Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Kumotrowie, byłby kto chętny na LEWY hak do ramy tytułowego Rometa?

Pogiąłem wczoraj oryginalny. Naprostowałem ręcami i dokulałem się do bazy, ale prostowane alu może klęknąć tak czy siak.

Romet zaproponował poniższy komplet za 130zł

9WXCpES.png

więc lewy wyszedłby pół tego plus wysyłka (w Krakowie mogę podrzucić).

Gdyby ktoś coś to zapraszam na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przybucować wiedzą o hakach ale na szczęście na Ivana zawsze można liczyć :)

 

Dodam że po tej stronie kałuży atlantyckiej trudno kupić za mniej niż 150 eurogąbek.

 

Dobra idę się pakowaę zamiast pisać bzdety.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stalowcy - jakiej ramy szukalibyście do niedrogiego komuterka? 

 

Wymagania jakie musi spełnić to poziome haki, główka ahead i odpowiednia ilość miejsca na opony tak żeby weszło coś pokroju 42C z błotnikami. Mile widziane framesety i CrMo. 

 

Do wyboru są m.in. tanie ramy do singli z Allegro ale do tych jakoś mnie nie ciągnie, ramy Polka Bikes ze zwykłej stali idzie kupić za ok. 500 zł ale nie ukrywam że wolałbym coś lepszego i używanego.

 

Kwestie estetyczne nie grają roli, cena najlepiej 300-400 zł. Mile widziane mocowanie pod tarczę w widelcu ale podejrzewam że z tym może bym problem. 

 

Nie planuję zakupu "na już" ale chętnie dowiedziałbym się jakich ram szukać czy to na Ebayu czy u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

jak znajdę będzie miło


???  :huh: 

http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOPV4/on-one-pompino-v4-frameset


A jak ma być pod tarcze, to raczej Pompetamine, nie Pompino. Na LFGSS pojawiają się co jakiś czas. Na ST też bym posprawdzał. Zawsze to trochę taniej niż ebay. Jak się nie pali, to się zaczaj i poluj.

https://www.lfgss.com/conversations/282915/


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj założenia cenowo-projektowe i będziesz wiedział dlaczego nówkę celowo pomijam i miałem na myśli znalezienie używki.

 

A co do tarczy to pewnie przód by wystarczył a to idzie rozwiązać zmianą forka. Także co się nawinie. A stronę będę śledził :)

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta Wtyczka. W sumie przewija się nie raz przez forum a jakoś nie brałem pod uwagę, pewnie założyłem że za droga.

 

Wszystkie wcześniejsze wersje miały linki pod górrurką? To też ważne a w sumie nie wspomniałem. Bo widzę np że są wersje z okropną grubą "procą" i dwoma rurkami za podsiodłówką.   

 

@yarr wspominał że pod hamulec rolkowy trzeba jakieś specjalne mocowanie ale wydaje mi się że obejma załatwi sprawę w przypadku tylnego koła. 

 

Retro trekking odpada, bo właśnie marzy mi się coś "najtańszego na ahead". 

 

I jestem świadomy że jest taki moment w życiu że każdy z nas staje się wybredny a to liczy się z kosztami ale znam osoby które za niewiele ponad tysiąc złotych kupiły używane rowery typu "fitness" więc jest to realne a ewentualny dodatkowy koszt to przekładka zawartości do droższej ramy. 

 

Na jUKejskim Gumtree jest sporo Wtyczek poniżej 200 elżbiet za kompletne single, myślę że to dobra droga :) 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...