Skocz do zawartości

ernorator

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 168
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez ernorator

  1. Człowiek problemów wielu. Nikt tutaj obecny, oceniając latanie klocków w zacisku nie wpadł na pomysł, że wsadziłeś złe klocki. Takie pomysły na przyszłość łańcuch 9 rz do napędu 2x11 dętka 25 do opon 2.3' piasty qr do sztywnych osi tylna przerzutka ss do kasety 11-52 itd. Coś tam pisałeś o 10 letnim synu - nawet on by to ograną lepiej niż ty.
  2. Gdyby interesował mnie MTB to bym zbudował sobie MTB.
  3. A tam nie ma przypadkiem innych uciagów linki, grx ma takie jak drogowe 11 i z MTB nie będzie działać. https://bike.bikegremlin.com/1278/bicycle-rear-derailleur-compatibility/
  4. Bo skręcałem wszędzie tam gdzie szosą się bałem skręcać.
  5. Bo, j...ć to wracam do lasu.
  6. Rybaczki, szukasz rybaczek Ale poważnie 3/4 chyba szukasz. https://www.centrumrowerowe.pl/odziez-rowerowa/spodnie-rowerowe/3-4/?attr[342]=37050&sort=2 https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/mens-clothing-cycling-bibs/4141/s#fq=id_familia=4011&sort=precio_win_158;asc&fe=&pf=id_subfamilia=4141@atributos=170_500_1&start=0
  7. ernorator

