Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

kierownikiem znaczy.. ;)

muszę się zmierzyć z Czerskiem, sparwdzę jak mnie przerwa od kręcenia zdemolowała

bo to teraz już nie koza a... jak mi wpadnie do głowy jakieś miejskie szybkie zwierzę, co między autami pomyka to dam znać :)

Co do Czerska, to tak jak mówię na secie 32/14z podjechałem i dało radę, porównywalny podjazd jak na Belwederskiej. Kiera oczywiście utrudnia, ta gięta z rogami lepiej się sprawuje pod tym względem, ale że więcej po płaskim śmigam, to wybór prosty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@porcelanowy

Mówił ci kto już, że ten twój stalowy wielocyped jest pokraczny i brzydki przeokrutnie?

Też taki chcę!

Mało który rower tutaj ma na fotkach tyle duszy i tak radosną ufajdaną błotem prezencję.

Żona mówiła.

Ale ja obcym z zasady nie wierzę.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

(kiedyś ten wątek przepełniały słowa o jakości stali i długości ogonów, o trakcji, elastyczności i estetyce łuski kontra lut na styk kontra mufa, a jak już schodziły na bok to np dotyczyły tak szlachetnego trunku jak wino z etykietą roweru lub pięknych kobiet w podkolanówkach... dziś są pogadanki o kosmitkach i komenty o "s######...synach"
co można rzec oprócz ... ciężkiego westchnięcia?
chwała Adamosowi, że jeszcze chce mu się tu wklejać porządne linki)
ale nie traktujcie tego ... osobiście, a raczej tylko jak pieprzenie starego tektryka....

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kiedyś ten wątek przepełniały słowa o jakości stali i długości ogonów, o trakcji, elastyczności i estetyce łuski kontra lut na styk kontra mufa, a jak już schodziły na bok to np dotyczyły tak szlachetnego trunku jak wino z etykietą roweru lub pięknych kobiet w podkolanówkach... dziś są pogadanki o kosmitkach i komenty o "s######...synach"

co można rzec oprócz ... ciężkiego westchnięcia?

chwała Adamosowi, że jeszcze chce mu się tu wklejać porządne linki)

ale nie traktujcie tego ... osobiście, a raczej tylko jak pieprzenie starego tektryka....

 

Na pocieszenie, zarówno ten jak i różnokołowce mają swoich wielbicieli i czytelników. Najlepsza lektura do poduszki :)

Tak więc "starzy tektrycy" - nie wymiękajcie!

 

Na osłodę:

GSCANT-9-1335x890.png

GSCANT-1-1335x890.png

 

http://theradavist.com/2014/08/golden-saddle-rides-jack-brown-equipped-ant-townie/#14

 

na rozgrzanie:

makino.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna to by była rama w rdzennym malowaniu raczej rdzowym. Cała zardzewiała + lakier mat  :wub:

Pewnie zaraz dostanę trilon linków z takową - ale za wór dzięgów...nie można mieć wszystkiego, niestety.

 

Ale "tamta", rdzawa rama jest ciągle w ofercie SB. Nawet w tej porszowej farbie tylny trójkąt został goły, więc nie jest źle.

 

Titchmarsh przewinął się przy okazji Bespoke'a, ale chyba nie z tej sesji:

titchmarsh-cycles-29er-1.jpgtitchmarsh-cycles-29er-4-1.jpgtitchmarsh-cycles-29er-6.jpg

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...wygląda na ninerowy...
choć mylić może ta "opaska" zaraz przy korbie z imbusem, ale to może już sam suport (coś jak u XTRa)

A tak wracając do Pepiczków co to coraz śmielej sobie radzą z łączeniem rurek (spaw z dnia na dzień coraz równiejszy)  - czy ktoś zauważył tylne haki pod 12x142?

