Skocz do zawartości

[ Opony i dętki ] Kilka pytań odnośnie przebijalności.


Trekuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam "mały" problem i kilka pytań z nim związanych. Niestety, przewertowanie forum nie dało odpowiedzi na moje pytania :/

W ciągu 2 miesięcy, w dodatku nie całych 4 razy poszła mi dętka. Raz od niskiego ciśnienia i głupiego skoku od obręczy, ok to rozumiem. Wymieniłem obie dętki ( trochę szmaciane były ) na twarde i grube Conti. Napompowałem opony dosyć mocno, nie na kamień, ale mocno. Jadąc po mieście przebita. Po chodniku jechałem, i nie było tam żadnego szkła. Później 2 razy w lesie. Również bez żadnych ostrych kamieni, ani szkła. Co można na to poradzić? Ciągłe wymienianie, bądź łatanie dętki jest męczące, a mieszkam w małym mieście, w którym ciężko nawet o dętkę. Czy to wina opony? Są dość miękkie. Wymienić na jakieś grubsze? A może dętka inna? Czytałem ost. art. o dętkach FOSS'a.

A Tubless Ready? Czy zmniejszyły by przebijalność? A jak tak, to jak je zastosować?

I czy można nalać uszczelniacza do zwykłej dętki ( Presta ) i czy to by pomogło?

Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy nie masz jakiegoś szkiełka, kolca wbitego w oponę, najpierw ją zdejmij i przejedź palcem po wewnętrznej stronie opony po całym obwodzie. Możesz jeszcze sprawdzić czy nie masz uszkodzonej obręczy, mam na myśli ostre krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś grubsze opony? W rozmiarze 2.20, ewentualnie 2.30 to co polecacie?

Patrzyłem na Conti Moutain King, ale na forum piszą, że są cienkie i szybko się ścierają?

Jakie inne opony wziąć, żeby i trochę posłużyły i co najważniejsze nie przebijały się?

Nie zależy mi specjalnie na masie, bardziej na nieprzebijalności i fajnym bieżniku również po bokach trzymających się zakrętów. Co powiecie na Schwalbe Rocked Ron, albo Fat Albert, Black Shark, czy Nobby NIc.

Albo jakieś Maxxis'y, Conti?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...