Maciek.B
Użytkownik-
Liczba zawartości
778 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Maciek.B
-
[3000-5000] Rower crossowy męski
Maciek.B odpowiedział esowsky → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
A może chłop ma inaczej na imię i z tego tytułu trzeba podejść do tematu bardziej indywidualnie -
Wybierz to na, którym będzie Ci najwygodniej.
-
Dźwięk gotowania się (podejrzewam, że bardziej bulgotania) wynika z interakcji klocków z tarczą. Czasem kwestia wyczyszczenia lub dotarcia, a czasami otwory w tarczach są tak wyprofilowane, że nic nie poradzisz, ale dopóki hamują prawidłowo to bym się nie przejmował. Tak czy inaczej nie ma to związku z miękką klamką. Hamulce srama są spoko dopóki działają i ktoś o nie dba - co jakiś czas wymienia płyn itp. Jeżeli nie znasz historii tych hamulców to wyrzuć je na śmietnik, kup najtańsze shimano i ciesz się bezproblemowym użytkowaniem.
- 8 odpowiedzi
-
- 1
-
-
[ebike w góry] Rower elektryczny do 15k zł
Maciek.B odpowiedział Marcinowski1 → na temat → Elektryczne - e-bike
Sztyca amortyzowana nie jest nawet namiastką roweru w pełni zawieszonego. Nawet nie zastanawiaj się nad sztywniakami. -
Na kierownicę wejdą każde, bo średnica kierownicy w miejscu montażu chwytów, klamek i manetek jest jedną z niewielu rzeczy w rowerze, które są standardowe. Ergony nie są bajeranckie, bo mają regulowane rogi, tylko dlatego, że są genialnie wyprofilowane i nie chodzi mi tylko o te "płetwę" pod nadgarstek. Rozbraja mnie podejście w stylu: "a bo to do używanego roweru"... Dłonie też masz używane i co? Za chwilę się ich pozbywasz? Dopóki nie zrozumiesz, że tych chwytów nie kupuje się do roweru, tylko dla dłoni, to nie docenisz ich zalet.
-
@keltu co to jest komfortowa geo? Twierdzisz, że ten Marin będzie wygodny dla każdego kto na nim usiądzie? Otóż nie. Każdy z nas jes inaczej zbudowany i ma inne oczekiwania w kwestii komfortu. Dla Ciebie może to być najwspanialszy rower na świecie, a dla kogokolwiek innego odwrotnie. @Adamus90 ja jak wszyscy forumowicze mogę jeździć na jednym rowerze na raz, dlatego wśród moich kilku rowerów posiadam jedną crossówkę dobraną tylko i wyłącznie na podstawie własnych odczuć. Mam ją od 9 lat i kolejną kupiłbym identyczną. Przepłaciłem za markę dostając podstawowy osprzęt, ale za każdym razem jak na niej jadę to mam wrażenie jakby była szyta na miarę. Natomiast komu bym jej nie proponował to nie do końca pasowała. Na co dzień jestem handlarzem posiadającym w ofercie crossówki 5 różnych producentów i w wielu przypadkach propozycje zaczynam od marki Unibike, bo jeżeli chodzi o całokształt to nie ma się do czego przyczepić. Tak czy inaczej sam bym sobie nie kupił żadnego crossowego Unibike, bo wybitnie mi nie leżą, natomiast przy Twoich oczekiwaniach mogą Ci spasować. Zerknij coś takiego jak Unibike Flash - jak nacrossówkę jest ciężki, ma design z przed 10 lat i według niektórych forumowiczów posiada przestarzałą geometrię (jakby ta nowoczesna miała być najlepszą dla każdego), ale jeżeli spełni Twoje oczekiwania w kwestii pozycji to będzie dobrym wyborem na lata.
-
Cytat: "wygodna (pozycja bardziej pionowa niż leżąca)" I liczysz, że dowiesz się tego od internetowych doradców? Do ilu rowerów się mierzyłeś? Każda marka ma indywidualne podejście do pozycji "za kierownicą" co jest podyktowane przez geometrię ramy i dobór komponentów takich jak kierownica, mostek, a nawet offset rury podsiodłowej. Idź do sklepu, przymierz się do paru rowerów i w kwestii komfortu to Ty będziesz najlepszym ekspertem sam dla siebie. A jak znajdziesz 2 zbliżone do siebie pod względem pozycji i będziesz miał wątpliwości w kwestii jakości i osprzętu w stosunku do ceny, to wróć z pytaniami na forum.
-
Wszystkie Ergony. Tylko trzeba chwycić, aby dopasować rozmiar S lub L.
