Skocz do zawartości

[rower] Kross Hexagon V6


Rekomendowane odpowiedzi

miesiąc temu 1100zł za model 2006. Wybór podyktowany jedynym egzemplarzem w sklepie z ramą 21". Fajny jest i coraz bardziej mi się podoba. Tylko te przerzutki jakieś takie.....niepewne. Stąd rzadko je zmieniam :030: . Nie znam się na tym, ale za tę cenę to chyba normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czas na mały OT, chociaż myślę że to informacja dość ciekawa.

 

Przed chwilą uprałem ręcznie licznik rowerowy Sigma BC1106. Moczył się w wodzie z godzinę. Oczywiście z proszkiem. Po kilkuminutowym ugniataniu, drapaniu i wygniataniu zorientowałem się, że w kieszeni coś jest :). Ale na całe szczęście działa (pomimo, że wg. producenta nie jest wodoszczelny)!!! A jak pachnie teraz ;) Miód malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich :(

 

mam pytanie, przejechalem juz na swojej V6 okolo 700km do tej pory wszystko wporzadku ostatnio zerkalem na kasete poruszalem ja na lewo prawo i poczulem luzy nie wiem czy tak ma byc, czy tak bylo od pacztku. co mi doradzicie? ogolnie rowerek super sie sprawuje wszystko jest ok tylko ze ta kaseta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu czyściłem troszkę dokładniej kasetę i nic takiego nie zauważyłem, żeby miała takie luzy. Normalnie się kręciła, ale nie ruszała na lewo i na prawo. Pewnie musisz ją tylko dokręcić i po sprawie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra...ceny wysokie jak sku**yn ....mam nadzieje ze do padziernika jeszcze sie sporo na rynku rowerowym zmieni i stanieja o ok 200zl...bo o tyle poszly w gore w miare zblizania siesezonu....szkoda ze w pazdzierniku nie dostane juz wersji 2006 bo to bylo by LUX i cacy :D 2007 sa zbyt "drogie"...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi proszę, jak Wam się wydaje, czy Kross Hexagon V6 2007 jest faktycznie warty swojej ceny (1399zł)? Patrząc na osprzęt to jest przyzwoity (co prawda te tarcze trochę dają do myślania ale ja się nie znam <_< ) ale nie wiem czy za takie pieniądze nie da się kupić czegoś lepszego innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 999 zł możesz kupić Rockrider'a 5.2 http://www.decathlon.com.pl/PL/Product_arb...3099/index.html Wg. mnie bardzo dobra propozycja za naprawdę dobrą cenę. 24 biegi, rama całkiem dobra i mocna, podobno geo ma jakby sportowe i bardzo przewidywalne. Bardzo rozwojowy rower - warto w niego "ładować" póżniej pieniądze. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 999 zł możesz kupić Rockrider'a 5.2 http://www.decathlon.com.pl/PL/Product_arb...3099/index.html Wg. mnie bardzo dobra propozycja za naprawdę dobrą cenę. 24 biegi, rama całkiem dobra i mocna, podobno geo ma jakby sportowe i bardzo przewidywalne. Bardzo rozwojowy rower - warto w niego "ładować" póżniej pieniądze. Pozdrawiam !

;)

 

Właśnie wczoraj otworzyli w moim mieście Decathlon. Zobaczyłem ten rowerek na ulotce i poczytałem wczoraj trochę o nim w sieci. Po polsku nie ma za dużo testów ale jak już są to wyrażają sieo nim prawie wszyscy w samych superlatywach :) Francuzkiego niestety nie znam na tyle dobrze żebym mógł przeczytać testy ;)

Dzisaj albo jutro wybieram się do Decathlonu aby obejrzeć rower w rzeczywistości ale muszę powiedzieć, że trochę się na niego "napaliłem" :)

 

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie tego roweru (sorry za OT, w razie czego proszę o przeniesienie):

Czy jest to rower dobry do jazdy po mieście (ok 70% to ścieżki rowerowe, jezdnie i inne utwardzane nawierzchnie)? Czy nie będzie on się tam "męczył" jak Ferrari do jazdy po zakupy :D

Czy w razie czego można założyć do niego semislicki albo inne oponki lepiej nadające się do jazdy w mieście czy będzie to hmm śmieszne? :P

Jak rzeczywiście wygląda sprawa z serwisem i gwarancją? Bo w Internecie właściwie jedynym zarzutem pod adresem Rockridera był ich serwis...

