Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, też mam wrażenie, ze Giant jakoś b. rzadko pojawia się na forum 29er ...może dlatego, że taki "pospolity" ? ;-)

 

 

 

Gianten xtc 0 29er szczególne model z 2012roku

namierzyłeś gdzieś aktualną ofertę z 2012 ?

mnie zainteresował ten Giant XTC Composite 29er 2 2014

osprzęt średni, ale przy tej cenie (6499) dosyć rozsądnie za carbon

 

 

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też mam wrażenie, ze Giant jakoś b. rzadko pojawia się na forum 29er ...może dlatego, że taki "pospolity" ? ;-)

 

 

 

namierzyłeś gdzieś aktualną ofertę z 2012 ?

mnie zainteresował ten Giant XTC Composite 29er 2 2014

osprzęt średni, ale przy tej cenie (6499) dosyć rozsądnie za carbon

 

Niestety namierzyc model z 2012 ciezka sprawa raz mi tylko mignela uzywka na tablicy ale zanim zareagowalem nastepnego dnia bylo juz po ptakach. Ten model co przedstawiles cena jesf ok. Ale ja jakos wolalbym jednak aluminium boje sie ze karbon połamie.

Panowie wypowiedzcie sie na temat ram Gianta XTC jakie sa wasze opinie na ich temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, 

od tego roku jeżdżę na węglowym xtc 2 29er 2014 (link w wypowiedzi Remlika). Rama jest bardzo sztywna. Dolna rura jest tak szeroka, że pełni też rolę błotnika. Nie wiem ile waży sama rama, ale zapewne nie jest najlżejsza w tym segmencie z uwagi na szerokość. Od czasu do czasu biorę udział w maratonach i jak do tej pory odpukać nie dzieje się nic. Moja waga to ponad 100kg.

Jeżeli macie ochotę to mogę wrzucić jakieś zdjęcia poglądowe szerokości ramy i jej wykończenia.

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdjęcia w linku. Robiłem je telefonem dlatego nie są najwyższych lotów, ale coś tam widać. 

Rozmiar M, waga z koszykiem, lampkami, licznikiem i pedałami to około 12,3 kg. Osprzęt ciężki, a przede wszystkim koła, ale sama rama ma duży potencjał. Polecam.

 

https://picasaweb.google.com/107446433800438704404/Xtc29?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIjKouLv6-i4Ng&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna rama Bardzo chciałem ją kupić ale giant samych ram nie sprzedaje. W tym zestawieniu osprzętowo nie jest źle ale jest to świetna baza do rozwoju super roweru do ścignia jeśli ktoś ma oczywiście takie ambicje :)

Rower naprawdę spoko. Te 5,5 to chyba maxymalna cena jaką można za niego zapłacić bez wyrzutów sumienia i zagwozdek typu "a może mogłęm jeszcze się potargować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

 

Jako, iż z Canyona AL SLX 9.9 nici szukam czegoś innego.

Rower ma być wytrzymały ze względu na moje wymiary i na kilka ładnych lat

/ 190cm /105kg / przekrork 92 / tułów 68 / ręka 68  /

Naoglądałem się "trochę" powyginanych obręczy w 29-tkach stąd jeden 27,5.

Przeznaczenie : ścieżki, góry raczej niskie bez downhillu i wysokiego skakania - jak to canyon napisał 60 cm max.

 

Trek daje chyba najlepszą gwarancję i jako jedyny podaje wagę rowerzysty w specyfikacji i tu uwaga max to "raptem" 136kg  więc mam sporo zapasu i zaczynam od niego.

 

1. Trek Superfly 7 lub 8

sztywne osie, 29 cali, obciachowe kolory, w wersji 8 lepszy osprzęt ale w pomarańczowej 7-mce czarna anoda - podobno nie do zdarcia.

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_8/

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_7/

Chyba nie ma niezadowolonych trekowców.

 

2.  Vitus Sentier 275VR 

Coś co znalazłem ostatnio i o czym rozmawiałem ze znajomym w Anglii który potwierdził, że sporo ludzi je chwali.

koło 27,5 więc bardziej wytrzymałe no i amortyzator 120.

Nie dopatrzyłem się sztywnej ośki ale krótka rura łańcuchowa (425 mm) i koło 27,5 powinny zapewnić odpowiednią sztywność. 

http://www.vitusbikes.com/mountain-bikes-2014/sentier-275-vr-2014#geometry

 

3. VooDoo Bizango 29er Mountain Bike - 20" 

Kolejny Anglik - tani wygląda na mocny, kolejny winner jakiegoś testu .. fajne geo amor 120 - trochę nie pasuje do kategorii 7k ale też proszę o opinię bo znajomy podrzucił mi go jako drugi angielski typ.

Problem jeden : największa rama 20 cali, chyba robią je tylko w dwóch rozmiarach i nie wiem czy będzie pasował.

http://www.halfords.com/cycling/bikes/mountain-bikes/voodoo-bizango-29er-mountain-bike-20#tab1

 

 

4.  Bulls Bushmaster 29

Coś całkiem "od czapki", nigdzie nikt o nich nikt nie pisze, marketing w necie zerowy, na tym forum znalazłem jedno zdjęcie fulla przemilczane przez wszystkich a np. w tym modelu Bushmena 29 jest:

mega osprzęt, geometria podobna do meridy, szkoda że hamulce nie xl, ale carbon, waga, amor, cena...

Ma długie rury łańcuchowe i chyba jest bez sztywnej ośki ale w maratonach też na nich jeżdżą.

 

Rower wygląda idealnie, jak jeździ nikt nie pisze, w niemieckiej prasie piszą "sehr gut" ale oni tak piszą o każdymi niemieckim rowerze.

