Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - opinie o sklepie


NooreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu zamówiona korba Sram Force. Nie mieli suportu Truvativ GXP na stanie to poprosiłem o sprowadzenie.

Kurier dziś dostarczył paczkę. Ogólnie czekałem tydzień, ale to na suport bo korba była na stanie.

Już trochę gratów u nich zakupiłem i jak na razie wszystko ok.

 

ocena: pozytywna

Edytowane przez pangumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ocena : pozytywna

 

Kopiłem u nich trochę sprzętu i to w odstępie kilu lat (co jakiś czas trochę gratów:) Zakupy zarówno na stronie jaki i allegro. Ostatnio wylicytowałem hamulce X.0 Nie było problemu z przesyłką, wszystko na czas i dobrze zapakowane. Podkreślę że zawsze wpłacałem pieniądze na konto. Do czego mogę się przyczepić(jak na prawdziwego Polaka przystało:) to brak oryginalnego pudełka, ale mi to nie przeszkadza. Zapewne będę kontynuował zakupy u chłopaków z Bolesławca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: Pozytywna/Neutralna

 

Kupiłem u nich kilka rzeczy (w opcji kup teraz i licytacja) przez ostatnie trzy miesiące. Co do przesyłki pod koniec sezonu nie ma co narzekać kupione w niedziele we wtorki zawsze już było u mnie.

Przyczepie się do dwóch rzeczy za które jest neutralna opinia pierwsza to słabe opisy o dużo rzeczy trzeba się po prostu dopytywać, druga to zwroty (błąd wynikał właśnie z niepełnego opisu) czas oczekiwania na zwrot gotówki dość długi (trzeba się przypominać) do tego nie zwrócili kosztów wysyłki do nich a napisali że zwrócą. Mimo wszystko polecam bo ceny mają atrakcyjne tylko jak coś nie jest napisane w opisie proponuję pytać nim się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: Pozytywna

 

Zakupy w Bikestacji robiłem dwukrotnie. Za pierwszym razem za towarem czekałem blisko 2 tygodnie, ale byłem świadomy, że jeden z produktów był trudno dostępny i sklep musiał go sprowadzić. Jedynie mógłbym doczepić się do tego, że sklep sam powinien o tym informować, a nie trzeba było do niego wydzwaniać.

Drugi zakup sprzed kilku dni. Wszystko zrealizowane w miarę szybko.

Reasumując, zalecam w przypadku produktów, przy których na stronie widnieje "Mała ilość 1-3" wykonać przed zakupem telefon z zapytaniem o faktyczną dostępność i ewentualny czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opinia: negatywna

 

Zamówiłem koła składane na zamówienie w konfiguracji:

  • Piasty DT370
  • Obręcze Remerx Magic
  • Szprychy DT Champion
  • Nyple DT mosiężne.

Koła przyszły szybko, aczkolwiek z wieloma wadami:

  • źle wycentrowane tak koło przednie jak i tylne (obręcz przednia przesunięta w prawo, tylna w lewo),
  • dwa rodzaje szprych (cieniowane i niecieniowane),
  • dwa rodzaje nypli,
  • piastę tylną otrzymałem DT370SL, a nie DT370 (różnica w materiale bębenka. Aktualnie bębenek po 2000km jest już zajechany)

Koła były wysyłane do poprawek. Szprychy i nyple wymieniono, zaplot również poprawiono, ale idealnie nadal nie jest. Piastę tylną zostawiono z jednoczesnym namawianiem mnie do dalszej jazdy z bębenkiem aluminiowym i kasetą 9rz bez pająka.

Przy okazji, po reklamacji nie otrzymałem z powrotem dowodu zakupu. Co zrobić przy ewentualnej kolejnej reklamacji?

 

Generalnie, szkoda czasu i nerwów.

Edytowane przez michalbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Opinia: negatywna

 

Zamówiłem koła składane na zamówienie w konfiguracji:

  • Piasty DT370
  • Obręcze Remerx Magic
  • Szprychy DT Champion
  • Nyple DT mosiężne.

Koła przyszły szybko, aczkolwiek z wieloma wadami:

  • źle wycentrowane tak koło przednie jak i tylne (obręcz przednia przesunięta w prawo, tylna w lewo),
  • dwa rodzaje szprych (cieniowane i niecieniowane),
  • dwa rodzaje nypli,
  • piastę tylną otrzymałem DT370SL, a nie DT370 (różnica w materiale bębenka. Aktualnie bębenek po 2000km jest już zajechany)

Koła były wysyłane do poprawek. Szprychy i nyple wymieniono, zaplot również poprawiono, ale idealnie nadal nie jest. Piastę tylną zostawiono z jednoczesnym namawianiem mnie do dalszej jazdy z bębenkiem aluminiowym i kasetą 9rz bez pająka.

