Skocz do zawartości

[kalendarz] Forumowy- nowy rok,nowa zabawa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Podpatrując inne fora nie tylko rowerowe można zauważyć, ze wiele for robi sobie kalendarze tematyczne/forumowe. Pomyślałem, wiec ze można by u nas wprowadzić taki gadżet, a kolejny rok temu sprzyja, bo możemy połączyć to z fajna zabawa.

Wszystko polegaloby na tym, ze co miesiac robimy konkurs na "Najlepsze zdjecie miesiaca X". Oczywiscie odpowiednie rozmiary, wlasna tworczosc i glosujemy w ankiecie na zdjecie, nie wykonawce. Po 12 miesiacach mamy komplet zdjęć na kalendarz. Jesli byloby duzo chetnych mozna czesc pieniedzy przeznaczyc na np. nagrody za wygrana w najlepsze zdjecie miesiaca (to raczej musialoby sie przebic przy duzej ilosci osob). Pomysl mysle ze latwy do zrealizowania i przyjemny, bo zacheci to uczestnikow do cykania fajnych zdjec. Co o tym sadzicie? Prosilbym o wypowiadanie sie nie tylko administracji ale i uzytkownikow. Pozdrawiam!

 

 

Ps

DSC_0062.JPG

Cos takiego moglibysmy stworzyc w odpowiednich kolorach naszego forum(logo+zdjecie+ramka miesiaca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie opcja jest naprawdę bardzo zacna i realna do zrealizowania.

Trzeba tylko trochę sprawę nagłośnić i napisać jakieś jasne zasady. Nagrodą za najlepsze zdjęcie miesiąca może być tak naprawdę darmowy egzemplarz kalendarza - oczywiście tak jak wcześniej wspomniano - będzie odpowiednia ilość zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jest bardzo dobry punkt wyjścia.

Nie trzeba od razu robić kalendarza, może być on późniejszym, ewentualnym rozszerzeniem tego pomysłu z konkursem zdjęć. Zdjęcia w sumie są najważniejsze B)

 

Przypuszczam, że temat skończy tak samo, jak zeszłoroczny

Może wreszcie kiedyś się uda B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz checi przydalby sie grafik, ktory wykonalby nam szablon, moze byc dosyc prosty np.:

http://zapodaj.net/1d96df84eb19.jpg.html

1d96df84eb19.jpg

Mam nadzieje, ze wlasciciel zdjecia nie pogniewa sie ze wykorzystalem je, jako przyklad, pasowalo bo jest ladne i w tematyce. Projekt na szybko, do poprawki na pewno tabela, do dodania dni oraz miesiac, tak to taki prosty projekt juz by byl, jedynie logo forum mozna wstawic wieksze, chyba ze ktos ma swoje pomysly. Rozwalilo mi tabelke a zobaczylem to po edycji, wiec kiepsko to wyglada, dalem za duza czcionke, ktora nie powala, ale to tylko prowizorka "tworcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się dzieje, ale wpadliśmy jednocześnie na ten sam pomysł B)

 

Więc też pozwoliłem sobie przygotować małą wizualizację i efekty mego małego rozeznania.

 

Co do samego konkursu bym proponował aby z końcem każdego miesiąca wrzucać ankietę ze wszystkimi nadesłanymi zdjęciami (w widocznym miejscu, jakieś info na głównej, Facebooku) np. jeśli wybieramy zdjęcie miesiąca stycznia to wrzucamy ankietę 1 lutego która jest ważna do 10 lutego.

Zdjęcia oczywiście można przysyłać odpowiednio wcześniej - najważniejsze, aby pasowało klimatycznie do danej pory roku.

Należałoby też dać wyraźne minimalne wymagania co do rozdziałki zdjęcia, aby tak nadawało się do późniejszego druku.

Następnie ankieta wyłania zwycięzce - jak nie dostarczy zdjęcia w pełnej rozdziałce czy jest jakiś inny problem to wybiera się automatycznie drugie miejsce itp.

Jak np. w lipcu będzie zlot to proponuje zamieścić jakieś zlotowe zdjęcie na ten miesiąc już bez głosowania.

 

Odnośnie samego kalendarza - proponuje format A3, ułożenie poziome, tak najlepiej wykorzysta się miejsce na zdjęcie. Dodatkowo mały kalendarz poniżej, bez oznaczeń miesięcy itp. - szczerze to i tak będzie pełnił funkcję bardziej dekoracyjną.

