Skocz do zawartości

[rama]Singular Swift a może custom?


Jareczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad nową ramą 29er. 100kg wagi użytkownika, maksymalnie wyprostowana noga 97 cm, wzrost 202 cm. Do tej pory jeżdżę na stalowej ramie GT Karakoram. Ze względu na jej długowieczność rozmyślam nad ponownym wyborem ramy stalowej. W grę wchodzi Singular Swift w rozmiarze XL (zbierający dobre opinie na MTBR): http://www.singularcycles.com/images/Swift%20v2%20XL.jpg albo custom robiony u Rychtarskiego. Rama ma być przeznaczona do długich jazd w wersji epicko - turystycznej, sporadycznie maratony. Jak oceniacie wymiary i geo Swifta? Myślę, że XL będzie pasował do mojego wzrostu. Na co ewentualnie zwrócić uwagę w przypadku customa? Obawiam się trochę po rozmowie z panem Rychtarskim o to, czy wymagania zostaną uwzględnione, czy też dostanę produkt robiony według ich szablonu. A może coś innego? Inbred 29er? Z aluminiowych Banshee Paradox? Specialized Carve?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swift - dlugi ogon i wysoka glowka sa wadami, ale przy twoim wzroscie...rozmiar tych wad maleje, mozna sie przyczepic malego kata podsiodlowki, ktory skraca gorna rure i wyrzuca ciezar na tylna os odciazajac przod

 

taka sugestia na wyrost - wychwalanie amerykancow, szczegolnie ram, proponuje brac z lekkim przymrozeniem oka, bo czesto maja specyficzne podejscie do tematu, ktore ma srednie przelozenie na nasze warunki i oczekiwania

 

inbreed wydaje sie byc bardzo fajna propozycja pod kazdym wzgledem - materialu, stylu, ceny i geo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z aluminiowych Banshee Paradox?

 

HELLo-:

 

Jestem szczesliwym posiadaczem Banshee Paradox, kupilem uzywke na ebay i wrzucilem 120mm Marzoccha 44 - jestem zadowolony bo chcialem agresywnego hardtaila na ktorym poskacze, poszaleje i tyle...dlatego tez nie polecam go dla Ciebie ze wzgledu na Twoje potrzeby(spokojniejsza jazda, dluzsze dystanse), nie mozesz zamontowac bagaznika(turystyka?) i generalnie rower jest cholernie sztywny, ma krociutki tyl(byly problemy z przednia przerzutka, z netu dowiedzialem sie ze dziala Sram "gorny zawias?" ale ja spilowalem Deore i tez dziala) ma takze krotka rure gorna.

Znajomy mial Singular Swift'a i sobie go chwalil, ale mial go ustawionego na sztywno na singlu - a wiec telepalo go i smiesznie krecil nozkami jadac z gorki...czy myslales moze o Surly Karate Monkey? Ma wszelkie uchwyty na bagazniki, butle itp(wersja na 2012 bez bolcow na hamulce szczekowe) i geometria dostosowana do 100mm skoku! Moge pomoc Ci go zalatwic, pracuje w sklepie rowerowym w Anglii i dzialamy z dystrybutorem na UK(Ison Distribution). Pozostaje jeszcze Salsa Fargo(Salsa to bardziej kosztowna wersja Surly - ta sama faktoria, deczko lzejsze ramy, deko drozsze). Inna opcja - Genesis Fortitude 29er beda sprzedawac rame pod biegi lub na singla(lub Alfine itp.), ma dosyc lagodne katy, ale jest przeznaczony na sztywnego amora lub max. 80mm skoku.

Mam nadzieje ze pomoglem, jesli masz dalsze pytania lub potrzebujesz linkow do ktoregos z wymienionych rowerow to slij mejla: kazafaza na gmail com, gdyz niestety tutaj jestem zdecydowanie zbyt rzadko;)

 

POZDRo-:wer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...