Skocz do zawartości

Rumcajs.

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    611
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Rumcajs.

  1. Po 1 zrób to zgodnie z manualem, jest poodana konkretna ilość oleju w tłumiku i tyle masz wlać a ten co jest teraz wylej. Po 2 dolnych goleni nie smaruje się smarem, smarem smarujesz tylko uszczelki kurzowe a resztę załatwia olej (odsyłam do manuala co jaki ile i gdzie). Po 3 żeby znaleźć odpowiedni manaual wpisujesz sobie numer seryjny amorka z tylnej części korony tutaj: https://trailhead.rockshox.com/en/search/ - wyskoczą ci wszystkie info o twoim amorku + dedykowany manual i inne dokumenty.
  2. W tej cenie wszystko to jednorazówki na zamkniętych kartridżach, ten Tranz-X wystepuje pod wieloma markami (np sztyce Canyon). Działa, do rozebrania nie trzeba żadnych specjalnych narzędzi. Polecić mogę.
  3. Przerzutki z takim offsetem kółka prowadzącego mają problem z kasetami 11-42, bo w przypadku 42 kółko jest już daleko od kasety i przerzucanie jest marne, z kasetą szosową to już musi być totalna kupa. Teoretycznie jeśli to 2x to przerzucenie na mały blat będzie skutkowało przybliżeniem kółka prowadzącego do kasety, ale i tak może się okazać lipa.
  4. Idź to oddaj do nomrlanego serwisu żeby zrobili ci serwis "postawowy" i tyle, widelec to pewnie ~150zł, damper serwis samej puszki to 100-150zł. Podstawowy znaczy bez serwisu tłumików.
  5. Nie musiał robić seriwsu tam gdzie kupił, nie prościej go zapytac czy robił?
  6. Jeśli to do mnie to moje RT86 mają już 4 lata więc tak, są japońskie
  7. Numer jest nad naklejką.
  8. Każdy ma numer, tylko nie zrobiłeś zdjęcia akurat tam gdzie on jest On się znajduje w tej części, czyli musisz go wykręcić żeby to sprawdzić.
  9. Alpy zapewne. 800m spadku na 5km to sporo. Pytanie jak się hamuje, najgorzej dają w dupę ciasne agrafki na stromych trasach gdzie tylni hebel idzie non stop. Gdy trasy mają wypłaszczenia i flowowe sekcje hamulec ma gdzie odpocząć i się wystudzić. Ważę 70kg i moje RT86 pokrzywiły się po roku w analogu. Bikeparków w stylu np Kasiny też nie trawię.
  10. Potrzebujesz dampera o takich samych wymiarach 190x45mm - gdzie 190 oznacza odległość od oczka do oczka a 45 to skok tłoka. Custom tune - w przypadku RS tune jest określone pod numerem seryjnym, ewentualnie jak wpiszesz swój numer seryjny tutaj: https://trailhead.rockshox.com/en/search/ to ci wyskoczy wszystkie info o damperze. Najpierw podaj jakie masz oznaczenie, lub wrzuć fotkę, to ci powiem czy ten ze sklepu będzie ok czy nie. Hardware to nic innego jak tulejki montażowe, to cie nie interesuje bo używasz tych co masz teraz. Jedyne na co warto zwrócić uwagę, to czy nie masz jednego oczka z łóżyskami: Wtedy musisz szukać dampera z takimi oczkami. Co do innych damperów - RS to najrozsądniejszy wybór, ewentualnie Fox Float X (nie X2, DPX2, DPS itp.)
  11. @MentosWidocznie twoje ciężkie enduro jest za lekkie abyś był w stanie zósemkować tarczę po 1 sezonie.
  12. Problem w tym, że jeśli taka tarcza z pająkiem odkształci się od ciepła, to bardzo trudno ją naprostować, właśnie ze względu na użyty w niej pająk. Można go złamać podczas próby prostowania.
  13. No działa, tarcze krzywią się szybciej niż normalne
  14. Nie jest to nowość w sramie, Code RSC (Ultimate) już od dawna są na łożysku. Tylko, że Hayes robi genialne i bezawaryjne hamulce na płynie DOT, płyn to tylko płyn, jeśli Hayes mógł zrobić dobre uszczelnienia to Sram też może, a czemu im nie wychodzi to już jest inna kwestia. Shimano ma olej mineralny i co? I też ma problemy, pływający punkt styku to ich kula u nogi, może na polskim podwórku gdzie króluje jazda rekreacyjna/lekkie xc jest to problem mało zauważalny. Wystarczy natomiast zajrzeć w bardziej grawitacyjne portale zagraniczne i tam już bym powiedział, że jest 50/50 sram/shimano, przy czym shimano jest hejtowane głównie za pływający punkt styku oraz trudne odpowietrzanie i przez to nie należy rozumieć zasady odpowietrzania, tylko to, że trudno jest je w 100% odpowietrzyć, trzeba poświęcić na to dużo czasu (przez co również u mnie wyleciały). Sramy są natomiast banalne w odpowietrzaniu ze względu na użycie zamkniętego obwodu odpowietrzania. Generalnie, może wreszcie będą mieli w ofercie hamulec godny uwagi.
