Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem tę ofertę jakiś czas temu.

Ciekawe czy jest aktualna.

Na mój protest że p29 kosztowała rok temu trójkę koleś z Polsportu odp. mi że zgadza się, tyle kosztowała wersja w tri kolorze i reg.hakami .,zaś ten model kosi nas na 3990zł na sezon AD.'16.

Hmmm...

Ostatecznie można to potwierdzić u dystrybutora telefonicznie-żaden problem.

 

BTW - za tyle $$$ to już wziąłbym SIRa 9.

Edytowane przez ronina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam tylko skoro te Krossy rzeczywiście mają kosztować ok. 10k zł to dla kogo są te rowery? Bo ja jako potencjalny kupiec takiego sprzętu wolę kupić Enduro 160/160, które w tej cenie będzie już na wypasie i w Beskidach da więcej funu niż HT, nawet stalowy :)

 

Jeśli już mają robić stalówki to powinni celować w kwotę 5-6k zł, a sama rama nie powinna kosztować więcej niż 2k zł ;)

 

Poza tym, marzyłem zawsze o stali, dopóki nie pojechałem w góry, co wypad pewnie robiłbym zaprawki, a po sezonie malował ramę :D

Edytowane przez MartinH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak dywagowaliśmy sobie z Adamosem na boku i wychodzimy z podobnego zdania - jeśli ktoś chce w to społeczeństwo rowerowe (mam na myśli ogół a nie nas tutaj) mierzące rower ilością skoku, biegów i iksów w nazwie przerzutki spróbować trafić z rowerem "innym" musi być konkurencyjny. Musi zainteresować nie tylko cudownymi właściwościami stali (w które i tak 80% nie wierzy a reszta wybierze fula bo tam to się czuuuje) ale wyraźnymi korzyściami, czyli ceną, grafiką i mocnym marketingiem (co jakoś przeczy temu co opowiadała Ronin).
Dokładnie te same kwoty padają w kuluarach - do 2tys max, bo inaczej taka rama przegra choćby z Salsą, którą po sezonie można za podobny pieniądz kupić,a będzie podobna do stałej ceny Genesisa. Przy czym wybaczcie - grafika dotychczasowych czy Grajków czy Genesisów wygląda (nie wiedzieć czemu) dużo lepiej.
I wychodzi, że jedynym asem w rękawie Krossa jest dostępność w Polsce. Ale czy to as czy tylko dupek i to żołędny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawiedziony nie jestem, wypuszczaja niszę na rynku i patrząc po tym że unplugga można do dzis kupić w stanie magazynowym nie chcą sie pchac w leżaki. Rozsądnym z tego samego powodu widzę pokazanie conceptu i czekanie na odzew, zawsze sie może okazac ze ktoś podsunie sensowny pomysl. Mam czas, poczekam, może sprowokują Rometa do odpowiedzi.. ;)

 

Romet ma takie samo g...ne podejście do spraw jak Kross. Wystarczy przypomnieć ile w tym sezonie sztuk wypuścili na rynek niektórych HT bo o fullach nawet nie chcę wspominać. Gatka ta sama czyli boją się, że im nie zejdzie. Jak ma się sprzedać skoro nie ma. Wydaje mi się, że taki "potentat" jak Kross raz mógłby dać konkurencyjną cenę na stalowego sztywniaka i dwa zaryzykować wypuszczenie tego na rynek. Była by gdzieś lekka "nie doróbka" to by się przyjęło na klatę i poprawiało w kolejnych latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypominam, że Eccentric kosztuje 6k, a nie 10 :D A teraz moje 0,03 PLN, co mi leży na wątrobie: więcej sensu miałby typowy 29er pod wideł 100mm (opcjonalnie 120), dwa mocowania na bidony, oczka pod bagażnik i singlowalne haki. No i co już. Było pisane, obowiązkowo dostępna sama rama. NS sprzedaje ramy za 1000-1500, więc myślę że w przypadku Krossa taka cena też byłaby realna.

 

Dobra, idę spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy popatrzeć na najwyższy carbon Krossa cena 20 patoli. Za co?
To ja już wole Kone albo Treka bo tam mam gwarancje jak się patrzy zamiast ściemy.
Cenami prestiżu sobie Kross nie kupi.
Coraz bardziej mam Krossa w d... pora singla przemalować i się nie przyznawać.

No solidnie jestem zawiedziony tym jak postąpił Kross ze stalą na targach Kielce, 29" nie pokazali wcale (???), to po co było szumieć w prasie i prezentować wybranej świcie a potencjalnie zainteresowanych robić w bolo ?

