-
Liczba zawartości
1 173 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez ernorator
-
[do 10k] szosa na zawody, treningi i wypady
ernorator odpowiedział 1938 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Endurance nic tobie nie pogorszy bo nie jeździłeś na szosie na zawodach. Wyścigowy tobie pogorszy osiągi bo będziesz się męczył złożony na rowerze. Kup rower endurance najlepiej taki z miejscem na opony 35-38 (np. Domane tak ma). Będzie szosa do wszystkiego + road+/gravel do zabawy i frajdy. Jak na takim nie utrzymasz się grupy to na wyścigowym też nie. Jak na takim będziesz miał słabe wyniki na zawodach to na wyścigowym też. To nie jest tak, że tarmac daje +5km/h średniej, to jest rower do zdejmowania kilku minut na dystansie 100km. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tydzień - basen 1h x2 (30min ćwiczeń, 30 min pływania), bieganie ~5km x2 (walka o życie), rower ~4.5h (2x1:45h w 2 strefie i 1x1h interwały/podjazdy/zrywy). -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ogólnie od zakupu roweru w 2021 będzie 25kg, jeszcze 5 żeby mi waga nie mówiła "jesteś gruby". -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo spełniłem obietnice daną samemu sobie, waga zeszła, średnie i waty się podniosły więc weszły koła. -
1. Proszę popraw mnie, jak to powinno być napisane. Unikne błędów w przyszłości. 2. To nie jest dyskusja. Jak ktoś tobie mówi na przyjęciu, że jesteś pijany to można to zignorować. Jak to mówi 5 osób to wypada udać się do domu.
-
Człowiek problemów wielu. Nikt tutaj obecny, oceniając latanie klocków w zacisku nie wpadł na pomysł, że wsadziłeś złe klocki. Takie pomysły na przyszłość łańcuch 9 rz do napędu 2x11 dętka 25 do opon 2.3' piasty qr do sztywnych osi tylna przerzutka ss do kasety 11-52 itd. Coś tam pisałeś o 10 letnim synu - nawet on by to ograną lepiej niż ty.
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Gdyby interesował mnie MTB to bym zbudował sobie MTB. -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
ernorator odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
A tam nie ma przypadkiem innych uciagów linki, grx ma takie jak drogowe 11 i z MTB nie będzie działać. https://bike.bikegremlin.com/1278/bicycle-rear-derailleur-compatibility/ -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo skręcałem wszędzie tam gdzie szosą się bałem skręcać. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo, j...ć to wracam do lasu. -
[spodenki krótkie ] Spodenki krótkie z szelkami ale dłuższą nogawką, gdzie znaleźć?
ernorator odpowiedział marreu1 → na temat → Odzież dolna
Rybaczki, szukasz rybaczek Ale poważnie 3/4 chyba szukasz. https://www.centrumrowerowe.pl/odziez-rowerowa/spodnie-rowerowe/3-4/?attr[342]=37050&sort=2 https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/mens-clothing-cycling-bibs/4141/s#fq=id_familia=4011&sort=precio_win_158;asc&fe=&pf=id_subfamilia=4141@atributos=170_500_1&start=0 -
Czy ja dobrze patrzę, będzie można sobie zrobić gravela 2x10, 2x11 z korbą drogową i przerzutką MTB ze sprzęgłem? Albo nawet może być niepotrzebna bo coś o mocniejszych sprężynach też jest.
-
RS 510 już od dłuższego czasu jest, gdzieś w listopadzie rozważałem kupno ale nawet na 510 mi się nie mieści w ramie a tytuł to jakaś porażka
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[okazje i promocje] w sklepach internetowych
ernorator odpowiedział TheJW → na temat → Sklepy rowerowe
Koła Vinci do 31% widziałem czyli np. za standardowe koła karbonowe 50mm na ich piastach 3500pln https://www.vinciwheels.com/pl/produkty/kola-szosowe-race/pod-hamulce-tarczowe/ -
[Koszulka kolarska] Koszulka kolarska z ochroną UPF
ernorator odpowiedział Cross90 → na temat → Odzież górna
część koszulek ma wpisane filtr UV https://martombike.com/kategoria-produktu/koszulki/?_dla_kogo=mezczyzna&_dyscyplina=kolarstwo Pewnie na maila powiedzą jaki to jest filtr LUXA filtr 40 https://luxa.cc/en/mens-cycling-jerseys/293-lollipop-green.html castelli - kilka kliknąłem i miały UPF30 https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/mens-clothing-jerseys-spring-summer/4011-4137-0-4805/at#fq=id_tienda=4&sort=v30_sum;desc@tm4;asc&fe=&pf=@id_subfamilia=4137@atributos=727_4805_0@marca=497&start=0 Santini chociaż kit wie jaki https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/santini-tono-profilo-short-sleeve-jersey/138357623/p Northwave filtr 50+ https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/northwave-extreme-short-sleeve-jersey/137757174/p Assos 50+ https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/assos-equipe-rs-aero-short-sleeve-jersey-refurbished/139599907/p Spiuk 50+ https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/spiuk-helios-short-sleeve-jersey/137833430/p jeszcze Alecycling maja filtr UV ale też nie wiadomo jaki -
