Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Pewnie było o tym już wiele, ale ilość stron do przeczytania ( 80 ) jest za duża  :thumbsup:  

Tak więc pytanko... 

Czy jest aktualnie do kupienia jakaś rama / frameset / rower XC single speed w ... "przyzwoitej" cenie ? 26" lub 29" 

 

Zajrzyj na moją tablicę i daj znać jeżeli jesteś zainteresowany

http://tablica.pl/oferta/kona-unit-cromo-singlespeed-29-cali-CID767-ID4VbS3.html

http://www.forumrowerowe.org/topic/154048-rower-kona-unit-29-cali/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Muszę się pochwalić bo nie wytrzymam!
Salsa Cromoto 29er już u mnie, rama na dniach wraca z chromowania, części już są, tylko BB7 przyjedzie i składam rower :)

Mam tylko pytanko... czy lepszą opcją jest napinacz ( jak alfine ) czy napinacz montowany pod miskę suportu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u mnie także wylądowała w końcu i ostatecznie bez 12x142 papryczka z Hitlerlandii:

 

4851300400_1394133150_thumb.jpg

 

Szkoda że koledzy rusini mi kartę kredytową kuźwa barzdziej obciązyli ;-)

 

Filotetowa stalowa krowa Kona Unit 2-9 w związku z tym w rozmiarze 18 do spylenia jak cuś ;-)

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co?

Nie lubię ich i tyle, moje prawo nie lubić kogo chcę, zasłużyły sobie gnoje za dziaków/pradziadków 1000 lat historii i tyle!

Niech pokutują po wsze czasy za swe winy i bardzo dobrze, że wciąż się tak czują. Nie było większego zła niż germańcy co se demokratycznie potwora wybrali. To już rusini są usprawiedliwieni bo nic nie wybierali tylko zmienił im się jeden tyran na drugiego.

Żydzi też niemców nie trawią i też do tego mają święte prawo i jest to zrozumiałe dla mnie w 100%.

Pewnie i nas, choć w mniejszym stopniu i pewnie też mają przyczyny.

Cza na świat patrzeć trzeźwo.

Nie boję się wyrażać swych poglądów, SPD'ów i ich nachalności też nie trawię i nie cierpię poprawności politycznej tfutfu ;-)

 

Ale zaraz pewnie politycznie poprawny i indoktrynowany mod lat "wąs mu się włąśnie pojawił" zapewne zmoderuje mego posta w imię tejże poprawności tfutfu ;-)

 

A w temacie - co to Kovalowa Salsa - ta zeszłoroczna czerowna?

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiocha, ciemnogród, patriotyzm, ojczyzna, prawica, konserwatyzm, pisior (tych akurat nie trawię) => możecie dowoli, mnie to wali i mam to gdzieś, nie dam się, krowa nie jestem i swoje wyraźne poglądy mam,ich nie zmienię, ich się nie wstydzę, jestem z nich dumny i tyle

wiem, że kosmopolityczna góniarzeria się z tego nabija i ma to gdzieś, ale ja dokładnie tak samo z nich, wali mnie to, że to godzi w czyjeś poprawne politycznie widzimisię chorego zachodniego świata któy się da przez swą ślepotę extremalnemu islamowi zalać i już!

 

a wiocha, SPD'stwo to ponoć 29'er zwłąszczaa w stali jak kiedyś usłyszałem by było w temacie,

dlatego mam już Ci ja 2 29'ery i to stalowe a za miesiąc będzie i trzeci karbonowy enduraczowy by się alu syfem nie pokajać  ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, naprawdę ładnie wyszła z tymi kołami, będę musiał dopieszczać swoją, choć to w założeniu ma być wół roboczy do wszystkiego poza stricte miastem i wyprawami w więksiejsze góry

przyszłościowy plan jest to samo ale w tytanie jak finanse pozwolą ;-)

koval - gratuluję - pięknie złożony i pięknie się skomponował, ale tego żółtego siodła i zielonych rączek nie czaję ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

To bardzo ładnie i fajne, że się tak zacnie "zbroicie", ale Panie mentos, My się tu po prostu w politykierkę, ani wygłaszanie swoich sympatii/antypatii narodowościowych wogóle nie bawimy. :down:
Nie lubisz kogoś, zachowaj to dla siebie lub opowiedz szwagrowi przy piwku na grillu. To jest forum rowerowe i o rowerach chcemy tutaj czytać!

