Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga dla wszystkich tych którzy mają za luzne sztyce w ramie.

Średnicę sztycy z aluminium można zwiększyć o ok. 0,3 do 0,4 mm za pomocą operacji tokarskiej zwanej RADEŁKOWANIEM.Po tym zabiegu sztyca zazwyczaj z trudem lub wcale nie wchodzi do rury podsiodłowej.Należy ją wówczas owinąć papierem ściernym nr100-160 i delikatnie przecierać co chwile przymierzając do ramy.Radełkowane wykonujemy tylko na odcinku schowanym w podsiodłówce ze względów estetycznych.Temat ogarnie każdy rozgarnięty tokarz.

ZŁA wiadomość jest taka że nie da się w żaden sposób zrobić tego z carbonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wina leży głównie po stronie Chińskiego partactwa, jednak znaczna jej część leży po stronie rezydenta jeśli tam takowego posiadają (jak widać powinni).

Mocne zaciskanie obejmy jest tylko pochodną złego wykonania.

Spec wycofuje partię 12000 rowerów crossowych (miejskich) ponieważ pękły 4 widelce aliminiowe wykonane przez firmę Kinesis ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu znam product managera i projektanta, bo akurat to 1 i ta sama osoba - zapytalem po kolezensku, jak to naprawde jest i taka szczera odpowiedz dostalem o stanie na dzien tamtejszy

I wierzysz w to że przypadki pęknięcia zdarzyły się tylko użytkownikom tego forum?

Bo ja nie wierzę że tylko moje paczki są tak traktowane przez norweską pocztę.

No ale skoro twierdzisz ze taką informację dostałeś - spierał się nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał mnie przypadek opisywany na forum. Rura podsiodłowa okazała się być o większej średnicy wewnętrznej niż Sztyca. Składałem rower na tyle szybko, że umknęło to mojej uwadze... Muszę to jeszcze zweryfikować w kolejnym rowerze, który składałem na tej ramie ...

 

Nabiał z całym szacunkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2013 droższe o stówkę to trzeba liczyć, że Chińczyk się przyłożył do roboty :thumbsup:

 

Odezwę się, bo miałem osobiście kontakt z wersją RC, czyli tuż przed-produkcyjną. Jeśli nas czytacie, to pewnie wiecie, że "zaszczytu" dosiadania nowego Peaka dostąpiła nasza Dorota. Przyznaję, że nie mierzyłem średnicy sztycy, ale w trakcie składania roweru sztyca Truvative nie chciała wpaść do środka, co nie znaczy, że stała w miejscu ;). Wygląda więc, że mamy szczęście. Ale tak na poważnie, to przy najbliższej okazji zmierzę dokładnie ile mm ma dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk33 - wpisz w google SHIS headset system. Jest to dokładny opis standardów (bo jest ich kilka) taperowanych sterów.

 

Pozdrawiam

Na fotce widać jakie są potrzebne.

Nigdzie nie mogę takich wyczaić z adapterem na zwykła rurę sterowa. Na allegro są fajne CC, ale z adapterem dolna miska ma 55, czyli za mała? 56 są, ale bez adaptera.

Ogólnie jestem zamotany z tymi rozmiarami, bo często w opisach podają jakieś wymiary samych łożysk i wtedy to już w ogóle się gubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce widać jakie są potrzebne.

Nigdzie nie mogę takich wyczaić z adapterem na zwykła rurę sterowa. Na allegro są fajne CC, ale z adapterem dolna miska ma 55, czyli za mała? 56 są, ale bez adaptera.

Ogólnie jestem zamotany z tymi rozmiarami, bo często w opisach podają jakieś wymiary samych łożysk i wtedy to już w ogóle się gubię.

 

Sądząc z opisu to są stery jakich szukasz (ma dolny stożek o średnicy pod rurę 1,1/8")Tu można je kupić (nie są tanie) :    http://www.rowerowy....y/orbit_15e_zs1

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale cena zabójcza i wręcz śmieszna jeśli mam je włożyć do ramy za 700zł. Bardziej opłaca się kupić dolną miskę tapered za ok. 100zl http://allegro.pl/gubbike-stery-redukcyjne-1-5-1i1-8-56mm-goodbike-i2826939493.html + górna miska, zwykłe stery 44. Wyjdzie poniżej 200zł.

Mam nadzieje, że velo będzie miało coś do zaoferowania adekwatnego do ramy, bo wygląda to nieciekawie.

Edytowane przez Luk33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieść gminna donosi, że Velo będzie miało w ofercie stery Accent do tej ramy w wersji tapered i zwykłe po ok 90 zł oraz będą także lepszej jakości Dartmoor, ale droższe bo ok 170 zł.

 

Nie ma ich jeszcze w ofercie na stronie Velo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie coś własnie liczyłem. 90zł to dobra cena jak na stery do tej ramy. Jak będą jakościowo przypominać Airplane to będzie super, nic więcej nie jest potrzebne w przypadku sterów.

Cały czas liczę też, że pojawi się przedsprzedaż ram w niższej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...