-
[włączanie] Romet Orkan RM 2 d INT raz się włącza raz nie
Maciek.B odpowiedział mormo1 → na temat → Elektryczne - e-bike
Nawet jeżeli po aktualizacji tryb uśpienia przesunie się na 12 godzin, to używając roweru codziennie, pytanie brzmi ile cykli takiego wypinania wytrzymają: zamek, zatrzask i złącze baterii -
[do 7000] rower elektryczny dla kobiety
Maciek.B odpowiedział skrzypi_mi_siodelko → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nie mam czasu się teraz rozpisywać, ale taka krótka rada na temat umiejscowienia i pojemności baterii w tej Senssie - jesteś w ogromnym błędzie. 418Wh to śmiech na sali, a nie duża pojemność - na dzisiejsze standardy to prawie nic. Druga kwestia to pakowanie baterii na bagażnik nie jest po to aby wygodniej ją wyciągać, tylko po to aby było taniej. Jeżeli chcesz wozić toboły to bateria absolutnie nie może być na bagażniku. -
[włączanie] Romet Orkan RM 2 d INT raz się włącza raz nie
Maciek.B odpowiedział mormo1 → na temat → Elektryczne - e-bike
W Boschu nie ma takich patentów jak przechodzenie w stan uśpienia. Za to w niektórych Chinolach owszem - niekiedy doba, niekiedy dwie. -
[włączanie] Romet Orkan RM 2 d INT raz się włącza raz nie
Maciek.B odpowiedział mormo1 → na temat → Elektryczne - e-bike
Tak, jest taki system w niektórych rowerach. A nie ma jakiegoś przycisku na baterii? -
[suport] Trek ds 2 gen 4 - zlokalizowanie stukania
Maciek.B odpowiedział klejnotNilu → na temat → Napęd rowerowy
Jeżeli pedał to zacząłbym od slrawdzenia, czy jest odpowiednio przykręcony do korby, a najlepiej to go wykręć i wkręć na smarze, jeżeli jest tam sucho. A po drodze jeszcze połączenie tylnego koła z ramą, hak przerzutki, a nawet obejma zamykacza podsiodłowego. Jeżeli między tymi elementami jest choćby ziarenko piasku to też może trzeszczeć, cykać, strzelać itp., a słychać będzie jakby z suportu. Suportu też nie można wykluczyć, ale jeżeli nie ma on najechane pare ładnych tys. km to może wystarczyć samo dokręcenie, bo miski za słabo przykręcone mogły się delikatnie poluzować. -
@krzysiobal szacun za inwencję, ale bez urazy ja widzę jeszcze trochę więcej minusów, poza tymi wspomnianymi powyżej: 1. Ramy tych Krossów pękały jak zapałki już bez takiego balastu, a Ty masz zamiar zwiększyć obciążenie dwukrotnie. Obejrzyj dokładnie ramę pod zaciskiem podsiodłowym i na dolnych rurkach tylnego widelca tuż za mufą suportu. 2. Hamulce w tym rowerze może radzą sobie z jedną osobą gdy jest sucho. A tu znowu mówimy o balaście razy 2. Weź poprawkę na to, że jak się rozpędzisz to wypada się też zatrzymać. 3. Zerknij na foteliki np. marki Hamax. Przy podpórkach na stopy dziecka, do których i tak stopy są przymocowane paskami, są takie specjalne osłony odgradzające stopę dziecka przed kontaktem ze szprychami. U ciebie istnieje spore ryzyko poszatkowania stóp pasażera. 4. Nie jestem pewien jak z legalnością takiego rozwiązania do użytku po drogach publicznych. I pewnie jeszcze pare problemów by się znalazło. Tak czy inaczej pytanie po co to zrobiłeś? Jeżeli Twój pasażer jest osobą, która ma problemy z poruszaniem się na rowerze o własnych siłach to od tego są firmy, które specjalizują się w budowie rowerów nadających się do przewożenia dorosłych pasażerów, lub rowerów np. Poziomych, trójkołowych i ewentualnie ze wspomaganiem elektrycznym. Nie są to tanie rzeczy, ale coś za coś. Oczywiście wiem, że cieszysz się, iż udało Ci się ogarnąć temat za kilka dyszek i sam lubię zrobić coś samemu. Pod warunkiem, że robię coś lepiej niż fabryka i nie zagraża to zdrowiu i życiu.