 

 

Jeszcze raz przepraszam za OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jak najbardziej nadaje się do takiego przeznaczenia. Ja śmigam na semi-slickach i jeździ jak rakieta ;) Co do serwisu i gwarancji, to szczerze mówiąc nie wiem, bo u mnie gwarancja była ważna bez przyjechania na pierwszy przegląd i do tej pory maszyna nie była w serwisie :) Oby było tak dalej.

Będziesz zadowolony z Hexa V6 w 200% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jak najbardziej nadaje się do takiego przeznaczenia. Ja śmigam na semi-slickach i jeździ jak rakieta :) Co do serwisu i gwarancji, to szczerze mówiąc nie wiem, bo u mnie gwarancja była ważna bez przyjechania na pierwszy przegląd i do tej pory maszyna nie była w serwisie ;) Oby było tak dalej.

Będziesz zadowolony z Hexa V6 w 200% ;)

Dzięki Gucio:) ale ja akurat pytałe o Rockridera 5.2 - dlatego przeprosiłem za OT :)

Jest tańszy o 300zł od V6 co w moim przypadku nie jest bez znaczenia bo już i tak przekroczyłem mój budżet :)

 

Że V6 się nadaje do jazdy na semislickach wiem, bo już od dłuższego czasu interesowałem się tym rowerkiem (jeszcze wersją z 2006r. kiedy był tańszy) i wtedy czytałem, że sporo osób tak właśnie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no chyba, że tak. Źle zrozumiałem :)

Żebym teraz ja nie robił ot, to pochwalę się, że na moim biurku leżą już PD-M520 i czekam na buciki, które powinny w przyszłym tygodniu być (zamawiam dopiero w przyszłym tygodniu ze względu na kasę;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Rockrider'a, zakładaj oponki 1.25-1.5 i śmigaj aż miło .... Nie bój się, że to wąskie opony - ja mam 1.9 w przybliżeniu semi-slick'i, nie oszczędzam roweru po dziurach i krawężnikach i żyje odpowiednio. Uwierz mi - na miasto zakładaj opony poniżej 1.9 najlepiej. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak tam patrze na hexagona v5 '07 to jedyną zmianą jest amorek, który mozna w dobrym sklepie wymienic w rozliczeniu na cos lepszego - reszta pozostaje taka sama jak hexie '06 a wiec jesli ktoś szuka wersji '06 V6 to niech tak kupuje jak mówie - wymiana amorka w rozliczeniu. a przy okazji polecam niezwłoczną wymianę hamulców - ja wymieniłem na Avidy SD3 i są o niebo lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, przejechałem juz na hexagonie z 06 3100km. Po za poczatkowym luzie w supporcie nie miałem z nim problemow. Teraz tylko cos mi sie smiesznie odzwa w tylnim kole, przy wiekszej predkosci (od 35 km/h). Bede musiał sie przejechac do serwisu moze to rozszyfruja i naprawia. ROwerek w pełni polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem hexagona v6 '06. Zmieniłbym hamulce, tylko nie bardzo znam się na wszelakich rowerowych osprzętach, także prosiłbym o pomoc. Co zmienić? Wystarczy klocki, czy trzeba całę szczęki? Jak szczęki to klamke też trzeba by było? Niestety nie mam nieograniczonego budżetu : P chciałbym wydać jak najmniej, no i w sumie to zależy mi tylko na przodzie... tył "pal sześć"

Co polecicie? czytałęm o jakiś kostkach CLARKS'a, będą pasować? hamulce mam alhonxa jakiś tam model (prawdopodobnie V-Brake Alhonga HJ-806AD). Manetki to chyba Shimano ST-EF 35.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem. Ale ktoś gdzieś pisał, że bez wymiany klamek (i tu ktoś polecał FR5?) można różnicy nie odoczuć...

poza tym, czy w moim wypadku muszę zmieniać całe hample, czy wystarczy klocki?

 

O tych avid'ach czytałem, no i jak bym brał, to raczej SD5, ale może dzieki użyciu np. samych klocków powiedzmy CLARKS'a osiągnąłbym podobny efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...