Przy okazji, po reklamacji nie otrzymałem z powrotem dowodu zakupu. Co zrobić przy ewentualnej kolejnej reklamacji?

 

Generalnie, szkoda czasu i nerwów.

 

Trzeba było zrobić skan dowodu zakupu i wysłać im kopie :)

 

 

Tapatalk :)

Edytowane przez kontooo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia: Pozytywna

Zakupiłem u nich jako pierwsze zamówienie trenażer z oponką dedykowaną. Cena była lepsza niż u konkurencji. Towar doszedł w ciągu kilku dni i bez żadnych wtop.
Następnie zamówiłem kilka drobiazgów za kwotę około 300zł, jeden z tych drobiazgów miał wydłużony czas oczekiwania więc spokojnie czekałem. W międzyczasie wpadła niespodziewana gotóweczka i postanowiłem zakupić przed sezonem (korzystając z niższych cen)buty i pedały spd. Na stronie bikestacji zamówienie widniało jako "w realizacji" więc jeden telefon do nich, krótka rozmowa o możliwości dołączenia następnego zamówienia do poprzedniego i uniknięcia dodatkowych kosztów wysyłki. Pan który odebrał stwierdził iż niema problemu tylko przy zamówieniu mam zaznaczyć opcje odbiór własny (inaczej zadziałałby automat i wysyłka została by naliczona), oraz napisać w zamówieniu notatkę z nr poprzedniego zamówienia i prośba o dołączenie tego. Tak tez zrobiłem. Drugie zamówienie zrobiłem w poniedziałek, we wtorek dostałem maila iż zamówienie poprzednie zostało wysłane. Trochę się zdziwiłem ale postanowiłem poczekać na rozwój sytuacji. W środę dostałem kolejnego maila tym razem iż zostało wysłane poniedziałkowe zamówienie. Zdziwiłem się jeszcze bardziej ale jak już wysłali oba zamówienia to znów postanowiłem uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dostawę. I o dziwo oba zamówienia dotarły w jednej paczce :). Towar zgodny z zamówieniem całkiem przyzwoicie zapakowany w duży zbiorczy karton z wypełnieniem ze specjalnych kartonów ponacinanych aby można go formować w dziwne kształty.
Jeszcze tylko dodam iż w piątek nie mogąc się już doczekać na przesyłkę zadzwoniłem do nich po numer przesyłki. Osoba która odebrała poleciła mi wysłać do nich zapytanie na adres info@bikestacja.pl. Po zrobieniu tego dostałem informacje zwrotną w przeciągu pół godziny z numerem przesyłki. Inna sprawa że przesyłka właśnie w ciągu tej pół godziny dotarła :).
Zastanawia mnie tylko fakt wysłania dwóch maili ze zmianą statusu przesyłek skoro dotarła w jednej paczce a maile zostały nadane w różnych dniach. Gdybam iż mail ze zmianą statusu wychodzi u nich w momencie gdy paczka jest spakowana i czeka na kuriera więc jest duża szansa że ktoś kto przygotowywał następne zamówienie zdążył przepakować oba do jednego. Sprawdziłem w DHL-u (jako iż miałem już numer przesyłki) że paczka wyszła z bikestacji w środę zgodnie z drugim mailem. Druga sprawa że jeździła sobie razem z kurierem dwa dni co jest widoczne na stronie DHL-u. Ale tak to już jest jak się mieszka w mniejszej miejscowości a kurier ma nie po drodze :).
Ogólnie więc ocena pozytywna i nie mogę na jakość usług narzekać a wręcz jestem z racji cen bardzo zadowolony. Jeżeli jednak czyta ten wątek ktoś z Bikestacji (a po odpowiedziach widać że czyta) to polecam jedną zmianę. Wysyłajcie automatycznie nr przesyłki. Zaoszczędzicie trochę nerwów klientów i zmniejszycie ilość niepotrzebnych telefonów z zapytaniami do was w tej sprawie :).

Edytowane przez Andrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia: neutralna.

 

Kupiłem łańcuch.

