Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

zacznę od tego, że: też nie chcę by zapachniało obrońcą ostatniego bastionu współczesnej stali z orzełkiem w tle.

Rambolu nie pachnie trollem,  w życiu.. Ale pachnie mi za to bardzo brakiem zrozumienia dla tej koncepcji. Bo wygląda to tak jak ja bym wziął przełajkę na zamknięty tor w Szczecinie i napisał, że się nie nadaje.

Co znaczy "nie skręca"? Jak się to ma i do filmików gdzie taki rower "skręca" :D i do testu na stronie EnduroMTB? No i jak z tym "podskakiwaniem"?
Przełożyłeś szpej z cobii, czyli?
Wysoki suport, ja - zwolennik niskich BB mam w szpecu 330mm. I zdarza się uderzyć w Górach korbami. Wysoki suport nie wziął się z fusów ani bajek o krokodylach wyskakujących ze strumieni i obgryzających kostki
Waga - może w ręku Ci to ważyć 3-3,5kg a dokładniej rama XL ze sterami i zaciskiem waży 2,800 na wadze. Jak dołożysz suport wyjdzie realnie te 3kg, no ciut poniżej. Tylko, że inbred (rower XC a nie AM) na którego się powołujesz waży podobnie, a rozmiar L lub XL waży niecałe 3kg goły. Wiem - sam rozbierałem, sam ważyłem. Więc waga wadze nierówna?

Co do reszty się nie wypowiem, fajny, prosty  z możliwością zmiany długości ogona (ale prawda-niepopularny) system mocowania tylnego koła, mało miejsca na błoto - tu się zgodzę. lakieru nie znam - nie niszczyłem.

No i ogólnie i co ważne- tak jak pisze Twoja Stara. Przesiadłeś  się z nietypowego roweru XC o geo Garego (lekko zmodyfikowanego na własne potrzeby) na rower wybitnie wysokogórsko-szaleńczy. "Przetestowałeś go" w wybitnie niewłaściwym terenie (chyba, że się mylimy i nas wyprostujesz), nie zgodnie z przeznaczeniem, za krótko i nie jestem pewien czy na właściwym osprzęcie.
O czym tu dyskutować. W sumie gdyby nie fakt dyskusji w wątku inno-rometowym pewnie Twoja opinia nie ujrzała by światła dziennego.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpejt z Cobii biorący udział w "teście" NS Eccectric:

mostek Amoeba Borla 60mm (szkoda że nie wziąłem mostka 100mm), kiera gięta Genesis 720mm, napęd 1x10 (oprócz korby, którą użyczył mi sprzedający, bo ja nie mam HT2), widelec sztywny Charge + moje przednie koło, hamulce Avid Elixir 1, kola 650B pożyczone z jakiegoś Gianta.

Pancerze i linka przerzutki już tam były, suport, siodełko i sztyca też, stery pasowały.

Miejsce testowe: las w Szpetalu Górnym (52.68887,19.060392) - dzielnica/przedmoście Włocławka

Pora testowa: 8 listopad 2014 czas pomiędzy 17:00 a 18:00, więc ciemno

 

Czemu rower nie skręca? Uprzedzając fakty: widelca nie skręciłem ze sterami za mocno. Może rzeczywiście jestem już lekko skrzywiony poprzez G2, może wideł nie taki a może to moja skolioza, jednostronny garb i za długa szyja. Porównując każdy rower, jaki miałem przyjemność ujeżdżać, ten skręca najgorzej. Subiektywnie, ale jednak. Na pewno kazafaza będzie mógł powiedzieć dużo więcej na temat Eccentrica, bo jeżdził na nim i szybko odpuścił wystawiając ramiaka na sprzedaż.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..to że chciałeś wstawić tam mostek 100mm najlepiej świadczy o podejściu do ramiaka :D....
Rambolu darzę Cię wielką lubością a wpisy Twoje czytam dzieciom w HELOŁ_IN ale naprawdę mam wrażenie, że Twoja recka tej ramy jest kompletnie (no może w 70%)..do dupy :)o

odnośnie Lorda-nie chciałbym być adwokatem diabła ale podobnie jak Adamos pamiętam coś o "małości" koła a nie skrzywieniu roweru. No ale może to była wersja oficjalna co by ząbki nie bolaly ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde, miałem nie pisać w tym bajzlu ale to już jest poprostu szczyt i góra...

 

 

Pora testowa: 8 listopad 2014 czas pomiędzy 17:00 a 18:00, więc ciemno

 

 

 

 

Recenzja ramy z kategorycznymi podsumowaniami po godzinie jazdy?

 

Ty kpisz czy o drogę pytasz?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy

 

ehhhh ...

 

Wiem, że recka Eccentrica jest do d00py i nie przeczę. Poczułem się wywołany do tablicy, więc przedstawiłem co mam.

Strat moralnych w postaci kombinowanego wyjazdu do Włocławka, iluś tam litrów ropy i upadku jednego z marzeń nie chcę rozliczać. Czuję się przez tę sytuację taki brudny... zbrukany zapachem trolla i poniżony. Drę przeto na sobie rękawy i pazuchy z moich ulubionych kaleson z klapką z tyłu.

Jeśli recka zaburza ustalony porządek świata, niszczy światopoglądy, wzburza tłum i powoduje marnowanie zasobów naturalnych świata, to prosze ją zmoderować. Wstawic w jej miejsce zdjęcie świstaka, co spawa boiler ... albo coś innego.

