Skocz do zawartości

[Wycieczki] Wrocław zgłoś sie


piotrekpasti

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :033: mieszkam w Ludowie Śląśkim mala miejscowość 30 km na południe od Wrocka (koło strzelina) ale jak cos to moge dojechac

mam nowy rowerek i nie mam go gdzie wypróbować mysle cos nad ślęża ale samemu mi sie nie chce za bardzo

wiec gdize jedziemy w te piękne wakacyje ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nad ślęża

 

Rzeke Sleze, czy gore Sleze? Bo z Ludowa do masywu Slezy dosc blisko jest... I droga fajna...

 

A co do Lasow Redzinskich jakos nie dane mi bylo dojechac... Ale sie wybiore...

Przy okazji - moze ktos wie czy mozna dojechac drogami gruntowymi, sciezkami lesnymi itp. (aby asfaltu unikac) z Lasu Osobowickiego na Wzgorza Trzebnickie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - moze ktos wie czy mozna dojechac drogami gruntowymi, sciezkami lesnymi itp. (aby asfaltu unikac) z Lasu Osobowickiego na Wzgorza Trzebnickie?

 

jasne ze sie da :)

chyba trasa bikemaratonu we wroclawiu ominela calkowicie asfalt. jednak nie wiem dokladnie jak wyjechac z wroclawia by nie zawadzic o drogi. chyba najlepiej spojrzec na mape i sprobowac pojechac terenami zielonymi :)

moze sie niedlugo wybiore to zdam relacje - zawsze wyjezdzalem czesciowo drogami

 

 

pzdr. asasello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zgłaszam się, gdyż również jestem z Dolnego Śląska. :033:

Konkretniej okolice Wrocławia, z czego się b. cieszę - nie narzekam na brak ścieżek i terenów, które można przemierzyć dwoma kółkami. :P

Mam zamiar wybrać się w te wakacje na Ślężę - wybieram się tam już dwa miesiące, ale jakoś nigdy mi nie wychodzi.

 

Czy mnie się wydaje, czy jestem jedyną przedstawicielką płci żeńskiej w tym wątku ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wybrać się w te wakacje na Ślężę - wybieram się tam już dwa miesiące, ale jakoś nigdy mi nie wychodzi.

 

Ja wybieram się na Ślężę co kilka tygodni tą samą trasą.

Na razie rekord to 2h25min z Wrocławia na Ślężę bez zatrzymywania się.

Planuję do końca wakacji zejść do 2:10.

Trasa:

Wrocław(Gaj)-Wysoka-Żórawina-Tyniec Nad Ślęzą-Jordanów Śląski-Będkowice-Przełęcz Tąpadła-Ślęża

Po niedzieli na 100% będę jechał.

Z ekipą oczywiście nie trzeba piłować w 2h na szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się na Ślężę co kilka tygodni tą samą trasą.

Na razie rekord to 2h25min z Wrocławia na Ślężę bez zatrzymywania się.

Planuję do końca wakacji zejść do 2:10.

Trasa:

Wrocław(Gaj)-Wysoka-Żórawina-Tyniec Nad Ślęzą-Jordanów Śląski-Będkowice-Przełęcz Tąpadła-Ślęża

Po niedzieli na 100% będę jechał.

Z ekipą oczywiście nie trzeba piłować w 2h na szczyt.

 

A jaki jest dystans takiej traski?

 

Witam wszystkich wrocławskich rajderów :)

Dzisiaj przemierzyłem bardzo fajna traskę, którą mogę wszystkim goraco polecić :)

Wyglądała ona nastepujaco:

Centrum-Nowy Dwór-za Muchoborem małym w prawo na wał przeciwpowodziowy ślęzy-za torami przez most w prawo i zaraz nad mostem w lewo w lasek-ściezką prosto przez lasek trafiamy z powrotem na wał-potem cały czas prosto,wałem aż na Partynice-pod mostem którym prowadzi trasa wylotowa z Wrocławia-na teren wyścigów konnych-przez ten obiekt przejeżdżamy po przekatnej-wychodzimy z niego przez dziure w płocie na ulice Ołtaszyńską i kierujemy sie w prawo-doojezdżamy do śleznej i sćieżka rowerową tniemy prosto do skrzyżowania ślężnej z ul.Rudolfa Weigla-skecamy w prawo po czym wjeżdżamy w park Skowroni-parkiem dojeżdżamy do ul.Armii Krajowej skręcamy w prawo i śmigamy ścieżką rowerową aż do skrzyżowania (ślimakowego) z ul.Krakowską-zjeżdżamy z estakady i kierujemy się ścieżka na ul.Krakowskiej w stronę centrum- w pewnym momencie skręcamy w prawo w uliczkę:Na niskich łakach-dojeżdżamy prosto do końca uliczki i skręcamy w lewo wjeżdżając na wał przeciwpowodziowy Odry-jedziemy prosto i docieramy do ul.Na Grobli która prowadzi w stronę centrum.

Dystans ok.30km

Trasę można jescze rozszerzyć zachaczając o wyspę Opatowicką, a z tamtąd wałami nad Odrą aż do mostu Millenijnego.

Jutro tak właśnie będe jechał :)

Jest ktoś chętny?

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli na 100% będę jechał.

 

jesli mozna sie dolaczyc prawdopodobnie zglosze swoj akces do tej wycieczki

 

Z ekipą oczywiście nie trzeba piłować w 2h na szczyt.

 

to dobrze - nie jestem w formie ;]

 

pzdr. asasello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest dystans takiej traski?

W obie strony 100-110, zależy z której części Wrocławia się startuje.

Z Gaju najkrótszą drogą na samą Ślężę jest ~50km.

W trasy krótsze niż 60km nie wybieram się wcale, bo więcej z tym zachodu niż jazdy i przyjemności.

Przeważnie jeżdżę ok 100-120km.

Wyjątkiem są pilne sprawy do załatwienia wymagajace szybkiego transportu, lub jazda w towarzystwie, bo wtedy trzeba wybrać jakiś kompromis, żeby wszyscy dali radę.

 

jesli mozna sie dolaczyc prawdopodobnie zglosze swoj akces do tej wycieczki

to dobrze - nie jestem w formie ;]

Nie ma sprawy, zapraszam, może jakaś większa ekipa z forum się zbierze?

Przewidywana średnia prędkość jazdy to 25km/h, chyba że wycieczkę zaszczycą panie i bedą miały życzenie innej jazdy.

Od jutra ok 17 nie będzie mnie do niedzieli przy kompie, więc nie będę miał możliwości kontaktu, chyba że komuś chce się dzwonić(ewentualne namiary na PW).

Proponuję start o godz 10 ze skrzyżowania Armii Krajowej i Borowskiej.

Do jutrzejszego popołudnia mogę się jeszcze dopasować, jeśli nie będzie zgłoszeń pojadę o ustalonej porze z wyznaczonego miejsca nawet sam, więc nawet bez kontaktu można się dołączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, zapraszam, może jakaś większa ekipa z forum się zbierze?

 

racja, w kupie razniej :)

 

Proponuję start o godz 10 ze skrzyżowania Armii Krajowej i Borowskiej.

 

chodzi o poniedzialek?

 

 

pzdr. asasello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest dystans takiej traski?

 

...śmigamy ścieżką rowerową aż do skrzyżowania (ślimakowego) z ul.Krakowską-zjeżdżamy z estakady i kierujemy się ścieżka na ul.Krakowskiej w stronę centrum- w pewnym momencie skręcamy w prawo w uliczkę:Na niskich łakach-dojeżdżamy prosto do końca uliczki i skręcamy w lewo wjeżdżając na wał przeciwpowodziowy Odry...

 

Ten kawalek mozna lepiej rozjechac...

