Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Wypada jeszcze wspomnieć że chłopaki mają Explosifa na 650b też w promocji:

http://www.sportsales.pl/rowery/650b/3659-kona-explosif-27-5

A jak średnie kółko z przodu Ci nie pasuje, można sprzedać wideł z kołem, i kupić 100mm pod 29" i takież kółko.
No ale to takie luźne przemyślenia, i nie wiem czy Ci już nie zamieszałem w głowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Wczoraj wieczorem miałem okazję przejechać się Koną i wróciłem do domu bez roweru. Rozmiar L na moje 186 cm powinien być dobry, ale miałem subiektywne odczucie, że rower jest za mały, kierownica za szeroka, jadą nim nie poczułem "jaki fajny rower".

Może powinienem szukać jakiegoś krosowego sprzętu. Pojeżdżę po sklepach, poprzymierzam.

 

Raz jeszcze dzięki za pomoc :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czasem jest tak, że nie od razu człek się zakocha, a czasem tak, że to nie ta choć zawsze o takiej myślał :) 
Jakiś cross jeżeli nie planujesz przeprawy przez bagna/moczary i okopy powinien Ci wystarczyć. No i pewnie za te pieniądze masz w czym wybierać :) (tylko jak to będzie ze stalą)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna rzecz to prawda...

 

...jedyne :sick:  be to BB czyli mufa suportu  :yucky:

 

Piekny jest tylko romek w rudym!!

 

Piękne jest Góvvno Na Śniegu, a Romek prawie (;

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się rzec: co łączy Sarnę i leśnika brutala łowcę jednego? Góvvno Na Śniegu ;)

 

Dobra, koniec tej przepychanki, skoro już ustaliliśmy który rower nie jest najlepszy to może wspólnie przyznamy że to już jest chyba NAJ* stalove cudo:

 

englishcycles1.jpg

 

Rob English

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, trudno wyobrazić sobie coś fajniejszego, jeśli chodzi o stalowego singlespeeda. Mocowanie mostka do widelca super! Tylko sztyca to chyba przerost formy nad treścią.

 

A tu źródło: http://reviews.mtbr.com/rob-english-18-5-lb-custom-ss-29er

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

źródło to strona Englisha
A co do i sztycy i mostka (ti jest wideł mocowany do mostka a nie mostek do widła :) ) - zakładać bym tego nie chciał (ani regulować) ale coś za coś - minimal najwyższej próby
Jak ktoś wejdzie na jego stronę niech obejrzy składane 29calowce. To jest kosmos (szczególnie łączenie na monostaju hehe). I niech mi ktoś da taka ramkę na miesiąc w górach -zobaczymy ile wytrzyma....
Rowery ma piękne (jak wiele na NAHBSie) ale ile z nich jest naprawdę dobrych, elastycznych, fajnie pracujących, dobrze skręcających itd... kto to wie? Nieliczni...

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pany tu o customach których ani dotknąć ani tym bardziej pod cztery litery wsadzić nie sposób, a mnie kona honzo sen od jakiegoś czasu z powiek spędza - koniecznie niebieska :)

honzostudio-1.jpg

http://www.dirtragmag.com/webrag/first-impression-kona-honzo

 

653089d1321226264-nother-new-kona-honzo.

http://forums.mtbr.com/29er-bikes/nother-new-kona-720865-10.html#post8626671

 

English Cycles - jest co pooglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Honzo i mie namieszał pod kaskiem - zadziwił mnie jednak ich wysyp na singletrackworld/classifieds/for sale i okazało się iż wiele osób skarży się na wysoką wagę ramy i podobno jest ona subtelna niczym szewc a delikatna jak kowadło... Ale podkreślam: przeplotkowuję tylko co inni pisali.

 

Pomyśl może o Pipedream Skookum - też łyknie 120mm z przodu, jest opcja pod singla(a nawet Gates Drive), stal 853 a i cena przyzwoita!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Karwasztwasz, to co się z tą Koną porobiło? Znajomy jeździ - "za ciężka", anarchy jeździł - "za sztywna", przytaczane forum - "za sztywna i za ciężka"... Czyżby zaczęli "klocki" robić, coby uniknąć roszczeń gwarancyjnych... :confused:

PS. Ładnie się tam, w tym Paprykarzowie bawicie - Sarna, Leśniczy Roman, Góvvno Na Śniegu...Jako, że forum publiczne, to nie będę pisał czym to zalatuje! :D;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak samo chwalą jak torby na X - Pacu podopinane, a ile to jest wart ten materiał wie ten co miał w ręku :) 
Stal jest stal, jaka by nie była wybitna (a trochę człowiek stali pod doopą miał w życiu przez te 20 lat i fabrycznej i customowej) to jedna rurka fi 10-12mm nie może zapewnić odpowiedniej sztywności w takim węźle jak łączenie piór górnych z podsiodłówką. Jeździ to to bez dwóch zdań ale pewnie pływa pod mocnym naciśnięciem pedała :) Szacunek do Maestro Englisha mam od lat ale mydlić oczka to my im a nie oni nam :)

Pipedream piękne ramy robi i chwalone, mocno chwalone (choć jak dla mnie tradycyjnie za wysoko BB :) ) A co do Kony (jak już pisałem ze stronę temu) Kona wczoraj i Kona dziś to zupełnie inne Konie :) niestety :(

Adamos, jak byś na śniadanie, obiad i kolację jadał paprykarz.... A że co? Zapachniało  jakąś kopro-nekro-zoofilią? :)

Co do Sarny, lubię sobie podśpiewywać jadąc:

" ...Sarenka na mrozie nie może....
Czeka na ciepły oddech
Leśniczy ją głaszcze po udzie.."


.. a Ty Lordzie Kazafaza co możesz podśpiewywać? hehehe

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...