Skocz do zawartości

[470km]Przygotowanie, trening, możliwości.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym roku udało mi się osiągnąć granicę 300km jednorazowego przejazdu, w czasie ok 19h20'

Jechałem na góralu shwinnie ze stosunkowo małą (za małą) ramą (co nadrabiam wysoko podniesionym siodełkiem), opony 26x1.5'

Rower waży ok 16,7km (sporo ;D)

Pytanie: Dałoby radę na tym rowerze, przebyć jednorazowo dystans 470km? Myślę w przyszłym roku nad wyjazdem na trasie Płock-Berlin.

Czy należałoby zastosować jakiś konkretniejszy trening? Rozplanować coś?

Czy porywanie się na taki dystans takim rowerem jest w miarę możliwe?

Z niecierpliwością czekam na Wasze wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się zimą potrenować wytrzymałość tlenową, tak żeby tą średnią 25 km/h trzymać przez dowolny okres czasu, bo inaczej może być kiepsko. Przy tej średniej, wyjdzie 19h jazdy, reszta to odpoczynki. Moim zdaniem to na styk. Bo 300km w 19h to zaledwie ~15km/h, nie jest to dużo, no chyba że wliczone są w to postoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 300km w 19h to zaledwie ~15km/h, nie jest to dużo, no chyba że wliczone są w to postoje.

Jak najbardziej średnią podawałem z odpoczynkami ;)

W sierpni z Płocka do Gdańska dojechaliśmy w 17h, w tym 40 minut postoju w Grudziądzu.

Jadąc na 300km Płock-Iława-Płock poza drobniejszymi postojami w Iławie siedzieliśmy pełną godzinę ;)

Jakoś tak zawsze podaję czas jazdy, czy średnią z postojami, wydaje mi sie że to bardziej odzwierciedla wyjazd ;)

Zakładać cieńsze opony? A da radę założyć jakieś slicki na zwykłe obręcze 26'?

 

 

Przydałoby się zimą potrenować wytrzymałość tlenową, tak żeby tą średnią 25 km/h trzymać przez dowolny okres czasu

Ok, rozumiem że trenować wytrzymałość tlenową to dłuższa jazda ze stałą prędkością? Mógłbyś coś więcej napisać o treningu? Byłbym wdzięczny ;)

 

Odnośnie tego treningu, jeśli to miałoby pomóc to mam 16 lat, 72kg 182cm wzrostu, od maja 3,5 kkm, głównie jazda turystyczna.

Nie mogłem już edytować posta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin, pkt 2i.

Ok, wiem już na czym mniej więcej polega trening wytrzymałości tlenowej, ale na jakich dystansach go robić? Jeśli chodzi o trening to nie znalazłem na forum tematu który tyczyłby się treningów do jazdy na długich dystansach (>300km)

Jak wąskie opony można założyć na zwykłe obręcze 26' od górala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...