Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

idealnie pasuje przelaj lub monster

Prz, no właśnie specjalnie starałem się unikać tych sformułowań "na początek". Niech nam Kolega najpierw oczy przyzwyczai, a dopiero potem łup! ;)
No ale słowo już padło. Kalmarcu - tak jak napisał bardzo dobrze Prz - monstercross (zresztą przytoczony Fargo to klasyczny monsterrrrr) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Przełaj odpada, z taką kerownicą to bym się chyba zabił.

I dlatego nie mówi się na poczatek przełaj/monster :)
Zdziwiłbyś się jak dobra współczesna kierownica, nazwijmy to "półbaranek" świetnie leży w dłoni, pewnie prowadzi rower i daje więcej możliwości niż klasyczna prosta.

KM tak jak pisałem - to rower mocno terenowy - górna rura w poziomie jest "długa" jak na swój rozmiar (porównując do rowerów crossowych). W rzeczywistości byłbyś mocno rozciągnięty na rowerze. Odpowiada Ci to?
eżeli założysz krótki mostek, i wybierzesz rozmiar L dla twojego wzrostu to może, może...
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

taka sytuacja... Cotic Escapade Medium Road Hybrid CycloCross Shimano Deda Mavic Disc Brake Bike | eBay

 

i mały dodatek wprost ze strony cotica (http://www.cotic.co.uk/news/)

 

Got this email from Mark who bought an X a few years ago....

Hello,

Last year I emailed to say that I had cycled my Cotic X to Tajikistan, on my way to New Zealand from the UK.

We've now made it! After 14 months in the saddle, my fiancee and I flew from Sydney to Auckland, completing our journey (for now).

Overall we covered almost 25,000km, including about 200,000m of climbing, crossing Europe, Central Asia, China, South East Asia and some of Australia.

We're going to stay here for a while, to earn enough money to cycle home.

The bike was great despite the pounding of awful Central/South East Asian roads and 50-60kg of luggage attached to the frame. Thanks again for making such amazing bikes,

Mark

Thanks for doing such amazing things on one of our bikes Mark!

If you like the look of that, the Escapade would be just as well suited to this kind of thing, probably more so than the X. Get your adventure on!

 

21406887366_b16c38b82c_z.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli jednak się nie myliłem. :) "Odczucia krótkiego ogona" potwierdzone, pomimo braku geo. 

Swoją drogą @team29er, jak już mieliście je w łapskach,  to co za przeszkoda złapać za suwmiarkę i zmierzyć pi x drzwi?

Ale faktycznie, oba (jak na nasze możliwości) prezentują się zayebiście, dlatego zasługują na wyłuszczenie przynajmniej po jednej fotce tutaj.

Aha, no i ceny, ceny Panowie...

Kross Pure Trail 29"
Kross_2016_Demo_Day006.jpg


Kross Smooth Trail 27,5"
Kross_2016_Demo_Day001.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rama naprawdę reprezentuje światowy poziom! A spaw aż miło patrzeć!

O ogon już nie pytam - może ktoś powinien napisać otwarcie w artykule "zabroniono nam" niż "relatywnie krótki ogon'? Czyli ile? Poniżej 435mm? Bo skoro standardem zaczyna być 435 to relatywnie kroki ogon sugerowałby nawet 420. Ale jak zrobili 435 - niech im Bozia wynangrodzi w braku reklamacji :D
W powietrzy pozostają trzy ważne pytania (Adamos powiedział już dwa), a trzecie - czy będzie sama rama w sprzedaży.

Ale żeby nie było tak słodko banalnych błędów (błędów a nie referencji bo można by wyliczać więcej) nie udało się uniknąć (i pewnie dlatego nie muszę śnić o tym ramiaku):
- jeden bidon (za takie rzeczy powinni zabierać wodę ludziom w terenie, tym którzy to projektowali),
- rozcięcie podsiodłówki z tyłu (jak w przedszkolu, normalnie jak w przedszkolu),
- mogę się mylić ale wejście pancerza do sztycy może kolidować z przednią przerzutką? 
aaa i jeszcze jeden - wyjście linki do przedniej przerzutki (jak wejdzie oczywiście) - są na to różne metody, ale ta akurat jest najgłupsza (albo - najbardziej upierdliwa) :D


No i pytanie czy rzeczywiście wchodzi tam (jak napisali) 2,8 a może nawet 3,0 bo z tego zdjęcia nie wynika 
Kross_2016_Demo_Day007.jpg


A co do samego tekstu... to mnie rozłożyło na łopatki:  "Czy mówi wam coś hasło Reynolds 853? (......) To jednocześnie jeden z częściej wybieranych stopów przez producentów rowerów.."
Święta prawda, ostatnio w lidlu wysypało reynoldsami, że Matko Boska, ledwom się dopchoł do koszyka z ramami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Święta prawda, ostatnio w lidlu wysypało reynoldsami, że Matko Boska, ledwom się dopchoł do koszyka z ramami.


