Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2020 o 07:46, malutki napisał:

Jakby komuś bardziej pasowało płacić w elżbietach, to mają też w Planecie: https://www.planetx.co.uk/i/q/HBNIBULL903/nitto-bullmoose-b903r-handlebar

bądź podobna, choć nie od Nitto, https://www.planetx.co.uk/i/q/HBOOBM/on-one-bullmoose-handlebar

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 19:48, homzal napisał:

A akurat mam pytanie w sprawie.
Może ktoś posiada, albo zna kogoś kto zna kogoś, kogo znajomy posiada Koda? 

Pytanie brzmi ile tam wejdzie gumy w 650b?

Usilnie poszukuje ramiaka który:

*przyjmie mi Race Kingi 27.5/2.0 jako drugi zestaw kół. 

*da się zsinglować na zimę.

**bedzie stalowy :)

Złożyłem dla mojej córki w rozm. S na kołach 650b. Obręcze Dartmoor Tomcat, opony WTB Venture 47 i po mojemu to maximum, co wejdzie z tyłu.

Gdyby pancerz tylnego hamulca był inaczej poprowadzony na dolnym piórze, weszłoby trochę więcej, a tak na korzeniach i hopkach trze z lekka o trytytkę.

Zsinglować można i jest stalowa, ale mocno wątpię czy da się wcisnąć 2.0.

Poza tym Koda na "szybkich" oponach 650 to idealny zestaw na lekki teren i szutry. Zachwyca się też koleżeństwo panny, które lubi poszaleć w mieście.

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję:

"Do sprzedania mam rowerek Kona Honzo 29”.
Rama została zakupiona w listopadzie 2016 , reszta części zakupiona w 2017.Rowerek wyjechał w maju 2017.Wszystkie części nowe , rama nigdy nie naprawiana , spawana (jedyna wgniotka nad hakiem koło kasety widoczna na zdjęciach).Rower w bardzo dobrym stanie . Serwis zrobiony w kwietniu 2019."

Patrząc na tę wgniotę, to widzi mi się, że rama do konkretnej naprawy się kwalifikuje. Wgniota dość głęboka i w newralgicznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście wątpliwości co do opon, jakie wejdą do Big Doga.

Postawiłem go na obręczach 32mm wew. DHF, DHRII 29x2.6

Z tyłu dolny trójkąt jest niesymetryczny. Po stronie napędu luz ponad 1cm od najbardziej wystających klocków, po lewej ~4mm od narożnika klocka.  Miejsca na błoto około 3cm. Górny trójkąt ma luz boczny około 1cm, a na błoto full miejsca. Czyli po kilku sesjach na bandach będzie 1cm luzu na kancie klocka. Jak ktoś ma lekkie koła, to lepiej założyć agressora 2.5, żeby po niedolocie nie zablokować koła. Ja wolę niezniszczalny zestaw.

Dziękuję dobranoc. ;)

 

 

IMG_20200924_083529_resized_20200924_084033692.jpg

IMG_20200924_083959.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 23:32, maklakiewicz napisał:

Dzięki za wskazówki. Na jednym z filmów znalazłem informację, że waży między 2.54, a 2.58kg w wersji 853.

Parcia nie mam, po prostu spodobała mi się :)

A ujeżdża ktoś rower tego typu jak Sherpa, ale produkcji Kayaka albo Karamby?

"Tego typu" nie, ale Sherpę 1ej generacji od 2014. Rama M ważyła 2.3 kg. Coś chciałbyś się dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie samym mtb żyje, stara szosa była stara, za duża, trzymał sie jej magnes. Poza tym bardzo ją  lubiłem, ale przyszedł czas na zmiany.

Postanowiłem że nowe nie musi być szosą, wystarczy gravel;) no i dobrze żeby magnes się lepił.

Od dłuższego czasu przeglądałem internet w poszukiwaniu odpowiedniej ramy. Było ich duuuzo, kierunki wschodnie trochę mnie zniechecaly możliwością doliczenia dodatkowych opłat. W EU albo brak na stanie, albo cena nie taka.

W końcu zdecydowalem się na OktanŁan Kode L. Chociaż gdybym wiedział że napisy to naklejki...

Poza tym fajna rama, spawy ładne. To że bez sztywnych osi mi nie przeszkadza. 

Do wiosny chyba sie wyrobię. 

20200927_111702_copy_720x540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...