Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Jaki najtańszy, wytrzymały, który się w ogóle nadaje?


Rekomendowane odpowiedzi

Po przewaleniu "paru" topicków z amortyzatorami "jaki do iluśtam zł" nadal nie wiem jaki amortyzator kupić. Dlaczego nie wiem ? Otóż dlatego, że nie ma topicka z listą polecanych amortyzatorów w przedziałach: do 200, do 350, do 500, do 700, do 900 etc. Ale nie o tym chcę napisać. Zamierzam złożyć rower 26' rama alu sztywna. (70% miasto, 20% las, 10% cięższy teren).

 

Poszukuję amortyzatora przedniego cechującego się:

- skok min. 100mm

- wytrzymały na luzy (ok 2500km powinien zrobić bez większych luzów)

- w miarę dobrze działający (mam 70kg)

 

Krótko jaki z nadających się (zoom odpada;/)będzie najtańszy?

 

Wymagania niby niewielkie, co byście polecili komuś, kto chce złożyć rower w najlepszej relacji cena/jakość mając ok 1000zł na chwilę obecną na wszystko??

 

I dlaczego ten a nie inny?

 

Proszę o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry amor musisz wydać ok. 200zł, polecam ci amortyzator RST OMEGA TLN , 1 lub 1/8 Cala.

Jak po mieście chcesz jeździć to taki starczy w zupełności, sam mam takiego samego jeżdżę nim w streecie jak na razie bo brak funduszu i spisuje się idealnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry amor musisz wydać ok. 200zł, polecam ci amortyzator RST OMEGA TLN , 1 lub 1/8 Cala.

Jak po mieście chcesz jeździć to taki starczy w zupełności, sam mam takiego samego jeżdżę nim w streecie jak na razie bo brak funduszu i spisuje się idealnie :).

 

 

Hmm jak on się ma do np SR SUNTOUR XCR-L.O. 100mm Model 2008 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam XCR`a LO model 011 w moim Scott Aspect 30. Nakręciłem na nim ok.1400 km od lipca zeszłego roku. Trasa tylko teren i przy wadze 104kg nie widzę żadnego zużycia tego amortyzatora. Cała zima była jeżdżona i myta pod myjką wysokociśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 350 jest Suntour SF11 Raidon LOD AIR w promocji za 359 kurier gratis w CT bike, o lata świetlne od takiego XCR a cena niewiele wyższa w tym samym sklepie jest Epicon LOD Air SF11 LOD za 585 zl.

( w opisie na stronie jest błąd, ma golenie chromowane 32mm a nie 30. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Mój XCM akurat wytrzymał jakieś 19kkm ale luzy już są spore i czuć nawet przy jeździe na stojaka po równym. Wymieniam na co innego bo... nie lubię tej ciężkiej krowy na sprężynach i elastomerach. Może nie jest to złe ale jak dla mnie w tych XCM to regulacja twardości jest dla picu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...