Skocz do zawartości

[napęd] wymiana cześci rowerowych


MrSkoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem, że wymienię czesci w pewnym "góralu" nie nowym już...

Rower jest to Shimano z lat świetności jej firmy - kupiony w ok. 95 roku

Chce zrobic gruntowną modernizację oraz doprowadzic go do stanu idealnego (na nowych czesciach)

Planuje zostawic tylko samą ramę (musze ją wyczyścic i pomalowac)

I dlatego prosze o porady, sugestie co mam zrobic itp.

 

A teraz bedzie lista części jakie planuje włożyc w rower:

 

przerzutka przód - SHIMANO ALIVIO FD-M430

-II- tył - -II- -II- RD-M430

klamkomanetki - SHIMANO ALIVIO ST-M430 3x9

Korba - SHIMANO ALIVIO FC-M430

Kaseta - SHIMANO ALIVIO CS-H630 9 rz. 11-32

suport - co mi polecicie

stery - jak wyżej

kierownica - gięta ale obojętnie jakiej firmy

siodełko - coś się znajdzie :laugh:

łańcuch - SHIMANO DEORE CN-HG53

Hamulce - SHIMANO ALIVIO BR-M422

 

Do tego potrzebuje jeszcze kompletu kół 26 cali

Z góry dzięki za pomoc

 

PS. W razie czego moge wrzucic fotki roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl czy nie lepiej kupić cały nowy rower. Twój stary zapewne posiada stery pod rurę 1 calową. Nie kupisz dobrej jakości sterów do tego, nie mówiąc już o amorku. Części bez kół które podałeś będą kosztować 600-800 złotych a ty chcesz kupować jeszcze koła. Teraz jest okres wyprzedaży. Poprzeglądaj oferty i zdecyduj co jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, remont starego roweru czy kupno nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl czy nie lepiej kupić cały nowy rower. Twój stary zapewne posiada stery pod rurę 1 calową. Nie kupisz dobrej jakości sterów do tego, nie mówiąc już o amorku. Części bez kół które podałeś będą kosztować 600-800 złotych a ty chcesz kupować jeszcze koła. Teraz jest okres wyprzedaży. Poprzeglądaj oferty i zdecyduj co jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, remont starego roweru czy kupno nowego.

Nie chce nowego roweru;) ja chce ten rower naprawiac hobbystycznie - wieczorami dłubac przy nim. A i ja nie chce kupowac wszystkiego na raz tylko stopniowo.

 

PS. Mam teraz drugi rower ale źle z nim trafiłem... tzw. gora; :( a ciezki jak nic

 

A i jeszcze jak samemu zrobie rower będe miał satysfakcje może rozejdzie sie po znajomych i wpadnie pare groszy za roboty przy rowerach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jak możesz te fotki. Chętnie bym zobaczył jak taki stary rower wygląda. :whistling:

 

Rower jest z ok. 1995 roku. Tam napisałem skrótem. Posiadam teraz fotki ale są słabej jakości... Robione przy świetle latarki telefonem komorkowym... Nie wiem czy chcesz zobaczyc takie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię coś podobnego,

koła kupiłem niedawno takie

http://allegro.pl/kola-mtb-maszyny-32-szpr-vb-novatec-mach-1-france-i2027114245.html

 

Całkiem fajne, mi do trekkingu wystarczą, mocowanie tylko pod V.

 

Suport octalink najtaniej BB-ES25, BB-ES30

Za trochę ponad 200zł są też korby deore ze zintegrowaną osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korba ma być na kwadrat, to możesz kupić suport vp bc-73 albo truvativ square. Oba mają metalowe miski. Długość osi pod korbę ALIVIO FC-M430 - 113mm.

Jak będzięsz kupował łańcuch, to polecam jakis zabezpieczony przed korozją np niklowany. Ja jeżdzę na shimano hg-50 i jak dostanie trochę wody to odrazu cały rdzewieje oczywiście na zewnątrz i akurat mnie to denerwuje.

Siodełko selle royal mach - jak dla mnie bardzo wygodne i tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...