Skocz do zawartości

[Opony]Continental Race King 2.0 którą wersję wybrać


bigstuff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie, jak w temacie. Chcę się przesiąść ze Schwalbe Rapid Rob Performance 2.25 zamontowanych fabrycznie na Continental RK 2.0, a że wersji tego ogumienia jest dosyć sporo, kieruje do was pytanie, co wybrać?

Szukam kompromisu między ceną/wytrzymałością/wagą, Supersonic więc odpadają. Zwijane, czy druty?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym samym etapie zakupu tych opon. A więc tak wersja drutowa jest chyba około 100g cięższa od wersji zwijanej. Natomiast cena druty prawie 2x tańsze od zwijanych.

teraz sam sobie odpowiedz. Waga wersji drutowej czyli 560g to i tak mało. inni producenci mają cięższe wersje zwijane. Powodem, że Race kingi są tak lekkie są cienkie boczne ścianki. Ja wybieram wersję drutową.

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wymienione w temacie opony w wersji drut i pojawiło mi się pionowe bicie na kołach jak pokręce nimi bezwładnie, tak jakby w miejscu gdzie nie ma "jodełki" na boku opony była ona grubsza/cieższa. Czy to normalne ? Przeważnie koła na piastach z łożyskami maszynowymi ustawiały mi sie wentylami w dół z racji ich dodatkowego cieżaru, teraz mi sie ustawiaja w miejscu gdzie na oponie są wypukłe napisy i oznaczenia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...