Skocz do zawartości

[zakup]cube ltd pro 29, model 2012


porter

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to są różne rowery

Rozmiarami scott scale expert 19" jes podobny do cube gtc pro 21"

No właśnie są różne, mają znacznie niżej przekrok ...

Jedną z ostatnich rzeczy jaką bym zrobił to kupienie roweru bez przymiarki zwłaszcza w takiej sytuacji, jakoś średnio Cię widzę na ramie MTB 21" ... no chyba, że kupisz wysyłkowo i odeślesz ...

Ty masz nogę 90 a ja 87 i nie ma możliwości żebym kupił ramę 21" ...

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na odeslanie mam 10 dni bez podania przyczyny - goorzej jak była ściągana na zamówienie

 

Obecnie posiadam rozmiar ramy 19,5 Trek 8500 mój wzrost 186 długość

nogi 90 ( http://www.ssc.pl/trek2011/8500.html )

Geometria jest dostępna tutaj

http://www.ssc.pl/trek2011/g-ht4.html

Sztyca o dł 400mm (wysunięta prawie maksymalnie) a mostek 120mm

Jedna z istotniejszych kwesti to rura podsiodłowa + sztyca

W chwili obecnej odległość pomiędzy środkiem suportu a końcem rury

pod siodłowej to 49,5cm

Odległość pomiędzy środkiem suportu a końcem sztycy - prętami

siodełka to ok 79cm

 

Przerobiłem kilka ładnych ram, zanim dobrałem odpowiednią pod siebie w 26"

Czuje że przy 29" bedzie podobnie

Niestety jestem na granicy rozmiarów a w dużych kołach rozmiaru 20" nie ma

post-116668-0-67694200-1334495466_thumb.jpg

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeśli tak lubisz ... , znam Treka 8500 (poskładałem synowi), tyle, że przy wzroście 183 cm. ma ramę 18,5" + mostek 100 mm, co oznacza, że Ty jesteś baaardzo rozciągnięty ...

Obecna pozycja nie ma nic wspolnego z "lubością" - wzrost a budowa to dwie rozne rzeczy

Miałem pozycje ustawianą w veloart http://veloart.pl/fitting.html

Stąd mostek w górę i siodełko przesunięte do przodu, niestety sama operacja nie jest najtańsza - ale zakładam że dla mojej budowy optymalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - 2 uwagi:

1./ ten Cube w rozmiarze 21" ma wysokość "przekroku" jakieś 84-85 cm - wspomniany Trek 78,7 ? - to dość istotna różnica ;-))

2./ w tym rozmiarze tego roweru w Polsce nie ma i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie (istnieje duże prawdopodobieństwo iż jeśli już przyjdą to tylko w ilościach wcześniej zamówionych przez konkretnych klientów - zamówionych np jesienią zeszłego roku ;-))) - tak, że może się nie nastawiać na ten model ;-)

 

PS są 29er'y w rozmiarze 20" - dla przykładu:

http://www.bike-center.pl/index.php?p6250,radon-zr-race-29er-6-0-black-anodized-white-red-2012

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka ładnych ram, zanim dobrałem odpowiednią pod siebie w 26"

Czuje że przy 29" bedzie podobnie

Niestety jestem na granicy rozmiarów a w dużych kołach rozmiaru 20" nie ma

 

Nie wiem czy Ci to cos pomoze, ale... Mam od tygodnia Cube'a Ltd Pro 29 z ramą 19 cali. Wcześniej jezdzilem na trekkingowym Cube Ltd Cls Pro z 2011 na ramie 21 cali.

Mój wzrost to jakieś 180 cm wzrostu (jak długo pośpię), długośc nogi wewnątrz to jakies 83/84 cm - generalnie tułów mam lekko krótszy niz standard przewiduje.

Oba rowery kupowałem w ciemno, bo kompletnie nie mialem mozliwości przymierzenia sie do nich, i:

- z pozycji w obu rowerach byłem / jestem zadowolony;

- w obu, stojąc w butach, w rozkroku, opierając sie tyłkiem o przód siodełka mam jakies 6/7 cm od jajek do ramy

- wyciągając sztycę na max w 29er'ze nogę mam minimalnie ugiętą opierając przodem stopy o pedał - gdy chcę wyprostować nogę opierając piętą o pedał, to muszę tę sztycę wpuścic jakiś 1,5 czy 2 cm (od linii bezpieczeństwa).

 

Reasumując, gdybym był wyższy, to myslę, ze mialbym duze obawy, czy mi tej sztyczy przy ramie 19 cali wystarczy... Wlasciwie jestem prawie pewien, ze wzialbym ramę 21 - trzeba tylko wziąc pod uwagę to, że ja lubię te nogi miec rozprostowane (w ramach rozsądku oczywiście).