Odwiedziłeś ryneczek Lidla i nic nie wspomniałeś?! :woot:  No to znów się, kierwa spóźniłem. :( Może jeszcze Lidl w Pcimiu będzie miał te ramiaki. :D

A wracając jeszcze do ramy, to faktycznie mnie też ten prześwit w wielkokiszkowcu mocno zastanowił.

PS. jak Tyś tam rozcięcie podsiodłowej na tyle wypatrzył? Teraz chyba ja muszę do lekarza od oczu... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panie i Panowie

Jeżdżę stalińcem (ale to jest naprawdę staliniec bo pamięta czasy stalina :). Mam w nim stare koła na obręczach fartuchowych znaczy się oryginalnych obręczach jakie były w takich rowerach. Udało mi się upchać w ramę i widły (az sam w to nie wierzyłem) opony 29 Continental Race King 2,2. I w ten dziwny sposób aczkolwiek ciekawy stałem się posiadaczem "twenty ninera" opartego na ramie 28 cali. Rama ma dość długi tył bo około 480mm. I w ogóle rower wychodzi dość długi bo baza kół wynosi około 1200. ale jeździ na nim się zacnie. na moje płaskie tereny w okolicach Kołobrzegu jest dobrze.  Oczywiście nie ma mowy o szaleństwach, skakaniu itp. Ram by tego nie wytrzymała. Ponadto jest dość wiotka. zwracałem się do Pana Rychtarskiego czy by nie zrobił takiej ramy odwzorowując ją na dobrych rurkach. Ale cena na wstępie mnie zabiła bo powiedział 1000 euro z widłem :(. Chyba sporo "normalnych zleceń, skoro rzucił taką zaporową cenę. No to rozglądam się więc za czymś stalowym dużym na 29 cali kołach. i trafiwszy na ten wątek przeczytałem go całego. Pozwalam sobie jednocześnie witając się ze wszystkimi jednocześnie :). Prośbę mam do Anarchy'ego czy nie zagadał by z Panem Rychtarskiem (wszak jak doczytałem przetarł szlak budując już kilka rowerów, jak doliczyłem się w tym wątku  to ze dwa i kilka przerabiał) by ten zrobił wylutował na jakichś rurkach Cr mo mojego stalińca mogę ramę dostarczyć do niego celem odwzorowania geometrii. Ponadto Anarchy ucałuj ziemie Puszczy Wkrzańskiej i Bukowej, wszak niejedną glebę drzewiej tam zaliczyłem. Mieszkałem w Szczecinie 15 lat. Mam wiele fajnych wspomnień. Były to lata 90 kiedy o sprzęt było dużo trudniej Cetus był na ul. Śląskiej w piwnicy a Kadrzyński Wojtek miał swój sklep na końcu ul. wojska Polskiego niedaleko schroniska dla zwierząt. Ach wzięło mnie na wspomnienia. Ale fajny był to czas. Pozdrawiam wszystkich wariatów rowerowych. Po co ja to piszę? Ano chcę zapytać jaka rama była by najlepsza do zbudowania takiego wyprawowca pracowego na co dzień, co by do niego bagażnik z sakwami przytroczyć. Czy ktoś z was sprowadzał ramę On-One ze sklepu PlanetX? jeśli tak to jak za nią płacił. chodzi o to czy istnieje inna opcja niż Pay Pal? Myślę, że ta ram była by najlepsza do zbudowania takiego roweru. Ma wszelkie uchwyty. Ponadto cena nie zabija. Bo Surly bardziej mi się widzi ale cena powala na kolana.

Jeszcze raz pozdrawiam

Tomek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu kupiłem w On One Inbreda 29er, kolorek morski bo promocja była;-) Płacisz zwyczajnie kartą bankomatową tylko musi być odblokowana możliwość płatności internetowych. Przesyłka przyszła w ciągu tygodnia, ramka całkiem fajna, tylko nie zapomnij kupić zacisku rury podsiodłowej o nietypowym rozmiarze. Na szczeście na aledrogo jeden sprzedawca miał takie. Warto też kupić w OnOne np. kierownicę bo mają tanie i ciekawie gięte. Rowerek wczoraj wieczorem stanął na kołach które zamówiłem u kolegi daveo z forum. Podałem zakładaną wagę kół, swoją i przedział cenowy. W ciągu kilku godzin dostałem ofertę a po kilku dniach koła. Poprzedni nowy rower składałem jakieś 20 lat temu, nie mogę doczekać się jazdy testowej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...