Poprzednie łańcuchy,które kupowałem w innych sklepach, były zapakowane jak należy w oryginalnym etui itd.

Tu ze sklepu,przychodzi mi markowy łańcuch wciśnięty i zakręcony niedbale w jakiejś foliówce po innych produkcie.

Średnio mi to się widzi w dobie takiej konkurencji.

pozdrawiam

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pozytywna - zamawiałem kilka razy:
Raz koszyk na bidon nie przyszedł w ustalonym kolorze - w zamian za to dostałem rabat na łańcuch i wysyłka na ich koszt
Drugi raz zamawiałem tam hamulce slx 666 i tu była wpadka bo czekałem na zamówienie ponad tydzień - jak zadzwoniłem to dostałem info, że im brakuje klamki - nie wiedzieli kiedy dojdzie więc zamówienie anulowałem. Trzeci raz kupowałem przerzutki i trochę innych klamotów i było bez kłopotu. Za czwartym razem zamówiłem u nich hamulce xt 785, też troszkę czekałem koło 4 dni, jak już zadzwoniłem to mnie poinformowali, że wyślą dnia następnego - tak tęż się stało. Ogólnie sklep na plus dobre ceny i większości przypadków realizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem mniej szczęścia, bo dostałem koszyk z jasno niebieskimi wstawkami i jedyny pasujący akcent to jeden z przycisków licznika, efekt jak niżej, Pytanie co będzie jak zmienie licznik :(

 

IMG_4756_resize.jpg

IMG_4775_resize.jpg

 

Żeby nie było OT to napiszę, że naprawdę można się z nimi (bikestacja) bez problemu dogadać i są skłonni do rabatów.

Edytowane przez OrzelPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia: neutralna -

 

W niedzielę zamówiłem hamulce Deore m596, do nich tarcze i dobrałem sobie adaptery. W zamówieniu sobie dokładnie wybrałem ,że chcę mieć przewody skrócone do pewnego rozmiaru. Paczka przyszła dzisiaj (czwartek), niby wszystko jest co zamawiałem, ale przewody oczywiście w stanie fabrycznym, nie ruszone... Po to m.in. tam zamawiałem żebym później nie musiał babrać się jeszcze z przewodami, nie musiał kupować oleju itd. Żenada lekka.

Edytowane przez domin34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena pozytywna.

Przez kilka ostatnich lat robię regularnie co roku na zimę większe zakupy na wyprzedażach :)
Ostatnio zamówiłem dwie paczki z dostawa poprzez Paczkomaty.pierwsza przyszła naprawdę bardzo szybko, druga niestety już zdecydowanie dłużej. Całe szczęście za bardzo mi się nie spieszyło.
Za to kontakt jest bardzo dobry, co dziś już często nie jest takie oczywiste.

Wysłane za pomocą Tapatalk.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia : Neutralna

 

Tylko dlatego neutralna bo w końcu dostałem to za co zapłaciłem, kupiłem kasetę z łańcuchem shimano xt 10 stycznia i tego samego dnia wysłałem pieniążki po 4 mailach 17 stycznia dostałem wiadomość że przepraszają za opóźnienia i że jutro już wysyłają, i tak sobie czekałem aż do wtorku 22 stycznia i postanowiłem sam zadzwonić, okazało się że towaru nie ma na sklepie i muszę czekać aż dostaną towar lada dzień, prosiłem aby wysłali mi wiadomość jak tylko wyślą paczkę, niestety żadnej informacji nie dostałem ale w końcu dostałem paczkę 25 stycznia w piątek, moim skromnym zdaniem brak tam dobrej organizacji i kogoś kto potrafi ogarnąć niezły burdel na magazynie. Poza tym nie mam uwag . Pozdrawiam wszystkich ze sklepu / . :thumbsup: :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia : BARDZO pozytywna:)

Kupowałem u nich z 4 razy już, zawsze komponenty KCNC.
Wysyłka błyskawiczna, towar max po 2 dniach był u mnie. Zawsze wszystko spakowane w fabryczne, równe pudełeczka. Wyjątkiem była kierownica owinięta folią i kartonem (ale może tak dostają). Kontakt też ok, odpisują na pytania o dostępność towaru, czasem nawet w godzinach kiedy sklep jest zamknięty.

I dwa plusy dodatkowo za:

+ aktualna oferta, widać co maja a czego nie (nie tak jak np. ctbike)

+ robią aukcje na allegro i można dostać tańszy sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...