Panowie z Krossa...
Na targach usłyszałem cenę ok. 10 tyś za Waszą stalówkę.O której tak naprawdę nikt - nic...
Za ok. 7500 mam Konę Honzo lub Explosif   i jak myślicie , co wybiorę ??
A moźe w ślepym pędzie samouwielbienia nie "myślicie" logicznie? .Tu jest Polska!
Bo nawet Włoszczowska tego nie zmieni zebym kupił tego kota w worku , tę fatamorganę....
Taka kasa za sprzet z ktorego w dniu zakupu wypływa rdza ....

Nie jesteście konkurencyjni .nawet na jotę.

Taka hiszpańska Orbea Was zjada ...A tam 25% bezrobocie i wieczna sjesta.

Tu ruda w ataku  ...

 

11181727_519535768201460_499200464085393

Edytowane przez ronina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orbei każdemu zależy bardziej, bo to spółdzielnia, w której pracownik bodaj po dwóch latach pracy zostaje współwłaścicielem firmy.

Aż chce się wspierać taką markę, a jedynym bonusem Krossa jest jego "polskość". Dla wielu ważna rzecz, ale jeśli z tym nie wiąże się

sens i pasja, jak np. w NS, HCC itp., to olał ich Szarik.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pisali - "Chciałeś kupić rower a kupiłeś Krossa"  :laugh:

 

Dla mnie ta marka zawsze kojarzyła się z tanimi rowerami choć muszę przyznać że byli na dobrej drodze jeszcze parę lat temu. Sprzedawali swoje hardtaile w sensownych cenach, jakość ram nieco się poprawiła, miałem nadzieję że wyciągnęli wnioski z fali pęknięć. 

 

A potem trafiłem na jakąś wzmiankę na temat nowych Moon-ów. Ceny dobijające do wspominanych 20 tysięcy. Za ciągle raczkującą konstrukcję, do tego w segmencie enduro gdzie w ostatnich latach konkurencja jest naprawdę mocna.

 

Panowie marketingowcy poczuli wiatr w żaglach, zatrudnili Maję, wyskoczyli z cenami z kosmosu i czekają na góry złota. Jednocześnie bojąc się zainwestować niewielką w ich budżecie kwotę w rozwój rynku który również wydaje się obiecujący. Ale wolno im  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Kross to nie jest firma pasjonaty, to jest firma biznesmena który zamiast produkcji części samochodowych wybrał sobie rowery, tzn wyczaił możliwość kupna i sprzedaży każdej ilości bo nie było dystrybucji rometów z Bydgoszczy, potem ściągnął kilka kontenerów z Chin dla Decatlona. W tym nie ma pasji jeźdzca, on pracuje na Excelach i patrzy na zwrot z inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca waszego oburzenia z powodu Krossa. Ich biznes a że nie wszystkim potrafią dogodzić. Nie każda firma wchodzi lub chce wchodzić w każdą niszę. Polski rynek jest specyficzny i to nie tylko jeśli chodzi o rowery. Ale pozostając przy rowerach ludzie kupują przeciętne modele. ci co się ścigają kupują karbonowe. A stalowe ramy czy też rowery to taka  nisza. A tak naprawdę na tym masówki nie zrobią, a zarabia się na masówce. Czyli rower od 1500 - 2500 zł. nie robiłem ankiet ale tak mi się wydaje. Bo z kim bym rozmawiał wśród znajomych, jak usłyszy że ma wydać na rower więcej niż 1500 zł to robi wielkie oczy. Kross pewnie najlepiej się czuje w tym co wszyscy inni producenci najmocniej reklamują i jest najpopularniejsze. 

Ja osobiście   chciałbym kupić w Polsce stalowa ramę 29 do 1500 zł. Ale takiej nie mogę znaleźć nowej. Polscy manufakturzyści wołają dwa a nawet więcej razy tyle. Seryjne ciężko znaleźć no to nie pozostaje mi nic innego jak kupić z zagranicy.Dziwię się, że NS nie robi takich ram w stali bo na mniejsze koła ma ich sporo. Czyżby nie było zainteresowanych dużym kółkiem?

pozdrawiam

Tomek 

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego morał? Trzeba kupić kilka rurek, zawieźć do pana Henia żeby nam to pospawał i mamy gotową ramę [emoji14] Nie trzeba wtedy czekać na duże Polskie marki aż zauważą potrzeby normalnego rowerzysty ;)

Zmieniając temat na przyjemniejszy to w przyszłym tygodniu robię zamówienie na nierdzewkę i jak ktoś by chciał

zębatkę w praktycznie każdym rozmiarze i pod prawie każde mocowanie, N/W lub też zwykłą to czekam na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie z pasji powstają legendy.