-
[Piasta tylna] Jak zrobić aby piasta była głośna
Maciek.B odpowiedział Piotrek_375Z → na temat → Napęd rowerowy
Jeżeli chęć posiadania głośnej piasty wynika z chęci robienia hałasu tylko dla hałasu, to tak - jest to myślenie jak nastolatek. Ale jeżeli głośny dźwięk piasty jest efektem ubocznym chęci posiadania dobrze trzymających zapadek, czy talerzy jak w piastach dt lub mavic, to zaś jest zachowanie dojrzałe. W przypadku pytania autora wątku mówimy ewidentnie o dzieciaku, który nie chce odstawać od rówieśników i to jest właśnie zachowanie nastolatka. Myślę, że dobrze zobrazują to poniższe filmy: Oczekiwania w stosunku do sposobu osiągnięcia zamierzonego celu -
[Piasta tylna] Jak zrobić aby piasta była głośna
Maciek.B odpowiedział Piotrek_375Z → na temat → Napęd rowerowy
Najlepiej pojechać do lasu z dala od ulicznego zgiełku. Wśród ciszy natury od razu cykanie zapadek wyda Ci się głośniejsze. Druga opcja to przestać myśleć jak nastolatek, który za wszelką cenę chce pokazać kolegom, że też jest fajny, bo ma głośną piastę. -
[osłona ramy] Łańcuch często uderza o ramę - Specialized Roubaix
Maciek.B odpowiedział kregiel → na temat → Akcesoria rowerowe
Naklejanie czegokolwiek, czy zakładanie takich osłonek rozwiązuje problem tak samo jak zwiększenie głośności radia gdy coś stuka w samochodzie Takie osłonki można zakładać jak rower jeździ w terenie i obija się o ramę pod wpływem drgań, a nie pchany przez piastę. -
[osłona ramy] Łańcuch często uderza o ramę - Specialized Roubaix
Maciek.B odpowiedział kregiel → na temat → Akcesoria rowerowe
BTW: Podałem najbardziej prawdopodobną przyczynę problemu, który można rozwiązać bezkosztowo, a Wy zaczynacie od inwestycji w przerzutki i taśmy klejące. To wygląda mniej więcej tak jakby pojechać do mechanika samochodowego z zepsutą lampą, a on zaczyna naprawę od wymiany żarówki, poprzez wymianę całej lampy, aż po grzebanie w wiązce, a na końcu okazuje się, że wystarczyło wymienić bezpiecznik. Powodzenia -
[osłona ramy] Łańcuch często uderza o ramę - Specialized Roubaix
Maciek.B odpowiedział kregiel → na temat → Akcesoria rowerowe
Nie chodziło mi o to, że za szybko kręcisz, tylko o zbyt gwałtowne odpuszczanie. Jak masz rower od kumpla z którego spasuje tylne koło to zamieńcie na chwilę same koła i zobaczcie czy to nie piasta. -
[osłona ramy] Łańcuch często uderza o ramę - Specialized Roubaix
Maciek.B odpowiedział kregiel → na temat → Akcesoria rowerowe
Przerzutka ze sprzęgłem na pewno poprawi sytuację, ale może nie usunąć problemu całkowicie. Taki objaw jest spowodowany "ciasno" kręcącym się bębenkiem piasty. Spróbuj zdjąć bęben, o ile to jakaś lepsza piasta, i sprawdzić czy nie ma tam syfu. Przeczyścić i poskładać na minimalnej ilości rzadkiego smaru / oleju. Wpływ na pewno ma też przełożenie, bo obstawiam, że problem jest bardziej zauważalny na najmniejszej zębatce z tyłu niż na największej. Ale przede wszystki winny jest Twój styl jazdy... Spróbuj pojeździć samochodem klepiąc gaz w podłogę, piłując do odcinki, a później pompuj pedałem gazu do podłogi, odpuszczaj pięć razy na sekundę i zobacz czy nic nie będzie szarpać. -
[Tosa Boar] na Bafangu M510 bateria 840Wh!
Maciek.B odpowiedział Ogniomistrz → na temat → Elektryczne - e-bike
Mylisz pojęcie tester z influencerem rowerowym. Testerem zazwyczaj jest zawodnik, który katuje sprzęt przez cały sezon w zawodach robiąc tysiące km, zanim w ogóle rower ujrzy światło dzienne. A ty linkujesz film, który jest zwyczajną reklamą i jeździ na nim gość, który dostał pieniądze, za to że obserwuje go pare osób na yt. Łał. 85 Nm w Boschu potrafi zrzucić na plecy przy odpowiednio stromym podjeździe, o ile nie braknie trakcji, a wtedy zaś nie trzeba tak kosmicznego momentu. -
Do jakich 24 go mierzyłeś? Z wyżej wymienionych to obojętne bo jest to rower na najbliższe 2 miesiące.
-
[3000zł] Fitness Felt Verza Speed 20 czy coś innego ?
Maciek.B odpowiedział booster321 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Każdy jest warty zainteresowania jeżeli będzie dla Ciebie wygodny. -
[Rozmiar] Pomoc w doborze rozmiaru ramy roweru fitness
Maciek.B odpowiedział Piotr1662 → na temat → Miejskie i trekkingowe
A co? Mamy zdecydować za Ciebie? Weź ten, który jest dla Ciebie wygodniejszy, a jeżeli pomimo przymiarki faktycznie wypadasz pomiędzy rozmiarami, to poszukaj czegoś innego bo widocznie ten model nie jest Ci pisany. -
Z grubsza tak. Silnik powinien być dokręcony z momentem 20 Nm, tylko podaję to na przykładzie rowerów Scott i nie pamiętam czy to jest wytyczna Scotta, czy Boscha.
