyli tam gdzie Twój najpoważniejszy konkurent jest 18-ty. W głównej zwycięzca giga otrzymuje 600pkt, mega 400 czyli nie są to równe warunki. W klasyfikacja Mega M4 nie otrzymasz wtedy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Punkty sektorowe liczone są z ratingu Open.

Nawet gdybyś miał rating nie spadłbyś w sektorze - punkty sektorowe to średnia z 4 ostatnich startów bez 2 najsłabszych, w Twoim przypadku to Legionowo i Chorzele, więc nawet jak teraz pojedziesz kiepsko to nadal będziesz miał 2. sektor.

 

Jeżeli chcesz awansować do 1. sektora musisz mieć w Lublinie Mega/Giga rating open min. 90 %, lub 100% na Ficie :)

 

@DOWN: Ah, fakt, od 451 a nie od 450 jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chociaż ostatnie zdanie nie jest prawdziwe. Musisz mieć więcej niż 90% na awans z racji braków w poprzednich startach.(średnia). 100% FIT to cały czas 2-gi sektor.

 

Generalkę opisałem na poprzedniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zatem przynajmniej trzy osoby "od nas".(B,P,I) Kto da więcej ?

 

Wprawdzie spodziewam się, że płaskie odcinki będą stosunkowo długie, a tym samym miejsca do ataku nieliczne. Lepszy byłby teren odrobinę bardziej selektywny i jazda w ucieczce porównywalna do rodeo na grzbiecie wściekłego byka ;) Niemniej liczę na ostrą walkę do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Łukasz - w Lublinie będziesz miał co zwiedzać. Spędziłem tam piękne 7 lat życia i zawsze uwielbiam wracać do tego miasta.

Proponuję wpaść nieco wcześniej by zaliczyć zamek, podziemia, trochę starówki zanim męty powyłażą a wieczorem wjechać na 10 piętro nowego budynku KUL i spojrzeć na panoramę miasta.

Sorki za OT ale nie mogłem się powstrzymać. O resztę wskazówek pisz na PW(nocleg, co zwiedzać itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było, było ;)

Nawet mam wrażenie, że na odpoczynek zasłużyliśmy :o chociaż dawno się tak nie nabiwakowałem z rowerem w tle jednak tyczy się oprawy powyścigowej, świetna sprawa.

Na trasie z kolei trwała ciekawa i konkretna walka przez co nawet na moim dystansie (przede wszystkim tam :) ) zjechałem się jak głupi.

Teraz pozostaje przedsmak Kozienic jako pociągająca perspektywą. Dzięki obecnym i chwała poległym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Artur: nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że tak, bo wszyscy mają numery z tego roku, a że chip jest zintegrowany z numerem... ;)

 

Z Łukaszem i dwoma kolegami jedziemy samochodem, niestety wolnych miejsc już nie ma :<

 

A na WKK niestety nie zdążyłem, miałem na Gravitana jechać dziś, ale podejrzewam, że w Bielańskim jest powódź, więc nawet tyłka z domu nie ruszałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...