Slimakiem zjezdzasz w dol... Wjezdzasz na trawnik (jest sciezka) i pod slimakiem jedziesz dalej sciezka az do nieuzywanych torow... Tu skreca sie w lewo... Sciezka do brukowanej ulicy i w prawo po bruku... Po lewej stronie na skos w lewo (zaraz za terenem Cussons) jest droga gruntowa - nalezy w nia skrecic (w sumie to ta brukowana droga jedzie sie jakies 50m)... Ta gruntowka dojezdza sie do mostku nad Olawaka - oczywiscie jedziemy przez mostek... Za mostkiem jest las a my jedziemy przez niego prosto (w sumie to w lewo, 1m prosto i zaraz w prawo, prosto z gorki)... Na rozstaju lesnych sciezek mozna jechac w prawo lub w lewo - i tak dojedziemy do walu nad Odra... Na wale w lewo i dalej jak w opisie kolegi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawalek mozna lepiej rozjechac...

Slimakiem zjezdzasz w dol... Wjezdzasz na trawnik (jest sciezka) i pod slimakiem jedziesz dalej sciezka az do nieuzywanych torow... Tu skreca sie w lewo... Sciezka do brukowanej ulicy i w prawo po bruku... Po lewej stronie na skos w lewo (zaraz za terenem Cussons) jest droga gruntowa - nalezy w nia skrecic (w sumie to ta brukowana droga jedzie sie jakies 50m)... Ta gruntowka dojezdza sie do mostku nad Olawaka - oczywiscie jedziemy przez mostek... Za mostkiem jest las a my jedziemy przez niego prosto (w sumie to w lewo, 1m prosto i zaraz w prawo, prosto z gorki)... Na rozstaju lesnych sciezek mozna jechac w prawo lub w lewo - i tak dojedziemy do walu nad Odra... Na wale w lewo i dalej jak w opisie kolegi...

 

Dzisiaj spróbuje, jeśli starczy sił to pojade przez park wschodni, a potem terenami wodonośnymi w stronę Mokrego Dworu.Byłem tam kiedyś i bardzo mi się ta okolica spodobała :)

Dzieki :)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbuje, jeśli starczy sił to pojade przez park wschodni, a potem terenami wodonośnymi w stronę Mokrego Dworu.Byłem tam kiedyś i bardzo mi się ta okolica spodobała :)

Dzieki :)

Pozdro :)

 

 

Wiec miniemy sie gdzies na trasie gdyz sam sie tam zaraz wybieram... Czarno-szary full, czerwono-czarana koszulka, czarne spodenki, bez kasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec miniemy sie gdzies na trasie gdyz sam sie tam zaraz wybieram... Czarno-szary full, czerwono-czarana koszulka, czarne spodenki, bez kasku...

 

Ja bede cały na zielono na błękitno-szarym kelly'sie.

chararkterystyczne jest to,że mam długie włosy i jeżdże bez kasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie minelismy sie...

 

Jeśli byłeś w koszulce w niebiesko białe paski to widziałem Ciek, ale nie zdarzyłem czegokolwiek powiedzieć, bo akurat miałem odpoczynek.

 

Pojechałem tak jak mówiłeś, a potem dłuuugą kładką do Mokrego dworu.

Z mokrego dworu wałem aż do mostu Millenijnego :)

Wyszło 53km - jak na moją kondycję i rower na wielgaśnych kapciach z dużym bieżnikiem to baardzo duzo :)

Jeśli jeździsz tam często to być może kiedys się spotkamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie bylem ja...

Swoja droga mozna by zrobic jakas ustawke i w wiekszym gronie np. wyruszyc walem nad Odra spod Zoo, dojechac nim az do ujscia Slezy do Odry, tam wjechac na wal nad Sleza i nim dojechac na Partynice, a stamtad parkami i sciezkami rowerowymi wrocic pod zoo...

Chetni prosze sie wpisywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z wyjazdu wcześniej i jutro jadę w Masyw Ślęży. Konkretnie na Radunię.

Jeśli ktoś chce się przyłączyć na jutro to proszę pisać PW.

Startuję ok 10 z Gaju.

Trasa podobnie jak na Ślężę, tylko od przełęczy w przeciwną stronę.

Ta trasa jakoś mi się nie nudzi, może dlatego że jest na niej bardzo mały ruch samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...