Kross legendą nie będzie.

Wniosek taki z tego źe aby być innym,chcieć mieć coś legendarnego trzeba szukać właśnie "Heńka".

Albo zdać sie na Tych którzy zwyczajnie "czują" temat. OnOne,Genesis,SingleBe,Salsa,Niner,Canfield Brothers,Singular,44bikes...itp..

Mamy w czym przebierać.

Kross łaski nam nie robi ,ceny prawie takie same , ...

...a badyl mu w szprychy...

Edytowane przez ronina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Walki - primo nie "spuszcza", gada, podnieca, narzeka. "Spuszczają" się nastolatki na widok swojej babki od geografii. Drugie primo Eccentric ma już swoje latka i był tu i pokazywany, i obgadywany, i "spuszczali się tu nad nim". A są i tacy co go mieli i jeździli. No ale jak się wpada na 2 ostatnie strony wątku można nie wiedzieć.
Trzecie primo - dość istotne - wspomniany prototypy krossa czy przytaczane starocie jak bezprądowiec czy rudy29 od rometa (nie mówiąc o grajku itd itd) to trochę inne rowery niż NS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo wypraszam sobie,nie 2 ostatnie strony lecz więcej, tyle że nie mam pamięci komputera..nie lubię Krossa po tym jak się na psy ztoczyli. Ich wypust przed 7 lat który mialem kross hexagon v6 za 1200 miał powietrzny amortyzator... A teraz?

Szkoda że nie ma masowej produkcji stali rowerowej i ram.teraz to albo glin albo carbon. A ja chcę stal w ludzkiej cenie, i do tego polska..i co dostaje? Rower za 10 k??z zardzewialy na dzień dobry?

Ps:z tym spuszczaniem chodzi o nadmierne podniecanie, nic negatywnego.

Edytowane przez walkingchair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie Walki, to ja sobie wypraszam. Jak nie masz pamięci to jest jeszcze wyszukiwarka.
A jak nie widzisz różnicy między wspomnianymi a eccentriciem no to już trudno.
Poza tym to raczej dyskusja na temat dlaczego nie można kupić w Pl ramy polskiego producenta. A jeżeli czytałeś to właśnie raczej "nie spuszczamy się" na krossa a wręcz przeciwnie.
amen

kup sobie NSa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę różnice między nimi.

Wiazaliscie spore nadzieje na dobry wypas Krossa a wyszła kupa wielka jak halda węgla..BTW mam Ns bikes tyle ze surge evo.

Dlaczego nie można kupić stalowki Krossa w Polsce? Bo kosztuje astromiczne kwoty,i te szczury boją się stracić trochę floty. Więc nie wypuszczają na polski rynek.

Edytowane przez walkingchair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda IMO pojawiła się z błędów projektowych. Z tej półmufy powstała "kieszeń" gdzie powłoka lakiernicza nie dotarła. Cała półmufka jest złapana jedynie roboczo na dwa "gluty". Wygląda to jedynie na model prototypu. Nie zdziwiłbym się jakby to były rurki wodkan, co tłumaczyłoby zamocowanie roweru na stałe, żeby nikt nie podnosił.

 

Swoją drogą rama w rowerze za 10k pln powinna mieć pełny ocynk. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po za tym, jak podejrzewam - to może być ten sam model co był testowany w Świeradowie (może mają raptem 2 sztuki skoro zabrało 29"?). Więc rower został na szybko umyty ciśnieniówką, woda dostała do środka, została (choć rower wyglądał na suchy i czysty) i wylazło to to w najlepszym momencie. Czy to ma jakieś wielkie znaczenie? Nie. To tylko taki śmieszny akcent całego wielkiego HALO jak kross chciał zrobić.

Czy wyszła KUPA Walki? Nie, nie wyszła. Wyszła kupa z marketingowym posunięć Krossa i nad tym ubolewamy a nie nada samą rama, która podobno naprawdę jest niezła - rozróżniaj rzeczy proszę.

Rower nie jest na kanalizie - znajomy na nim jeździł, lekki i zwinny tak go określił (to ten sam człowiek co zdradził mi, że nie będzie go na 2016 w sprzedaży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...