 

@IvanMTB

 

To co jest napisałem, wg mnie jest mało wiarygodne, bo tylko 30 minut jazdy miałem a to stanowczo za mało, żeby wyrobić sobie pewną opinię.

Czytanie ze zrozumieniem jest cnotą, kto tak nie czyta jest ...

... niedoinformowany.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po jaki kij klepiesz jak sam zauważąsz, że to niedoważone pierdy są????

 

Jak pragnę zdrowia :verymad:

Bo napisałem:

 

 

Anarchy, kazafaza ... ... publikować to co dostaliście ode mnie na temat NS Eccentric? Będzie potem, że wali trollem w waszym wątku stalovym.

A prezes na to rzekł:

No przecież po to to jest, skoro i tak piszesz jaka to padaka...

Tylko napisz proszę w jakich warunkach go "przetestowałeś" bo to trochę tak jak ja bym test speca stumpjumpera fsr (w posiadaniu od kilku lat a nie godzin) napisał na podstawie jazdy okołoszczecińskiej (a aż tak płasko nie mamy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, afera bo nasz forumowy przystojniak użył wyrażenia "recka" zamiast "pierwsze wrażenia z przełożenia nogi prez górurkę" ;)

 

A jak już się tutaj ekscentryczymy to od siebie dodam iż ja złożyłem swą ramę jako 79era, ze 120mm skoku na dziobie. Z dwoma kołami 650b udało mi się zrobić jakieś 50km, wolałem jednak Wjelkom Kichem na przedzie, machnąłem nieco ponad dwieście kilo na ekscentrze...

 

Moje spostrzeżenia:

 

- rama jest niepotrzebnie sztywna, nie czuć w ogóle że to "mjentka stal" jest. Może to i dobrze zważając na jej łobuzerskie przeznaczenie, ale smagałem na skoczniejszych stalakach i były bardziej komfortowe.

- farby trwałość oceniam na poziomie akwarelek, dwóch warstw spreju bez podkładu lub pisaka. Bardzo łatwo o zarysowania, po pierwszej krótkiej, suchej przejażdżce zaobserwowałem dosyć głębokie rysy od kabli.

- geometria to kwestia osobistych preferencji więc nie będę tutaj utyskiwać że mi coś nie do końca przypasiło(liczyłem się z tym znając geo).

 

Często-gęsto po krótkiej przejażdżce wiemy czy nam dany sprzęt pasuje czy też odpuszczamy. Musiałem zrobić kilka ładnych rund na eNeSie aby dojść do wniosku że chemii w tym związku nie ma zupełnie i rozpocząłem przykrą akcję rozwodową. Było to moje drugie podejście do średniego koła po którym nie zamierzam już redukować średnicy z obecnych ~29".

 

Kilka fot eNeSa: https://plus.google.com/photos/116777811354067958572/albums/5998166248938155745?banner=pwa

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Wyskoczylim  z Koniakiem na małe łazikowanie po okolicy - ładnie było :) Nędzna fotka, wybaczcie, tylko telefon miałem przy sobie:

WQ1DZLS.jpg

 

Będę musiał zmienić suport na krótszy bo linia łańcucha spycha łańcuch z dwóch największych koronek gdy się kręci do tyłu.

 

Ogólnie jak na razie jest dobrze :D

Mjhw970.jpg

 

To brązowe to błoto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Legenda...ale czy warto się w to pchać??? 

jakiś czas temu (rok?pół?) wrzucaliśmy je do wątku monsterowego. Czy warto? Podobne pytanie można zadać przy P29 np. Czyli drogo, stalowo ale czy naprawdę warte jest to około 3kzł? Chyba każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

jak dla mnie?
Beznadziejne poprowadzona linka pod górną rurą, gięta szyjka rury dolnej - ale to są drobiazgi. Przyczepił bym się do krótkiej sterówki, (tradycyjnie) za wysoko jak na moje gusta BB, Za to kompletną pomyłką wg mnie jest pressfit, tfu tfu tfu! W takiej "klasyce"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten presfit też mnie trochę martwi... jakoś nie polubiłem Hollowtecha mimo że go męczę na okrągło w robocie... BREEZER to legenda i powrót tejże do świata żywych to zaskoczenie. co do prowadzenia linek...mi pasuje najbardziej klasyczny dolny ze ślizgiem ;-)) bo SRAMOWI to nie przeszkadza współpracowac z gripem ;-)

Zagadał u nas w robocie dystrybutor....FUJI i Brizzer to jedna marka w Polsce... i pomyślałem nad LEGENDĄ... bo wydaje mi się być lepsza od KONY .. Zresztą z seryjnych ram nie ma wiele, a że musimy zrobić zamówienie roczne...to może tego BREEZERA bym przygarnął ;-)) Zastanawiałem się jeszcze nad SingleBE ... z tym że Breezer wyjdzie korzystniej mnie cenowo... Jest jeszcze DRAGON.... ech kusi handmade Orłowskiego lub Rychtara.... sam nie wiem.. Wiem że do alu już nie wróce po przeróbce KONY na 27 jest pieknie.... jak w 95 kiedy to moja pierwsza UNIVEGA ALPINA zagościła w mojej piwnicy ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...