Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Argument z d... Idąc tym tokiem rozumowania może się okazać, że sztyca 400mm będzie za mała, a i mostek będzie potrzebny ze 150mm. Rozmiar ramy nie ma znaczenia w jakim kole będzie jeździł, bo rozmiar to rozmiar czyli jak 17" to 17". Ty nie odpychasz się nogami od ziemi, tylko stawiasz stopy na pedałach i to ta wartość ma być dobrana prawidłowo.

A zgodnie z pytaniem, to na 175cm rama 17". I z pewnością przy tym wzroście nie masz 89cm nogi, zapomnij, wyglądał byś jak jakiś bocian ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca -20, ale siodło raczej delikatnie w przód przesunięte licząc od środka prętów. Od nosa siodła do osi kierownicy 61cm, pod mostkiem nie mam podkładek, ok. 5,5cm różnicy wysokości pomiędzy osią kiery, a płaszczyzną siodła.

 

sprawdzialem jak sie ma dlugosc od nosa siodla, do osi kierownicy w moim MTB 27,5 do wszystkiego (On One 45650b) i wyszlo, 52cm :o, a jeszcze skracalem mostek o 10 cm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz różnicę 52 vs 61? Jeśli to wynika z tego samego rozmiaru roweru i podobnych wymiarów ciała, to ktoś z tych dwóch riderów popełnia poważny błąd w ustawieniach. Owszem, różnice mogą być, ale statystycznie zawarte będą w przedziale +/-2cm, a nie 9.

 

Tu akurat kolega porównuje swoje 52cm z jakiegoś roweru OnOne, nie wiemy co to za rower, o jakiej geometrii, bo być może jest to krótki ścieżkowiec, a nie długi i niski ścigacz jak Peak. Także na to też trzeba zwrócić uwagę. Porównać można, ale ramy o tej samej lub zbliżonej geo i ustawieniu ukierunkowanym pod konkretny styl jazdy.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy rozmiar (445 mm podsiodłowa), horyzontu nie braknie przy kącie 74'.


 

 

M albo L (carbon)

 

M, tam znów jest kąt podsiodłowej 73,5, czyli też można potencjalnie dołożyć 5-10 mm do horyzontu (615 mm) odsuwając tyle siodło do tyłu dla uzyskania kąta klasycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inny problem, może był już opisywany, ale za wiele stron do wertowania. Mianowicie podczas jazdy w terenie bardzo mocno skrzypi albo sztyca, albo siodełko?

Wcześniej tego problemu nie było, ale od jakiegoś czasu idzie cholery dostać. W czym może być problem?

Sztyca stoi w tym samym miejscu po jeździe, nie jest wykrzywiona albo dociskana za mocno.

Mieliście takie przypadki ?

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peaki mają za dużą średnicę rur podsiodłowych ~31,7mm zamiast 31,6mm (przerabiam już trzeciego peak;a i każdy miał tą przypadłość, sztyca prawie wpada), rozwiązaniem może być wsunięcie wyciętego z puszki po piwie kawałka aluminium, który zadziała jak redukcja i nie pozwoli sztycy wpadać/ bujać się na samym dole.

 

PS: pooglądaj dobrze komin, całą podsiodłówkę bo może dni twojego peaka dobiegły już końca i masz piękne pęknięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tą przypadłość, sztyca bez zacisku wpada po prostu do środka. Ja u siebie chyba nałożę pastę montażową do karbonu żeby zwiększyć tarcie, wydaje mi się że przez około 120 km sztyca sporo zjechała mi w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mamy bardzo podobne wymiary ;). No może mam nogę 2 cm dłuższą. Wziąłem rozmiar S. Pasuje mi idealnie. 

 

 

 

A czemu nie M ? Co jest nie tak z tym rozmiarem? Czy  rama ma specyficzny kształt albo inny rozmiar jak inne 19'  albo  jest tak wysoka na tych kołach ,że przy 175cm    ,będzie jakiś problem na postoju? Przy ramie L w RR580 tylko ,że koła 27,5 , bez problemu przy zatrzymaniu i nogami na ziemi normalnie stałem i nie  wisiałem  na ramie .Może nie miałem tych 10 cm prześwitu między ramą  .Jednak nie obcierałem ramy   na postoju.Jakiś tam prześwit był.Teraz jak czytam  jak przy 178 czy 180 cm wybieracie S. To obawiam się  czy dalej M brać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jakieś i pokrętne... Czemu ktoś w góry ma mieć akurat mniejszą ramę, a po mieście jeździć za dużym góralem..? Do tego pierwszego wybrał bym ramę w odpowiednim rozmiarze, a nie mniejszą, a do tego drugiego zupełnie inny rower, miejski albo szosowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...