Skocz do zawartości

[rower] full czy ht do 5-7tys


atvrider

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Obecnie jeżdżę na Konie Kula i jestem bardzo z roweru zadowolony i marki kiedyś miałem meride mattsa dokładnie modeli nie pamiętam i gianta ale w granicach cenowym zbliżonych do kony kuli i byłem niezadowolony..... Aż znalazłem Konę.

 

Teraz chciałbym zamienić 26 na 29 i nie wiem w jaką markę się kierować ogólnie rama musi mieć 22" bo jestem wysoki :D. na pewno byłby to hardtraill w tej cenie - ale nie wiem jakimi kategoriami mam patrzeć. Myślałem o Konie, Garym i Cube. Przeznaczenie oczywiście XC

 

Co dokładnie do pieniędzy to nie wiem ale swoją bym pogonił za 2,500 może 3.... dołożył było by z 5,6

 

Tak jeszcze myślałem o Modelu Kony HEI HEI na 29r (full) - Nigdy nie miałem fulla nawet nie wiem jaka jest różnica w rowerach XC między full a hardtrail... ( ale ten model pewnie kosztuje z 12tys zł.....)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kona przecenia w sierpniu rowery i będą dużo tańsze ( 40-50%) sam mam podobny problem chodź myślę między giantem antemem x 29 a scottem pro+ modyfikacja aktualnie mam antema 2011 ale na 26

tak wogóle ile masz wzrozstu że 22 cale na 29 kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sierpnia jeszcze trochę czasu. Jeździłem na gary fisher superfly 100 wrażenia z jazdy super. W terenie bardzo fajnie się sprawował (wymieniłbym kierownicę na inną i byłem zdziwiony, że taką kiepską korbe dali). Na asflacie miał "odejście". Nie dałbym tyle kasy za niego (ponad 16 kawałków) ale od tej pory poczułem mięte do twenty ninerów.

Z garego za 5190 zł jest fajny model X-Caliber.

W nartyrowery kupisz go z rabatem 12% jeśli klikniesz na facebooku, że ich lubisz.

Mają też 29ery z Orbea model H50. Zdjęcia w 3 ujęciach. Z ceny też urywają 12%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie, nie kazdy 29r jest w rozmiarze 22"

 

ps. mam 206cm :)

 

Orbea raczej odpada. Wydaje mi się, że L-ka będzie do 195 cm.

Pozostaje Gary Fisher ale X-Caliber będzie na Ciebie za mały z ramą 21".

Może być ciężko przy Twoim wzroście ze znalezieniem dużej ramy no chyba, że więcej będziesz jeździć w terenie - wtedy możesz wziąć go na ramie 21", będzie bardziej zwrotny w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaj w bikershopier, oni chyba są dystrybutorem KTM na PL

 

bikershop ale to nie znaczy,że inne sklepy go nie sprowadzą o ile jest osiągalny :)

Przy sprowadzaniu licz się z tym,że sklepy zażyczą sobie zaliczkę (bezzwrotną) a jak im powiesz, ze chcesz sie do roweru przymierzyc i potem zdecydować czy kupić to wątpie żeby Ci wtedy rower sprowadzili. Nie wiem gdzie mieszkasz ale mozesz sprawdzić na stronie ssc.pl gdzie jest najbliższy salon treka i garego, udac się tam i przymierzyć sie do roweru na sklepie. Zobacz jak Ci się widzi rama 21" bo chyba większa nie będzie dostępna.

Jak 21" będzie ok to znajdziemy najtańszy sklep z rowerem dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok widze ze są w trójmieście jakies sklepy jak będe się wybierał to na pewno zajade i przymierzę.

 

Mam jeszcze małe pytanie - ponieważ przy moim wzroście jest też odpowiednia waga, aktualnie 108 ale jestem w stanie zejsc do 97kg czy rozwiązanie ramy w full nie było by lepszą opcją?

