Skocz do zawartości

[przerzutka tył] wózek


Thor1

Rekomendowane odpowiedzi

Luz jest w górnym kółeczku (prowadzącym), chociaż to bardziej suwanie się na boki niż luz, ale jest. Nie wiem, czy jest to niezbędne do poprawnego działania przerzutki, bo po wymianie na kółeczka KCNC, gdzie tego luzu nie ma, przerzutka wrzuca szybciej i precyzyjniej.

 

 

P.S Piszczeć może też łańcuch ocierający o wózek, a nie samo kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem w sramie xx luzu nie ma, podobnie w redzie. Natomiast spory w ultergowskiej shimano.

 

W xtr 970 uzywalem roznych koleczek, w/w kcnc, afc. I czy one mialy luz czy nie, szczerze mowiac nie pamietam.

 

Imo, ma to male, jesli wogole, znaczenie. Nic nie zastapi dokladnego ustawienia zmienarki.

 

Dobrze jest przeczyscic i nasmarowac koleczka od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czeka mnie wymiana kółka/kółek. Może zrobię przy okazji mały tuning , na coś takiego od KCNC http://www.bikestacja.pl/kcnc-jockey-wheels-koleczko-przerzutki-niebieskie-p-1995.html?cPath=152_157 Jest aluminiowe , nie wiem jak z trwałością. ulek93 , używasz chyba podobnych , szybko się zużywają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli slx jest tam samo zbudowany jak Xt to górne kólko jest na łożysku ślizgowym a dolne na maszynach i luz na górnym jest normalny.

SLX ma oba łożyska ślizgowe. Górne powinno mieć luz na boki, to nic nie szkodzi a nawet lepiej, bo to kółko wprowadza łańcuch w wózek i prowadzi dalej do kółka dolnego, wiec luz pomaga w odpowiednim ułożeniu tegoż kółka przy łańcuchu. Wiecie o co chodzi.

 

A jeżeli chodzi o te KCNC i inne tego typu to nie używałem ale słyszałem i czytałem że są głośniejsze od plastikowych, ( w końcu metal o metal a nie plastik o metal), może i extra wyglądają ale syf też na nich widać elegancko, no i kolorek znika w pewnym momencie, myśle że lepiej kupić zwykłe plastiki czarne. Po za tym było o takich kółeczkach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...