 

Mój Cube ze sztycą wyciągnięta do granicy bezpieczeństwa wygląda tak:

http://dl.dropbox.com/u/6659147/DSC09066.jpg

 

Pozdrawiam, b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg - jesli jezdzisz teraz na sportowym treku, to czego szukasz w cubie? roweru po pieczywo? zupelnie go odpusc, bo w terenie mozesz sie przerazic i jeszcze zaczniesz glosic na forum, ze 29ery to porazka :) twoj 26" postawil wysoko poprzeczke, celuj w cos rownie dobrego w 29"

 

co do pozycji na rowerze...ja bym sprobowal dac jeszcze wyzej kiere, szczegolnie jak nie smigasz glownie po plaskich i szybkich trasach

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wyciągając sztycę na max w 29er'ze nogę mam minimalnie ugiętą opierając przodem stopy o pedał - gdy chcę wyprostować nogę opierając piętą o pedał, to muszę tę sztycę wpuścic jakiś 1,5 czy 2 cm (od linii bezpieczeństwa).

 

Wielkie dzieki za odzew, wiem teraz ze 19" to dla mnie za mało, braknie paru cm, nawt sztyca thomson 410mm tego nie nadrobi

 

Greg - jesli jezdzisz teraz na sportowym treku, to czego szukasz w cubie? roweru po pieczywo? zupelnie go odpusc, bo w terenie mozesz sie przerazic

Kurcze nie wiem skad tyle negatywnych Twoich opinii co do cube, ale nie wnikam w to.

Jedyne co w cubie mi przeszkadza to wysoko rura podsiodłowa w 21", aż mam ochotę wziąć ten rower po to aby się przekonać co jest nie tak.

Dla mnnie liczy się moment przejścia, jak już przejdę na duże koła, wymienie opony i koła, to zmiana ramy już taka straszna nie jest w poszukiwaniu tej jedynej.

Cube oferuje rower w carbonie w dobrych pieniądzach, za rame scotta lub meridy musial bym zaplacic minimum 3k wiecej, w scale niby korba lepsza w meridzie amortyzator DT, ale mimo wszystko cena robi swoje.

Wiem ze cube to nie scott czy merida, ale tez tyle nie kosztuje

Kurcze, jak sie czuja te osoby co zdecydowaly sie na ta marke czy model...? po twoich slowach tak sobie ?

A tak przy okazji po pieczywo to nie ten rower..., byc moze niedluo przekonam sie czy warto bylo postawic na ta markę...

 

Oczywiście bez obrazy :-)

Odnosńie treka to raizer czeka na podniesienie troche przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też skąd te negatywne opinie na temat Cuba. Mowa jest ciągle o krótkiej górnej rurze, ale porównywanie Cuba i innych rowerów 19" nie jest do końca trafne. Cube zawyża rozmiarówkę i przy 19" podsiodłówkę ma 470 mm, więc naprawdę jest 18,5". Przy Cube, taka Orbea 470 mm to prawdziwy turystyk z górną rurą 590 mm. Sam przymierzam sie do carbonowej wersji Cube, bo sporo oferuje za cenę, tylko dziś w sklepie dowiedziałem się że podobno na zachodzie schodzą jak ciepłe bułki i ciągle dostawy do Polski się opóźniają, ciekawe dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam sie do carbonowej wersji Cube, bo sporo oferuje za cenę, tylko dziś w sklepie dowiedziałem się że podobno na zachodzie schodzą jak ciepłe bułki i ciągle dostawy do Polski się opóźniają, ciekawe dlaczego.

Może nie mają tam czym palić w piecach, u nas węgla dostatek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też skąd te negatywne opinie na temat Cuba. Mowa jest ciągle o krótkiej górnej rurze

 

I ja się dołączam...

 

Rower (model z topika), który kupiłem jest IMHO dobrany optymalnie dla mnie - mniejsza 17 calowa rama sprawilaby, ze nie moglbym wyciagnac siodla na porządaną wysokosc, a większa obiłaby mi jajka przy jakimś mało farciarskim zatrzymaniu. Biorąc to pod uwagę, jak równiez fakt, ze siedzac z optymalnie ustawionym siodłem, patrząc na kierownicę, oś przedniego koła wypada na środku mostka, to nie za bardzo wyobrażam sobie, zeby ta rama miałaby być dłuższa... Moje ciało też podpowiada mi to samo... Na 26 calowych MTB od Cube'a nie siedzialem, wiec sie nie wypowiem, ale moze przy nich kolega Nabiał nabawił się jakiejś traumy, które napędza tę antyCube'ową misję... Wiem na pewno, ze jego wypowiedzi tracą na rzetelności przez kpiącą formę - IMHO zupełnie niepotrzebną.

