Skocz do zawartości

[obręcz] czy ona się nadaje też pod v-ki?


malheureux

Rekomendowane odpowiedzi

A mi sie wydaje, że jest pod V-ki gdyż widze tam szparke do sprawdzania stanu zużycia obręczy uzytkowanej pod V-kami!!. Trzeba by było zobaczyć jakiej firmy ta obręcz! A i sa obrcze z czarnymi brzegami z anodą pod V-ki np Alexrims ac-18!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem pewna, bo tej srebrnej części nie ma. To miejsce gdzie niby miałyby być klocki ma 9,5 mm, no i ten rowek jest. Obręcz to JINNENGTONG 6061 ALLOY - T6 takie lipne ogólnie.

Cały rower jest taki jak ze sklepu, nie było za bardzo nic wymieniane, to trochę dziwnie jakby dali tarcze wraz z ramą i amortyzatorem pasującymi również do v-brake, a obręcze już by nie pasowały. No nie wiem, tak sobie to logicznie wyjaśniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak to wygląda w tanich sprzętach robionych na wygląd!! jeśli jest w miarę "markowy" to przy każdym sprzęcie na tarczach, są równiez piwoty , dlaczego? proste jak klijent w szybkim czasie zajeżdża tarcze zaciski bo lipa to taniej wymienić na V-ki a obręcze w takowych rowerach są częsta uniwersalne ale pomalowane żeby jako nowy rower ładnie się to prezentowało . Moim zdaniem ta obręcz jest pod V-ki!! :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Załozyc sie da i nawet będzie hamować ale jezeli obrecz nie jet przystosowana do wielkiego nacisku to moze sie złamać. Najłatwiej rozpoznać po tym ze faktycznie ma czysty srebrny bok. Ale co ważniejsze bok musi być równy, płaski i ustawiony prostopadle do osi koła. Jeżeli tak nie ejst to koło nie słuzy pod taki hamulec i lepiej losu nie kusić, nawet jeżeli jest tam rowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej rozpoznać po tym ze faktycznie ma czysty srebrny bok.

to by znaczyło że przez kilka lat używałem z Vką obręczy pod tarcze. skoro mojej obręczy nic się nie stało a był to ważący ok 400 gramów Fir to tymbardziej ta powinna dać radę. materiału starczy na dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obręcz nie jest pod V-ki, ale można spróbować je założyć. Jeśli coś będzie nie tak jak trzeba, to zmienisz na takie które są w 100% pod v-brejki (jak nie będziesz szalał to zamkniesz się w 100zł). Ewentualnie podpytaj w jakimś serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak na moje oko to nie wygląda jak obręcz pod V'ki, ale chyba łatwiej byłoby gdybyś napisała co to za obręcz (jak nie wiesz, to chociaż zrób fotke naklejek, czy coś) ;)

 

EDIT: Tak, jestem ślepy, nie zauważyłem, że powyżej nazwa padła :D

 

EDIT2: http://www.velokiev.com/forum/viewtopic.php?t=23546

Więc chyba jednak obręcz pod v-ki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...