koła bym zmienił, za 1400-1800pln jakieś DT Swiss ~1600g zamiast fabrycznej plasteliny 2kg+ może hydraulikę, klamki GRX, tylna przerzutka, hamulce z olx'a 1200+400+400, linki przewody hydrauliczne 300 + samemu 0pln albo robota w serwisie (nie wiem ile bo nie korzystam) Zmiana roweru bez sensu
-
Elektryczne przerzutki z dynamem, które ładują się zabierając energię z napędu. Przeciętny właściciel roweru szosowego z elektrycznymi przerzutkami: 2w za kabel na kokpicie - kupie sobie zintegrowany carbon kokpit żeby chować kable, to 8w zaoszczędzone - 3000pln ogolę nogi bo to 3w na nogę oszczędności na włosach - męskość aero skarpetki bo to 1,5-2w na skarpetce - 120pln zamiast 30 zapakuje ceramiczne łożyska do suportu, kółeczek przerzutki, piast koła bo to kolejne kilka watów na każdym - nawet boję się sprawdzić ale 2500pln za same DT 180 więc jest potencjał na drugi rower nałożę wosk super grafen niebrudzący, kilka W na wejściu i łatwiej utrzymać czystość to kolejne kilka W za tydzień - 300-500pln za 250g o elektryczny SRAM z dynamem.....w ogóle nie będę myślał o tym ile W stracę (treść oczywiście bardziej satyryczna ale to pierwsza rzecz o jakiej pomyślałem czytając artykuł)
-
[okazje i promocje] w sklepach internetowych
ernorator odpowiedział TheJW → na temat → Sklepy rowerowe
Assos, wyprzedaż. Ceny takie se, jak na Assosa dobre. https://www.assos.com/eu/ Wyprzedaże kół karbonowych PL https://www.bergcomponents.com/ -
Klamka Tiagra 4720 jest do końcówki przewodu hydraulicznego BH-90 a zacisk MT-200 jest do końcówki BH-59. Sam przewód i oliwki są takie same w obu ale nie wiem czy nie trzeba używać odpowiedniego insertu do klamki i do zacisku. Ja mam połączenie MT-200 z super wygodnymi klamkami z wodogłowiem RS-505 ale oba komponenty są pod BH-59.
-
[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?
ernorator odpowiedział jelen → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Skończyło się na Rudy Project Spectrum, na promocjach czarnopiątkowych. Najlepiej mi leży i ma dobrą rozmiarówkę bo mam głowę 58 i muszę wszystkie inne brać L które są duże a ten mam M i jest idealnie, nawet czapkę zimową pod niego włożę. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
ernorator odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ja najbardziej lubię jak pomijane są najbardziej problematyczne zadania. - a teraz poprowadzimy przewody ze zintegrowanego kokpitu wewnątrz ramy do przerzutek i hamulców - ja już jestem gotowy, żeby zobaczyć co i jak - tamam! już zrobione - ale nic nie pokazaliście.... - jeszcze łańcuch ale najpierw musimy sprawdzić jakiej długości potrzebujemy - no czekam jak dobierasz długość łańcucha - a tak wygląda skrócony i już założony łańcuch - ale nie pokazaliście nic... I jeszcze składacze kół, siada typ i skręca sam na kanapie kluczem do szprych koła z karbonową obręczą a potem wkłada do roweru i jedzie. Zero centrowania, zero sprawdzania szprych. Jak sam sobie tak skręciłem koło to było mniej okrągłe niż moja głowa, a moja głowa nie jest okrągła wcale 😜 -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
ernorator odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To samo, dużo części w jeden rower Koła miałem - Syncros RP2.0 Disc/DT Swiss P1800 Opony - Vredestein Aventura 700-44 Klamkomanetki - Shimano 105 R7000 Zaciski hamulca - przód Ultegra R8000 tył 105 R7000 (ultegra jest bo źle włożyłem ogranicznik bloczków przy zalewaniu hamulca i jak nacisnąłem klamkę to pękł bloczek :(, nowe bloczki ~160, cały zacisk na olx 215pln i 15km od domu) Korba - Ultegra R8000 i zębatki Absoluteblack 50/34 Champagne Kaseta - 105 5800 11s 11-32 Łańcuch - KMC X11EL gold Przednia przerzutka - Ultegra Tylna przerzutka - GRX 810 Kierownica - PRO LT Ergo Compact 42 Owijak - PRO jakaś 3mm Mostek - PRO 90mm +/-7 -
[Składanie roweru] prowadzenie wewnętrzne linek
ernorator odpowiedział ernorator → na temat → Druciarstwo rowerowe
I skończone, linki w środku, hamulce działają. Jeszcze nie wiem gdzie będzie kierownica. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
ernorator odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Odpowietrzałem hamulce, włożyłem klocek blokujący tłoczki, nacisnąłem klamkę i usłyszałem pyknięcie i dźwięk bąbelków. Klocek wyłożyłem źle i tłoczek pękł....ale mi żyłka wyszła.