 

- pytam dlatego że czuję w siodełku gdy mi pęka śruba łącząca siodło z sztycą - prawdopodobnie spowodowaną przez mój ciężar i brak amortyzacji tylnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztyca jest na mocowanie na jedną śrubę to fakt ale 2 lata temu zapłaciłem za sztycę około 350zł jest z carbonu co przy zwykłej aluminiowej nawet lekko wytraca drgania a siodło jest stare wtb ma z 4 lata już trochę się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej masie kupuje sie aluminiowego thomsona elite 410mm

 

moja propozycja - http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=52771&scid=1000&scname=Rowery+g%C3%B3rskie - rower posiada usztywnione polaczenie przedniego kola z amorem, zawiecha wytrzyma twoja mase, a i zostanie troche grosza na modyfikacje

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kupna to mi jeszcze trochę zostało - ja nie z takich co kupują już, najpierw trzeba ukończyć ten sezon - sprzedać grata dołożyć i kupić

 

lubie wyczajić rynek na spokojnie wybrać coś co będzie mi pasować, zakup prawdopodobnie kwiecień 2012, a ten specialized mi sie podoba więc trzeba troche popracować na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o hardtaila to alternatywnie polecam ten ROWER

 

sam przejechałem na modelu Team29 już 5,5 tys.km od zeszłego roku i szczerze polecam - zwłaszcza geometria i staranność wykonania

(rama alu a łączenia i przetłoczenia wyglądają tak, że każdy jest przekonany, że to karbon)

 

mam 187cm i 90kg - rama 19" + sztyca RitcheyPro Carbon 400mm - dla Ciebie mają nawet 23" ale myślę, że 21,5" wystarczy

 

tu masz LINK do mojego roweru - trochę gratów pozmieniałem

 

co prawda Team29 jest trochę droższy ale zwykle po sezonie mają super przeceny - ja urwałem jakieś 1.800zł

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sup robi duże rowery dla dużych panów, 65 cm rury przy rozmiarze 23 mówi samo za siebie. O Orbei już wspomniano tutaj - słusznie - że to śródziemnomorski rozmiar. Poza tym samo Gold niewiele mówi, zwłaszcza czy w środku jest powietrze czy sprężyna.

 

Do rozważenia wrzucam Scale 29, też jest spory (64 cm w XL).

 

A mniej typowo może Ninera, np. takie coś http://beastiebikes.pl/bestiarium/display_product.php?pro=12&mod=29&id=148 , aczkolwiek pod wagę autora to już raczej Air 9 lub któraś ze stalówek. No i są to inne pieniądze niestety, ale sprzęty przednie. I praktycznie niespotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sup robi duże rowery dla dużych panów, 65 cm rury przy rozmiarze 23 mówi samo za siebie. O Orbei już wspomniano tutaj - słusznie - że to śródziemnomorski rozmiar. Poza tym samo Gold niewiele mówi, zwłaszcza czy w środku jest powietrze czy sprężyna.

 

Do rozważenia wrzucam Scale 29, też jest spory (64 cm w XL).

 

A mniej typowo może Ninera, np. takie coś http://beastiebikes.pl/bestiarium/display_product.php?pro=12&mod=29&id=148 , aczkolwiek pod wagę autora to już raczej Air 9 lub któraś ze stalówek. No i są to inne pieniądze niestety, ale sprzęty przednie. I praktycznie niespotykane.

 

 

w wadze podają tak sądzę zawsze najmniejszy rozmiar ramy to air 9 będzie ważyć zaraz tyle co ragazzi z reala - podobają mi sie te rowery NINER - nigdy nie słyszałem o takiej marce....

 

3k zł za samą ramę reszta części wyszła by mnie 3-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie co do wagi. Sam sie na to nabralem sadzac, ze Rip wazy mniej niz 3kg bo tyle stalo na stronie. Moze i tak, ale na pewno nie w M czy L, ktore pokazuja w realu ok. 3,5 kg.

 

Marka wywodzi sie z Usa i robi wylacznie 29. Pochodzenie moze miec tutaj znaczenie, w tym sensie ze ludzie ktorzy je projektuja maja przed oczmi amerykanskiego jezdzca, a nie jakiegos mikrusa z Wloch czy innych Chin.

 

Co do budzetu to 3-4k moze byc malawo jezeli myslisz o porzadniejszym amorze i kolach.

 

Ale pogadaj z Beastie, moze maja w ofercie rame z amorem w jakiejs przyjemnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...