Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Musielibyśmy niezły esej skleić, jest kilka niedociągnięć, niedoróbek, niedomysłów choć za tą cenę faktycznie jest nieźle  :D

 

 

A o tym, jaka zlewka obecnie panuje w gienku to mi sie nawet nie chce wspominać - dość zaznaczyć iż pomimo wielokrotnych monitów przez różne media, nadal nie poprawili tabeli geometrii na swej stronie. Nosz urwał, 663mm górurki? Naprawdę??? Chyba dorobiłbym się ksywy supermen w locie po zejściu z tej maszyny.

 

A co z Day One i serią Croix de Fer? Naprawdę mają takie samo geo? NAPRAWDĘ QWA???  :down:

 

Po odejściu Dom'a wiele się w firmie zmieniło, niestety niewiele na lepsze. Najwyższy czas, jak to piknie podsumował Yarr, wyciągnąć łeb z zada i odrobić zadanie domowe. Jeśli nie będzie zmian to Longitude będzie mym ostatnim geniuszem. Tak!

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

 

 

 


p.s.: Prezesie, a idź jedź się naoglądać ile wlezie, nawet popukać i postukać sobie pozwól ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wideł jest za krótki. Z 3 calową oponka miejsca na błoto raczej nie zostanie.

Więc raczej będziemy przeszczepiać inne sztućce (surly, salsa).

Jak dla mnie reszta jest w miarę ok. Jeśli miałbym marudzić to system mocowania linek do górnej rury który jest w komplecie ssie ale to detal.

 

Kaziu chciałby taperowaną główkę, mnie to nie zwilża jakoś ale chyba kiedyś założę lepsze stery bo te FSA są niskobudżetowe.

 

Jakbym mógł robić na jego bazie customa to pewnie miałbym kilka innych życzeń ale nie przesadzajmy.

 

Plus jak dla mnie to malowanie bo jest bardzo łądne, choć jak porównam jakość spawów i powierzchni lak. z marianem to widać różnicę na niekorzyść gienka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - lecą górą, dołem, bokiem i okrakiem...

 

Mnie nieco nerwuje wykorzystanie tak niskiego widła, nawet nie względu na mikry prześwit(a wystarczyło go bardziej wygiąć, tutaj porównanie widła gienkowego i Salsy CroMoto 445mm - oba z czema calamy) ale na udupienie jeśli chodzi o alternatywę. Fajnie że jest Anything Cage, ale co z tymi, którzy chcą wunglem sprzęta wylajtować lub komfortu dodać? Raz, że tak niskiego ze świcą by szukać, dwa że niestety zmuszeni jesteśmy pozostać przy prostej sterówce. 

 

Jeśli sprzedaje się ramę solo to warto byłoby przygotować się na jak największą ilość kombinacji, czyż nie?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie szukam sztycy 27,2 z zerowym ofsetem oczywiście czarnej.

 

Bardzo podobają mi się sztyce od braci cranków.

Albo czy ktoś wie jakie są myk myki pod 27,2 tylko nie wklejajcie mi  tu thomsona.

 

Widziałem w berlinie w gablotce z ceną 350 eurodolarów i jak sobie poszedłem to sprzedawca musiał mopem ścierać moją ślinę z posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

przeszedłem to samo..
Cranki ładne ale omijaj, po co przepłacać? Bontrager (wiesz do kogo uderzyć żeby mieć pewnośc co do oryginału). Ritchey wersja trail (z tego co pamiętam), Syntace (hehe), Niner (uhuhuhhhu), Easton - carbonowe są pięknie i solidnie wykonane (miałem ale oddałem bo główka względem 27,2 była jakaś potężna). I jeszcze kilka innych. Tryvativa kiedyś miałem na oku jakiegoś węglowego

No tak myk-myk.. :(
Spec coś pokazał paskudnego w epicu ostatnio. 
Czekaj czekaj a czemu nie thomson? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myk myk thomka niszczy mnie ceną jeśli miałby to być myk myk to lowcost ale nie wiem czy to ma sens.

 

Carbonu sie boję :) mam takie koszmary senne że sztyca z plastyku mi pęka a ja siadam na taką plastikową drzazgę brrrrrr.

 

Nie wiem jakąś mam psychologiczną granicę ceny do 200 max 250 cebulionów za sztywną glinową.

Myk Myk wiadomo więcej ale nie dam za to 1300 cebulionów, no way!

 

Adamos dlugość pewnie 350 max.

 

Thomek nie myk mykowy jest opcją, choć coś mi przemknęło przez pamięć że ktoś narzekał na jej ultrasztywność.

 

A ujeżdzął którys z panów jakiś tytan?

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli boisz się włókna (jeżeli chodzi o Eastona, Syntace czy innych mega markowych nie ma się co bać) to bierz np Rutcheya wcs alu - wybitnie giętka (zresztą większość oprócz superlogica jest bardzo komfortowa)
Ewentualnie... tytan? 350mm? Szukaj odlskoolowej amoeby na allegro (choć nie jestem pewien czy nie miała mniej). Dla mnie była z 3cm za krótka niestety :/

ps: ja ujeżdżałem tytanówkę (zalega w piwnicy bo za krótka do Sarny) - komfort i masełko.... ale carbon lepiej tłumi (czytaj - mniej wybija na przeszkodach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie wiem jakąś mam psychologiczną granicę ceny do 200 max 250 cebulionów za sztywną glinową.


Łeee, Panie, jak Ty masz tyle cebulionów do wykartkowania, to faktycznie możesz sobie nowego Thomka zanabyć. Albo jak wspomniał Prezes - Ritchey'a WCS.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...