Szczerze bardzo mi się podoba.

http://www.bikestacja.pl/pl/rowery-i-ramy/rowery-bulls/rower-bulls-bushmaster-29-31665.html

 

 

Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii w sumie o czterech bardzo skrajnych typach, będę wdzięczny za opierpapier lub inne typy... Moja numeracja jest przypadkowa wiec nie sugerujcie się pozycjami.

 

ps. co się stało z GIANT-em - "umarł w butach" ? Macie pomysły na jakiś model z tego przedziału cenowego, a może nawet wyżej gdzieś do 9000 bo mam zniżki u znajomego ...

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@erzurum,

 

Dzięki, erzurum z tej listy zostaje tylko trek.

 

Powiedz proszę mi jeszcze czy warto dopłacić ze względu na moją wagę i rozmiary z Canyona AL SLX 7.9 do 8.9 ...

który z nich będzie bardziej wytrzymały ?

 

Różnica między      7.9 a                                         8.9 jest w :

 

amorku :          Fox 32 Float CTD Evolution 29 vs Fox 32 Float 29 CTD Fit Factory

przerzutkach:  Shimano Deore XT Shadow      vs Shimano Deore XT Shadow +

manetkach:     Shimano SLX SL-M670             vs  Shimano Deore XT

kasecie :         Shimano CS-HG 62 10s 11-36  vs Shimano Deore XT, 10s

kołach :           Mavic Crossride                        vs  DT Swiss Spline M1900

korbie:            Shimano SLX FC-M672             vs Shimano Deore XT FC-M782

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć wszystkim.

Napaliłem się na 29 cali z tym,że musiałem poczekać z zakupem z powodów finansowych,ale gdy dziś zobaczyłem Treka Superfly 6 to napaliłem się do tego stopnia,że jutro idę po kredyt.Mam nadzieję,że mój wybór jest trafny.Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje jakiejś porady w wyborze nowego sztywniaka. Skarbonka prawie uzbierana, mój budżet wyznaczam maksymalnie na 6500, dodatkowe 500 przeznaczam na pedały, torebkę, koszyki i inne gadżety. I mam ogromny dylemat co wybrać. Rower był by używany prawie wyłącznie w terenie, bardzo różnym, od szerokich leśnych dróg i szutrów, do wąskich ścieżek leśnych. Na co bym najbardziej zwracał uwagę to na pierwszym miejscu jest zwinność i prowadzenie roweru na drugim wyścigowy charakter, na końcu komfort. Praktycznie preferuję dwa rodzaje jazdy, albo krótkie wypady tempem wyścigowym, albo długie i wolne eksplorowanie terenu, jeżdżę też w okolicznych maratonach.

 

Znalazłem kilka interesujących mnie propozycji.

 

Trek Superfly 8 2014: chyba najlepsza

 

http://atombike.cz/trek-superfly-8-2014-p-2912.html

 

Zalety : dość agresywna geometria, dobry osprzęt przerzutka shadow+, hamulce slx, bliskość serwisu i gwarancji sklep 50 km

Wady: nie znam Foxów trudniej z własnym serwisem, nie znam tych kół, nie wiem czy się przystosuje do napędu 2x i nie wiem czy w przyszłości ta przerzutka i manetka zaadoptuje korbe 3x

 

Superior XP 949 (stříbrná) 2014

http://www.axit.cz/K124017-superior_xp_949-2014.html

 

Zalety:  dość dobry osprzęt przerzutki xt, hamulce shimano 615, obręcze ztr rapid, możliwość samodzielnego serwisu reby

Wady: geometria wydaje mi się mniej agresywna jak do trudnego terenu, to samo czyli korba 2x, nie znam tych piast, sztyca i mostek też nie wyglądają na jakiejś specjalnej jakości, chyba za bardzo wylajtowane opony

 

GRAND CANYON AL SLX 7.9

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3645#

 

Zalety: dobra geometria, dobry osprzęt przerzutka shadow+, hamulce slx, korba 3x, opony w porządku

Wady: brak bliskiego serwisu i gwarancji, Amor Fox, trudność i większe koszty serwisowe, koła mavic crossride szczególnie tylne( dwie zapadki i łożyska)

 

GRAND CANYON CF 5.9

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3690

 

Zalety: dobra geometria, korba 3x, reba i możliwość samodzielnego serwisu, nie znam tych hamulców(w necie mają nawet dobre opinie)

Wady:  brak bliskiego serwisu i gwarancji, koła mavic crossride szczególnie tylne( dwie zapadki i łożyska), nie miałem jeszcze do czynienia z karbonem( wydaje się że trzeba by było zainwestować w jakąś ochronę dolnej rury).

 

Najbardziej przemawia do mnie ten trek. Praktycznie jakikolwiek rower bym wybrał, to pierwszą inwestycją za jakiś czas był by nowy komplet kół, tak więc ten pierwotny musiał by dobrze dać sobie radę w tym pierwszym sezonie. Tych bontragerów nie znam. Miałem mavici crossridy i tylne koło nawaliło, był ogromny problem z częściami zapasowymi, tym plastikiem i zapadkami, a dzisiaj zapadki dalej nieraz szczelają, obręcze są dobre, koła są sztywne, ale zraziłem się do nich. Też nie wiem jak z kompatybilnością na przykład tego treka z korbą 3x, ile ingerencji i kosztów by mnie taka zmiana kosztowała.  A na amortyzatorach Foxa w ogóle się nie znam, nie wiem jak się ona ma do rock shocka reby ,faktem jest że gdybym kupił tego treka to pierwszy serwis miałbym pewnie za darmo.

 

Także czekam na wasze opinie i propozycje.

 

 

 

 

 

Edytowane przez NajmeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...