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,

przepraszam,

sam wywołałeś wilka...sory mentosa z lasu ;-)

jam sem tylko tą hitlerlandię przemycił, szczerze mówiąc nawet nie świadomie bo zawsze tak mam ;-)

ale siur, to forum rowerowe a szczególne to subforum jest zwłaszcza zacne, więc kończę to "konserwowe" pipeprzenie od rzeczy ;-)

Polska dla 29'erów! ;-)

 

Wracając poniekąd do tematu stali. Jakie są jeszcze znane wytwórnie stalowych crmo rurek, które się w rowerach wykorzystuje/wykorzystywało?

Znam Tange, Seiki (teraz to chyba jedno i to samo), Reynolds, Dedacai, nie wiem skąd Ritchey brał, a czy ta Salsa - Sanko (tego wcześniej nie znałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

...na szybko z pamięci z tych znanych: Tange, Columbus, Reynolds, Kuwahara, Sanko, Nova, i  jeszcze ta firma od "tanich" nierdzewek z recyklingu - jak im tam było? :) Jest jeszcze trochę firemek robiących detale jak haki, łączniki(mufki) itp, Ritchey choć podpisuje swoje ramy materiałem "ritchey" wykonuje je w hutach pod zamówienie. Tak po za tym jest sporo rur/profili technicznych cr-mo i podobnych z których co niektóre manufaktury spawają, lutują. Jest tego trochę.
Rychtarski spawa tylko na Columbusie bo ma zaufanie do niego i od wielu lat współpracują, Kajak spawa na Reynoldsie, Orłowski robił na Columbusie i własnie Dedacciai kiedyś a teraz to nie wiem.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

e no Kazik, jak by klepali nadal Rometa to wzdychalibyśmy do Romka,
wiesz -ludzie się pocą bo Salsa to marka, znak firmowy. Jak np volvo - większość by chciała (to też wieje nudą)
Ja bym chciał tu zobaczyć więcej singularów, pipedreamów czy choćby z jednego englisha (hehehe) no ale cóż poradzisz....
Cieszyć się trzeba, że wątek ma się świetnie a coraz więcej ludzi wraca do stali i zapomina jak jeszcze kilka lat temu patrzyło krzywo ze swoich glinianych bików ;)
Naprawdę jest dobrze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owłaśnie z głowy wyleciał mi Columbus i "Trekowy" przecie TrueTemper.

Ale Kuvahare to szczerze mówiąc kojarzyłem z dawnymi czasami i marką rowerową jako taka a nie producentem rurek.

Dzięki anyway za przypomnienie.

 

Odnośnie stali a dodatkowo retro marzą mi się 2 rowery.

 

1. Spec StumpJumper FSR z bodajże 94 full na stalowych rurkach przedni trójkąt (wahacz chyba alu), i tam podają markę Presige - podają że to marka własna Speca ale coś mi się ta nazwa obijała chyba także i poza tą firmą?

 

https://plus.google.com/u/0/photos/111193827232256014121/albums/5499067399304577441

fota 30

 

2. DiamonBack w 1993 i to 29'er zanim ktokolwiek wypowiedział w ogóle to słowo też miał coś na stali, nie pamiętam jednak modelu i czy to było właśnie na TrueTemper?

 

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Prestige to seria rur Tange, słynęła z tego (miałem, miałem ech) że rury były w przekroju (w okolicy węzłów konstrukcyjnych) wielowypustem co podnosiło pierońsko sztywność

A odnośnie Kuwahary moja culpa fakt, nie Kuwahara tylko japońska Ishiwata (mam, mam :) ), mieli piękna serię rur .. czterokrotnie cieniowanych, i to całe dwie dekady temu!

ps: a Diamond Back spawał z TT (mam dużą w ładnym stanie 26 calówkę za grosze jak by tak kto chciał nostalgiczny)
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestige to seria rur Tange, słynęła z tego (miałem, miałem ech) że rury były w przekroju (w okolicy węzłów konstrukcyjnych) wielowypustem co podnosiło pierońsko sztywność

 

 

 

rozumiem że wewnątrz ów wielowypust sie pojawiał, ciekawe jak to robili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

z zewnątrz też! Można by rzec "to proste" :D tak jak wytłacza się rury na rdzeniu okrągłym tak puszczali przez rdzeń o wypustach. Kiedyś myślałem, że to było frezowane ale wtedy były by ostre krawędzie a tam były łagodne przejścia.
Nie mogę teraz znaleźć żadnego zdjęcia i nie pamiętam czy to były Ultralighty czy seria Concept ale będę miał w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...