  15. Chargery 3 są przetłumione, mają olej 7wt i jeżeli ktoś waży mniej niz 80kg wręcz obowiązkiem jest zalanie tego 3wt. Inaczej będziesz jeździł na całkiem otwartym tłumieniu i będzie jeszcze zbyt mocne. Mozna dołożyć ciśnienia ale wtedy znowu się robi mało czuły początek. Pochwalić za to należy nowe obwody kompresji - są lepiej wyczówalne niż 2.1, tu 1 kliknięcie robi taką różnicę jak 3 kliknięcia w 2.1. Buttercupsy to ściema. Spręzyny DebonAir+ w Lyrikach i Zebach są baaaardzo progresywne, dla kogoś do 80kg będzie problem wykorzystać w pełni skok amortyzatora, nawet na 30% sagu. Pike za to są bardzo liniowe. Sczerze, po wielu eksperymentach, moim ulubionym amortyzatorem jest Lyrik poprzedniej generacji, Pike poprzedni dosyć mocno daje po łapach. Lyrika przy moich 70kg jestem w stanie ustawić tak, by przy 20% sagu miał odpowiednie wsparcie w połowie skoku, był elastyczny i nie powodował zmęczenia rąk po całym dniu jazdy, przydkładowo w Bielsku. W drugim rowerze mam Zeba z Debonem+ i Chargerem 2.1 - problemu z tłumieniem brak, za to żeby wykorzystywać w pełni jego skok i zniwelować trochę progresję wlałem oleju do negatywnej aby zmniejszyć jej objętość, trochę pomogło. Zobaczymy jak to będzie działać, w planach mam jeszcze wymianę na 1 generację sprężyny.
  16. @Sansei6 Wygodnie ci na tym siodełku?
  17. No cóż za odkrycie
  18. Te emocje, te wybuchy, kiedyś natrafiłem na YT na kanał jakiegoś pajaca jeżdzącego po mieście i tak samo, problem o wszystko, na innym filmie to już totalnie jechał po bandzie wpie...ajaląc się w ruch uliczny jakąś starą kobzą "bo on może". Może i może, morze jest bałtyckie, a życie jest jedno. A co do "kolarzy" na ścieżkach - ścieżka to nie tor wyścigowy, ma jechać ostrożnie a jak tego nie rozumie to jest tylko jego problem a nie tego, że są tam też inni ludzie którzy chcą tylko przejechać od punktu A do B rowerem. Tak samo jak ktoś, kto ma sportowy samochód, nie może narzekać, że po ulicach nie można zap.....alać.
  19. Nie muszą schodzić z tej samej taśmy, po prostu chińczyk nie woła podatku od "rowerowości".
  20. Gęstość stali waha się od 7,85 do 8 g/cm3 więc panie majster nic ci nie wyjdzie. W obu wypadkach gatunek stali zalicza się do jakiejś tam stali austenitycznej, gęstość więc będzie w praktyce identyczna.
  21. Na jaką górę? Masz na myśli gąbki olejowe? Mocz w tym samym co wlewasz od dołu. A do komory to sam butter, nie musisz nic dolewać. Do dynamic seala się dolewa 3ml żeby go trochę rozrzedzić bo on jest tak jak wspomnałem bardzo lepki. Nie ma co się tak z tym spinać, jak ktoś to dobrze napisał, jeśli samemu się ogarnia to lepiej robić częściej na byle czym niż rzadko na super olejach i smarach.
  22. Dynamic grease jest dużo bardziej "przylegający" od buttera, trudniej go usunąć z uszczelki itp. Wg mnie do dampera lepszy dynamic, od biedy butterem zrobisz ale sam sobie bym robił wtedy serwis 2x częściej. Olej 15W się nada do puszki, 1ml do negatywnej i 1ml do pozytywnej. Tutaj możesz spać spokojnie.
  23. Tak, dobrze rozumiesz, to sprężyna o konstrukcji która opiera się na podkładkach dystansowych. Do takich tanich amorków ma to sens, bo obniża producentowi koszty produkcji a tani amor zazwyczaj idzie do mniej wymagającego klienta. W droższych produktach nastawionych bardziej na osiągi sprezyna oparta jest o port wyrównawczy ciśnienia wyżłobiony w górnej goleni. Dlatego nie można tam zastosować żadnych podkładek, skok regulowany jest bezpośrednio długością tłoka.
  24. A idź do serwisu i poproś żeby ci odlali trochę 15w. Może za dyszkę odleją z 50ml, które ci starczy na 35 i recona. Buttera no to kup normalnie. A jak będziesz miał docelowy amor to kupisz docelowy olej.
  25. @lewocz Wygląda na to, że pedalarstwa nie da się przeargumentować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...