    [2023] Shimano Cues

    Czy ja dobrze patrzę, będzie można sobie zrobić gravela 2x10, 2x11 z korbą drogową i przerzutką MTB ze sprzęgłem? Albo nawet może być niepotrzebna bo coś o mocniejszych sprężynach też jest.
  8. RS 510 już od dłuższego czasu jest, gdzieś w listopadzie rozważałem kupno ale nawet na 510 mi się nie mieści w ramie a tytuł to jakaś porażka
  9. Koła Vinci do 31% widziałem czyli np. za standardowe koła karbonowe 50mm na ich piastach 3500pln https://www.vinciwheels.com/pl/produkty/kola-szosowe-race/pod-hamulce-tarczowe/
  10. część koszulek ma wpisane filtr UV https://martombike.com/kategoria-produktu/koszulki/?_dla_kogo=mezczyzna&_dyscyplina=kolarstwo Pewnie na maila powiedzą jaki to jest filtr LUXA filtr 40 https://luxa.cc/en/mens-cycling-jerseys/293-lollipop-green.html castelli - kilka kliknąłem i miały UPF30 https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/mens-clothing-jerseys-spring-summer/4011-4137-0-4805/at#fq=id_tienda=4&sort=v30_sum;desc@tm4;asc&fe=&pf=@id_subfamilia=4137@atributos=727_4805_0@marca=497&start=0 Santini chociaż kit wie jaki https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/santini-tono-profilo-short-sleeve-jersey/138357623/p Northwave filtr 50+ https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/northwave-extreme-short-sleeve-jersey/137757174/p Assos 50+ https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/assos-equipe-rs-aero-short-sleeve-jersey-refurbished/139599907/p Spiuk 50+ https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/spiuk-helios-short-sleeve-jersey/137833430/p jeszcze Alecycling maja filtr UV ale też nie wiadomo jaki
  11. koła bym zmienił, za 1400-1800pln jakieś DT Swiss ~1600g zamiast fabrycznej plasteliny 2kg+ może hydraulikę, klamki GRX, tylna przerzutka, hamulce z olx'a 1200+400+400, linki przewody hydrauliczne 300 + samemu 0pln albo robota w serwisie (nie wiem ile bo nie korzystam) Zmiana roweru bez sensu
  12. Elektryczne przerzutki z dynamem, które ładują się zabierając energię z napędu. Przeciętny właściciel roweru szosowego z elektrycznymi przerzutkami: 2w za kabel na kokpicie - kupie sobie zintegrowany carbon kokpit żeby chować kable, to 8w zaoszczędzone - 3000pln ogolę nogi bo to 3w na nogę oszczędności na włosach - męskość aero skarpetki bo to 1,5-2w na skarpetce - 120pln zamiast 30 zapakuje ceramiczne łożyska do suportu, kółeczek przerzutki, piast koła bo to kolejne kilka watów na każdym - nawet boję się sprawdzić ale 2500pln za same DT 180 więc jest potencjał na drugi rower nałożę wosk super grafen niebrudzący, kilka W na wejściu i łatwiej utrzymać czystość to kolejne kilka W za tydzień - 300-500pln za 250g o elektryczny SRAM z dynamem.....w ogóle nie będę myślał o tym ile W stracę (treść oczywiście bardziej satyryczna ale to pierwsza rzecz o jakiej pomyślałem czytając artykuł)
  13. Assos, wyprzedaż. Ceny takie se, jak na Assosa dobre. https://www.assos.com/eu/ Wyprzedaże kół karbonowych PL https://www.bergcomponents.com/
  14. Klamka Tiagra 4720 jest do końcówki przewodu hydraulicznego BH-90 a zacisk MT-200 jest do końcówki BH-59. Sam przewód i oliwki są takie same w obu ale nie wiem czy nie trzeba używać odpowiedniego insertu do klamki i do zacisku. Ja mam połączenie MT-200 z super wygodnymi klamkami z wodogłowiem RS-505 ale oba komponenty są pod BH-59.
  15. Skończyło się na Rudy Project Spectrum, na promocjach czarnopiątkowych. Najlepiej mi leży i ma dobrą rozmiarówkę bo mam głowę 58 i muszę wszystkie inne brać L które są duże a ten mam M i jest idealnie, nawet czapkę zimową pod niego włożę.
  16. Ja najbardziej lubię jak pomijane są najbardziej problematyczne zadania. - a teraz poprowadzimy przewody ze zintegrowanego kokpitu wewnątrz ramy do przerzutek i hamulców - ja już jestem gotowy, żeby zobaczyć co i jak - tamam! już zrobione - ale nic nie pokazaliście.... - jeszcze łańcuch ale najpierw musimy sprawdzić jakiej długości potrzebujemy - no czekam jak dobierasz długość łańcucha - a tak wygląda skrócony i już założony łańcuch - ale nie pokazaliście nic... I jeszcze składacze kół, siada typ i skręca sam na kanapie kluczem do szprych koła z karbonową obręczą a potem wkłada do roweru i jedzie. Zero centrowania, zero sprawdzania szprych. Jak sam sobie tak skręciłem koło to było mniej okrągłe niż moja głowa, a moja głowa nie jest okrągła wcale 😜
  17. To samo, dużo części w jeden rower Koła miałem - Syncros RP2.0 Disc/DT Swiss P1800 Opony - Vredestein Aventura 700-44 Klamkomanetki - Shimano 105 R7000 Zaciski hamulca - przód Ultegra R8000 tył 105 R7000 (ultegra jest bo źle włożyłem ogranicznik bloczków przy zalewaniu hamulca i jak nacisnąłem klamkę to pękł bloczek :(, nowe bloczki ~160, cały zacisk na olx 215pln i 15km od domu) Korba - Ultegra R8000 i zębatki Absoluteblack 50/34 Champagne Kaseta - 105 5800 11s 11-32 Łańcuch - KMC X11EL gold Przednia przerzutka - Ultegra Tylna przerzutka - GRX 810 Kierownica - PRO LT Ergo Compact 42 Owijak - PRO jakaś 3mm Mostek - PRO 90mm +/-7
  18. I skończone, linki w środku, hamulce działają. Jeszcze nie wiem gdzie będzie kierownica.
  19. Odpowietrzałem hamulce, włożyłem klocek blokujący tłoczki, nacisnąłem klamkę i usłyszałem pyknięcie i dźwięk bąbelków. Klocek wyłożyłem źle i tłoczek pękł....ale mi żyłka wyszła.
  20. Jednak mnie nie pokonały, nie wiem co zrobiłem dobrze tym razem ale jak zawsze, jeśli mi coś nie wyszło to rozbieram i składam od nowa. Tym razem wszystko działa. Właściwie wszystko złożyłem i działa bez zarzutu.
  21. @KSikorski 525$ Wewnętrzne prowadzenie pancerza połowicznie mnie pokonało. Przedni przerzutka działa super ale tył nie chce współpracować. Klamkomanetka działa na sucho, pociągnę linkę do przerzutki i przestaje zrzucać przełożenia.
  22. Linki będą pod owijką. Teraz się zastanawiam: - czy pancerz jakoś się unieruchamia przy wejściu i na wyjściu z ramy? Pierwsza myśl zipka albo kilka warstw koszulki termokurczliwej. - jakie końcówki dać przy wyjściu pancerza z ramy, nałożyć po prostu DA-SP40 ?
  23. W coś takiego celowałem https://www.castorama.pl/uszczelka-silikonowa-diall-6-m-czarna-id-1093630.html Pancerz to https://bike.shimano.com/pl-PL/product/service-upgradeparts/shimano/WO-Y60198010.html A te metalowe końcówki mam standardowo w rowerze 😜 zupełnie przypadkiem, nawet nie wiem skąd je mam. Jeszcze kilka sztuk mam w skrzynce.
  24. Gravel więc waga nie gra pierwszej roli.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...