W sumie to jest dość odległy temat, ale tutaj jest ciekawa oferta, format A3 - przy 100 szt. wychodzi ok. 23 zeta za sztukę:

ViperPrint Sp. z o.o. - Tani druk dla Agencji Reklamowych

 

BTW. Ewentualnie mogę się zająć w jakimś stopniu organizacją jak będzie taka potrzeba B)

 

 

kalendarzpodglad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super szablon, bardzo fajnie zrobione, mysle ze moglbys sie tym zajac jak masz pojecie graficzne, tylko co z dystrybucja? Administracja zaglada do takich tematow czy poprostu nie na reke jest rozwoj forum? Bo kalendarz moze przyciagac i reklamowac. Ja jestem za, jednak tu potrzeba wladzy zeby to przeprowadzic i wprowadzic do dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, super, że się podoba B)

Myślę tak samo jak Ty - bardzo dobry i prosty sposób na pokazanie się forum, utrzymanie wizerunku itp. - dokładnie nie znam się na marketingu ;) - zwłaszcza, że praktycznie łatwo będzie podtrzymać inicjatywę, bez nakładu wielkich środków. Raz w miesiącu temat z ankietą, aby wybrać zdjęcie i jak będzie zainteresowanie to i będzie się jakoś wszystko kręcić.

Brakuje tu właśnie tego typu, prostych rzeczy. Czasem pojawiały się kubki, koszulki, ale nic tak na stałe.

 

Co do dystrybucji to na razie nie będzie to istotne - trzeba ruszyć z ankietami itp. - ale jak już przyjdzie co do czego to tak naprawdę może się zająć tym jedna osoba. Zbiera zamówienia, zamawia pulę kalendarzy i rozsyła - jedynie trzeba będzie poświęcić trochę swego czasu. Wszystko jak najbardziej wykonalne.

 

Teraz jak wspomniałeś piłeczka jest po stronie adminów B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba jeździć na rowerze, a nie tam siedzieć przed kalendarzem i planować :D

Patrzysz na kalendarz, na zdjęcie i od razu widzisz, co tam - chcesz wyjść na rower B)

 

Ogólnie jeśli chodzi o sam kalendarz to faktycznie można ruszyć jakoś temat tylko trzeba zebrać zdjęcia. I tu widzę dwie opcje:

1. Po prostu cały rok pracować, co miesiąc typując coraz to nowe zdjęcia

2. Za jednym zamachem zebrać zdjęcia i zabrać się do druku

 

Tylko pytanie, czy teraz nie jest już za późno? Znając życie jakbyśmy teraz ruszyli to organizacja, zbiórka, selekcja, wysyłka, druk, rozesłanie zajmie min. miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mamy styczeń, a w sumie to już koniec stycznia. Zorganizowanie wszystkiego, tak jak napisałeś, powinno zająć około miesiąca albo i więcej. Moim zdaniem na ten rok już nie ma sensu robić tego kalendarza. Zwykle kalendarz kupuje się na cały rok, a nie 8 czy 9 miesięcy :-) Pomysł jest bardzo dobry i widać, że masz chęci, więc myślę, że na rok 2013 już coś stworzymy. Na spokojnie, bez pośpiechu. Tak, by w grudniu wszystko było już gotowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficzny projekt fajny podal Patryke, jesli bys mogl Patryke to zrob jeszcze szablon ze zdjeciem tylko ze kalendarz bylby okok/pod spodem/nad obrazkiem + jakies miejsce pod data moze? Albo jeszcze inaczej, mozna pozniej jak bedzie kalendarz wydarzen na przyszly rok zaznaczyc np. na czerwono wszystkie imprezy, a na koniec zrobic liste z datami i nazwa imprezy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja. Jak tylko znajdę chwilkę to pokombinuje się nad różnymi wariacjami kalendarza - coś się zawsze wybierze wspólnie B)

 

 

C1ach - co zdjęć to racja, oba są dość ciemne, podrzucę następnym razem jakieś jaśniejsze. BTW tam jest gradient na przezroczystości, ale faktycznie na tych zdjęciach za bardzo go nie widać.

 

Teraz faktycznie nie ma co już tego ruszać, ale trzeba będzie się pod koniec roku ogarnąć odpowiednio wcześniej, powiedzmy październik, aby zebrać zdjęcia/materiały. Dodatkowo jeszcze trzeba będzie określić ilość zgłoszeń, w tej drukarni co patrzyłem to trzeba zamówić min. 100 szt, a z tym niekoniecznie może być łatwo.

Tak naprawdę to się jeszcze zobaczy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...