Skocz do zawartości

[suport HII]


swimfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaka moze byc przyczyna zjawiska ze jak przykrecam kluczem dynanometrycznym miske od strony zebatek to nie nie moge uzyskac tzw .klikniecia ze uzyskalem tzw sile np 40 Nm /30Nm.po drugiej wszystko jest ok klikniecie nastepuje.Tylko niech nie pisze ze takiej sily nie uzyskalem to nie bylo klikniecia bo nawet tylny amor sie ugiąl :teehee: .Probowalem 3 niezaleznymi kluczami dynanometrycznymi(krece i krece z pewnoscia o duzo wieksza sila i juz mega duzy opor ) u Was tez tak jest?

Po tej stronienie co nie moge odkrecic jest podkladka plastykowa(mufa 73mm) po drugiej tego nie ma moze dlatego(ale co ma piernik do wiatraka?).Chyba ze cos robie zle,to mnie poprawcie.Miski montowanie od nowosci w ramie przy odkrecaniu nie bylo problemow,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadnienie bardziej ze strony fizycznej ;)

Jeżeli podkładka jest plastikowa (u mnie są ALU wszędzie) to najpewniej zjawisko tarcia między miską a podkładką i podkładką a mufą występuje w dużo mniejszym stopniu aniżeli po drugiej stronie (tarcie bezpośrednio między miską a mufą powoduje, że niezbędny do kręcenia moment siły szybciej osiąga wartość ustawioną na manometrze)

 

Po stronie zębatek masz poślizg lepszy dlatego KLIK wystąpi dopiero po osiągnięciu momentu siły dopiero ze strony ściskanego gwintu....jeżeli masz wrażenie że jest wystarczająco dociągnięte to dla pewności zostaw :)

Nie ma co szaleć - to jest wartość MAKSYMALNA zalecana, a nie jedyna, słuszna i niezastąpiona :)

 

Urwać łatwo, a wiesz - samo to się nie odkręci tak łatwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkrecilem po raz wtory podkladka jednak alu mam.Generalnie to jakies czary chyba sa po stronie zebatek ustawilem klucz na np 20 Nm i nizej i tak nic No dokrecile na wyczucie tylko szkoda po co tyle kasy wydawac na klucze dyna.

 

Nie bój nic....klucz dynamometryczny się przyda ;)

Manetki, przerzutki, hamulce, rogi, mostek z obu stron, tarcze CL i 6śr., łożyska w zawieszeniu, pedały w korbie, jarzemko w siodełku, kaseta na bembenku, wolnobieg też, zacisk sztycy skręcany

niedługo producenci dętek napiszą na wentylku z jaką siłą dokręcać zaworek i zakrętkę, żeby czegoś nie urwać ;)

 

Czytając powyższe, wiedz, że coś się dzieje ;) a klucz sie przyda przy pierwszej wymianie świec w aucie lub skręcaniu głowicy ;)

Napisz na PW jaki i za ile - może odkupimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy dokręcam suporty kluczem pneumatycznym, nie ma wyskalowanej regulacji siły dokręcania. Prywatnie bawiłem się zawsze kluczami z długą rączką, ok 30 cm, też zawsze wystarczało do bezproblemowej eksploatacji. Kasety od zarania dziejów dokręcam "ręcznie", montownie rowerów zostawiają je "na luzie" i się nie martwią :) Dokręcenie z odpowiednim momentem pozostawiłbym np mostkom, tam faktycznie ma to znaczenie, dla np bezpieczeństwa części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....klucze mają ten trzpień kwadratowy przeciskany w drugą stronę, żeby działał w odwrotnym kierunku, ale kolega napisał, że trzema kluczami sprawdzał.

 

W sumie każdy kluczyk mógł być podobny, jeżeli nie identyczny.

W sumie ja w rękach nie miałem innego klucza niż jednokierunkowy (ze zdjęć tylko wiem że są) ;) - chyba, że te wychylne za 25zł...ale to chyba nieporozumienie :) nie wiem, nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie moze rzeczywiscie to klucze jenokierunkowe(tzn maja przelacznik prawo lewo z tym ze nie wiem jak dziala mikroklik moze tylko w jednym kierunku ale watpie) co do dwoch to wysoko polka mam takie klucze proxxona:

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-proxxon-6-30nm-23349-i2079428679.html

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-4-proxxon-certyfikat-i2095095318.html

no i slabszy top crafta.co do crafta to bym watpil co do jakosci ale proxxon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...