Jak filigranowo i  zmyślnie wykonali oparcie dla osi? W porównaniu z takim np Ninerem SIRem to naprawdę filigranowe cacko.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechały oponki Maxxis Grifter 29x2.0, wygląda to jak poniżej. Na razie przejechałem ok. 50km i wrażenia są bardzo pozytywne. Ale wiadomo, świeża guma zachowuje się inaczej, więc z recką poczekam jeszcze z 500km :) Zważyłem je i sztuka waży 634g, jest dobrze, jak na zwijaną oponkę o tej szerokości z takim bieżnikiem, to nie widzę alternatywy na rynku. Nexus 3 się zaplata.

 

sw%2Bkataryzna%2Bmaxxis%2Bgrifter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nexus 3 się zaplata.

no a jak się mają teraz te oświadczenia, że singiel dla prawdziwego twardziela, tego co to zeby zjadł na rowerach itd itd :D
ale spoko...nie jedne zakładał, zarzekał się .... sam dobrze wiem, że do singla trzeba się urodzić (i dlatego w terenie mam nadal 1x8 i nie zamierzam tego skracać o 7biegów)

Te opony to z jakim założeniem? Miasto? Szuter? Piach?
Idzie zima-ludziska kupują MtKingi, mud marry czy inne kolczaste a tu taki wyskok :D 
Od razu tak przy okazji powiem, że jak by co to na takim Paprykarzu na tym nie poszalejesz :D choć może własnie można to nazwać szaleństwem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak się mają teraz te oświadczenia, że singiel dla prawdziwego twardziela, tego co to zeby zjadł na rowerach itd itd :D ale spoko...nie jedne zakładał, zarzekał się .... sam dobrze wiem, że do singla trzeba się urodzić (i dlatego w terenie mam nadal 1x8 i nie zamierzam tego skracać o 7biegów)

A to nie ja oświadczałem, im starszy jestem tym dalej mi do małolata extremisty :) A nexusa 3 zakładam, raz by sprawdzić z ciekawości jak to jeździ, dwa by móc z kolarzami trochę pośmigać na tym najwyższym biegu, trzy dla fanu łączenia części, których zwykle nikt nie łączy. Truvative stylo i piasta torpedo rules!

 

 

Te opony to z jakim założeniem? Miasto? Szuter? Piach? Idzie zima-ludziska kupują MtKingi, mud marry czy inne kolczaste a tu taki wyskok :D

Oj przejechałem zimę jedną na Hookwormsie z tyłu to i na tym dam radę. A tak serio, do zimy daleko, a patrząc na ostatnią co zaczęła się w styczniu, bardzo daleko :) Więc przeznaczenie to głównie miasto. Dopóki śnieg nie spadnie.

 

 

 

:D Od razu tak przy okazji powiem, że jak by co to na takim Paprykarzu na tym nie poszalejesz :D choć może własnie

Na paprykarz, to ja mam zamiar jedynie na przód dokupić szersza oponkę, może jakiś xking 2.4, a na tył wrócić smart sam 2.25.

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, szerszą rozważałem, by te niedostatki amortyzacji uzupełnić, w końcu wideł alu :)
 

 

 

choć sam objechałem na duecie - nano (P)+rara(t) i żadnego rowu nie zaliczyłem..
jak to mówi mój kolega snajper, celność to funkcja strzelca nie broni, i ma dużo racji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak się mają teraz te oświadczenia, że singiel dla prawdziwego twardziela, tego co to zeby zjadł na rowerach itd itd :D

ale spoko...nie jedne zakładał, zarzekał się .... sam dobrze wiem, że do singla trzeba się urodzić

To ja się zarzekałem i nadal to potwierdzam pochylając się jednocześnie w smutku nad losem am-400d-owego  Unpluggeda. Powróć że SS ideo !!!!

Sam mam bezprądowca i absolutnie nic w nim nie zmieniłem (no może poza hamulcami bo Avid mi jakoś nie pasił).

 

AVE  SS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...