Skocz do zawartości

[łańcuch] Jak odpiąc i zapiąć bez specjalnego klucza?


MarcinN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki właśnie problem, że nie mam narzędzi, kupić też raczej nie mam gdzie, albo przynajmniej nie mam na to czasu teraz, a muszę rozpiąć łańcuch, żeby go włożyć na nowy rower z napinaczem, a potem oczywiście spiąć. Nie posadam do tego specjalnego narzędzia, bo chyba takowe istnieje, czy mogęzrobić to jakoś taką domową metodą?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spinka to takie coś jest w łańcuchach sram'a, że można łatwo odpinać i spinać łańcuch? Problem w tym, że w weekend skończę składać rower i chciałem sobie pojeździć, a najbliższy serwis jest bardzo daleko, więc nie chcę łazić kawał drogi tylko od razu wystartować:( Mam też pytanie ile może kosztować jakieś narzędzie do zdejmowania łańcucha jeśli takie cudo istnieje i może ma jakąś bardziej profesjonalną nazwę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkuwacz(klucz itd.) łancucha:) ja zawsze placilem cos kolo 20-25zl za to narzedzie.. jednak gdzies co 2-3 lata rozwale takie narzedzie i potrzebuje nowego:)

 

tu masz np. http://www.allegro.pl/item86601479_profesj...lifu_6100_.html zawsze takie mialem...

 

A domowym sposobem juz rozkuwalem kiedys łancuch i dalo rade ale nigdy nie udalo mi sie go skuc więc najlepiej miec narzedzie:) a ia tak mając lańcuch srama polecam spinke fajna sprawa w najgorszym przypadku trzeba wytrzec spinke z brudu (w miare mozliwosci) i po chwili mam rozkuty lancuch:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinN - nie bój nic sprawdzi się dobrze :) sam mam jakiś "noname" KMC i daje radę :)

 

jak Ci się zerwie to najlepiej wozić ze sobą jeszcze jedną spinkę :)

 

 

co do niedolotu to czasem nawet jak łańcuch jest sprawny to się zdarza :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu

 

1. czy spinki srama mogę zastosować przy łańcuchach shimano. przymierzam się do zakupu łańcucha XT/LX i mam dosyć mycia "ręcznie" łańcucha beznyną

 

2. na stronie sprzedawca zamieszcza napis:

"Łańcuch XTR/dura ace 9speed , orginalnie zapakowany w komplecie z dwoma pinami do łączenia."

czym są te dwa piny??

 

z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można stosować spinki SRAM lub np. Wippermann w łańcuchach Shimano, wymiarowanie jest zbliżone.

 

2. To dwa piny do połączenia łańcucha, długie, żeby było łatwiej skuć razem ogniwa. Potem odłamuje się niepotrzebny zaokrąglony koniec pina. Nie da się tego potem rozpiąć, jeśli o to pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...