Edytowane przez bva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle nienawisc, co podkreslanie tego, ze te rowery nie sa optymalnymi maszynami do ambitnej jazdy dla normalnie zbudowanego faceta, tylko tyle

 

pada stwierdzenie, ktorego przekaz jest taki - wszystko w cubie ok, ale za dluga podsiodlowka - i to jest sedno sprawy, niestety na tyle istotna rzecz, ze rama ta nie ma prawa bytu wsrod osob powaznie podchodzacych do tematu i tyle...jakby zostawili wszystko, jak jest, tylko w kazdym 29erze skrocili podsiodlowke o rozmiar, to bylyby fajne rowery

 

niech osoba jezdzaca w trudniejszym terenie po 2-4h na 1 wyjazd pojezdzi na cubie, pozniej przesiadzie sie na cos, do czego nie mam takiej...jak to wielu twierdzi, nieuzasadnionej...awersji i podzieli sie spostrzezeniami

 

odnosnie 26"...rowery ht tej marki kiedys byly geometrycznie bardzo ok, do tego to nietuzinkowe malowanie, ktore ma wielu zwolennikow...az nadszedl przelom w postaci zmiany skoku o 20mm bez korekt w ramach...widocznie oni wiedza to, czego inni nie :)

 

gratuluje wszystkim szczesliwym posiadaczom

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa optymalnymi maszynami do ambitnej jazdy dla normalnie zbudowanego faceta

czy jestem normalnie zbudowanym facetem oceni moja żona - sory nie mogłem się powstrzymać

 

Ale wracając do tematu, może komuś ię przyda

Rama 19" przy mojej budowie ciała jest za mała - ze względu na zbyt krótką rurę posiodłową - braknie przynajmniej 2 cm, do tego ciut zbyt krótka

Rama 21" jak dla mnie była by idealna, jest jednak jeden mankament, a mianowicie wysokie prowadzenie górnej rury

(w moim poprzednim poście napisałem że podsiodłówka jest za wysoko, z tym nie było by problemu gdyby głórna rura biegła z 5 cm niżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz się podzielic informacją gdzie udało Ci się sprawdzić Cuba 29 w 19" i 21" wersji ? gdziekolwiek pytam to słysze - "nie ma"

Jest bardzo duzy problem dostepnoscia, zarowno w Polsce jak i innych krajach, ostatnio przegladalem fora w UK - Anglii, tam też tych rowerów nie ma.

Sklepy dostają 1/10 tego co zamawiały, a to schodzi od strzala bo sa listy oczejujacych (tych biedaków co nie wiedzą co czynią), W Krakowie nie ma, przynajmniej w oficjaknej dystrybucji.

Stad nie przymierzalem w realu a jedynie, opieram się danych technicznych i wrazeniach i opiniach innych uztykownikow.

Niemcy, Anglicy i Włosi, sobie chwalą, nie znalazłem negatywnych opinii o tym rowerze, poza jedną gdzie znalazłem na forum bodajze niemieckim, ze farba odchodzi z ramy carbonowej przy wlocie linki

Opinie na Polskim forum mozesz sobie przeczytac wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też dostałem taką odpowiedź od Cuba (a w zasadzie od SkiTeam) , że szans na 21" w carbonie to w zasadzie nie ma bo jeżeli w ogóle przyjda to ledwo starczy na te zamówione jesienią zeszłego roku ;-) - pytanie tylko na ile im wierzyć ...

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisałem, skąd ta nienawiść i dyskredytowanie

Nienawiść ? po prostu Cube ma w d..ie polskiego klienta, nie wysilają się żeby sprowasdzić te kilka sztuk karbonowych ram ponieważ mają zbyt u siebie, jesteśmy dla nich mało ważni , to samo z ramami 21" , co ich obchodzi, że jakaś by się w Polsce sprzedała, nie warto się wysilać :bye2:

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

est bardzo duzy problem dostepnoscia, zarowno w Polsce jak i innych krajach, ostatnio przegladalem fora w UK - Anglii, tam też tych rowerów nie ma.

 

Cube ma w d..ie polskiego klienta

a ci dalej swoje...

przeciez pisalem ze jest problem z dostepnoscia w europie (przynajmniej, Polska, Niemcy, Anglia, Włochy )

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść ? po prostu Cube ma w d..ie polskiego klienta, nie wysilają się żeby sprowasdzić te kilka sztuk karbonowych ram ponieważ mają zbyt u siebie, jesteśmy dla nich mało ważni , to samo z ramami 21" , co ich obchodzi, że jakaś by się w Polsce sprzedała, nie warto się wysilać :bye2:

 

Czyli jednak rozgoryczenie... ;]

Moze biorac pod uwage to co pisze kolega Greg to jednak zbyt pochopne wnioski? Z drugiej strony ta fabryka ZTCW nie jest jakas wielka, wiec co sie dziwic, ze nie wyrabiaja, skoro rowery popularne i ze sprzedaja wiecej blizej, niz dalej. Przeciez to logiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...