Rumcajs.
Użytkownik-
Liczba zawartości
611 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Rumcajs.
-
To w takim razie spoko.
-
Nic nie musisz używać bo w miejscu "wyżłobienia" tarcza ma taką grubość jak zwykła stalowa tarcza bez pająka
-
Możesz sobie wsadzać ZEBa, cokolwiek ale podnoszenie skoku akurat w tym rowerze go upośledzi. Zeb jest spoko ale jego zalety są tym bardziej widoczne im więcej się waży. Z lekkimi riderami jest problem bo sprężyna jest bardzo czuła na ciśnienie, 2 psi potrafią robić różnicę, FOX 38 ma tutaj przewagę ze swoja konstrukcją sprężyny, która jest bardziej przyjazna lekkim riderom.
-
Nie ma sensu bo zrobisz sobie zbyt płaski kąt, koło będzie ci uciekało w zakrętach i bandach. No chyba, że jesteś człowiekiem co jeździ tylko na wprost.
-
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
Dać się na wszystkim da tylko po co? Cofnijmy się do czasów Garego Fishera i jedźmy szosówką w teren, wtedy każdy kamyczek będzie dla nas wyzwaniem, nie to co teraz, ścianki jakieś, przeloty, pfff, lamusy jesteśmy i nieudacznicy. -
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
Tylko, ze moje kolo na obręczy DT FR541, wspomnianych sapim race 1.8 i piascie z aliexpressu (która sama wazy około 270g) waży 950g, a jest kołem 27,5 o szerokości obręczy 30mm wew. A nie 26 o szerokości 19mm wew. (Albo i mniej). Więc Marvelo twoje pierdu pierdu ciagle nic nie wnoszą, bo zielonego pojęcia o enduro nie masz. Ja podałem konkretny zestaw, zainteresowany może schodzić z wagi obręczami, np montując serię XM a nie FR od DT swissa (choć korzyści są niewielkie a spadek odporności rantu obręczy na dobicia duży). Cenowo tez bez rewelacji, zaledwie około 50zl mniej na obręczy. Oczywiście istnieją inne marki nie tylko DT, ale i tak dobre Alu będzie ważyć około 500g, wszystko co lżejsze z moich i moich znajomych doświadczeń, jest bardzo wrażliwe. Uwaga jeszcze co do zaplotu, pleć kolo na 3 krzyże, jakby ci tak przeszło przez myśl pleść na 2, odradzam. Choć piasty które są w temacie przytoczone i tak wymuszają plecenie na 3, ale może będziesz skłonny użyć innych, wiec ostrzegam. -
Już tyle razy pisałem jaki oplot i mieszanka że powtarzać się nie będę, co do zużywających się ścianek to akurat u mnie to nie występuje, większość przecięć jaka wystąpiła i moich znajomych była tuż przy stopce. A akurat tam casing niewiele daje, tutaj główną rolę gra wkładka. Personalnie na tyl używam twardych mieszanek ze względu na zużycie, problem rozcięć i dobić rozwiązuję wspomniana wcześniej wkładka.
-
Tylko przód Maxx grip a tył to może być zwykłe Exo tr tylko koniecznie z jakąś wkładką
-
Zależy kto buduje Zauważyłem, że Continental mocno sponsoruje wielu influencerow/zawodnikow enduro/dh aby się wypromować. Właściciel sklepu GoRide ma w swoim DH Continentale i raz zagadałem co o nich sadzi, powiedział mi, że są po prostu spoko i wg niego można sobie zakładać to co sie bardziej komuś podoba. W elektryku ma 2x Assegai z tego co pamietam. Oczywiście oni handlują jednym i drugim wiec nie ma w tym żadnego sponsoringu, sam przyznał że założył je z ciekawości dla porównania.
-
Mi na tyle opona starcza na pół sezonu więc właśnie, kogo to obchodzi która bije
-
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
Dlaczego tu jeszcze nie ma admina? „Niewygodne” tematy sa zamykane bez powodów i wyjaśnień ciągle zasłaniając się jakimś paragrafem 2b, Ja dostałem ostrzeżenie za wykropkowane przekleństwo a tu się dzieją takie cyrki. -
Jeśli chodzi o bicia, to Maxxis lubi się pokrzywić po ponownym założeniu na obręcz, nie wiem czemu tak, ale w moim żuciu mialem kilka przypadków kiedy ponownie nakładałem oponę na obręcz, np po jakiejś naprawie i wtedy już miała bicie, czego wcześniej nie było.
-
Ma zbyt duże opory toczenia, wybierają go zazwyczaj ludzie jeżdżący na elektrykach (których opory nie obchodzą) albo zawodowcy na zawody, żeby mieć bardzo dobry grip z tylu. Robią to zazwyczaj świadomie, do zwyklej jazdy assegaia mało kto używa bo jest to totalny overkill jeśli chodzi o oponę napędową.
-
Odnośnie Maxxis vs Continental sie nie wypowiem, odnośnie Assegai vs team Minion, na przód wyłącznie Assegai, na tył jedni wola DHF inni DHR, DHF lepiej sie toczy i występuje w rozmiarze 2,5 w którym nie występują ani DHR ani Dissector (te tylko 2.4). Odnośnie mieszanek i oplotów Maxxisa, przód koniecznie Maxxgrip bez dziadowania, tył to zależy od osoby, jedni wola mieć lekka nadsterowność, inni wolą mieć przyczepność, oplot z przodu w sumie do zwykłego enduro nie racingowego wystarczy EXO+, tył tez z wkładką, bez wkładki to szedłbym wyłącznie w DH casing.
-
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
Skłoniłeś mnie Tyfon do zadania sobie trudu i znalezienia filmu o którym kiedyś tutaj wspomniałem, oto i on: Od 7:00 widzimy Pana Marvelo który poucza nas jak mamy jeździć aby nie niszczyć rowerów. A tutaj jakaś banda patałachów: -
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
Kufa czekam na wykrez żelazo-cementyt i rozkminianie ile perlitu i austenitu znajduje sie w materiale szprychy XD I badania PMI szprych, plis. -
[sztyca regulowana] Jaki optymalny cenowo, łatwy w serwisie model do 500g
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Sprzęt rowerowy
Nie opłaca się dopłacać, kup to co jest tańsze i tyle. -
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
Marvelo ja myślę, ze powinieneś zostać trenerem Sławka Łukasika, pokazał byś mu jak sie delikatnie jeździ a nie to co on wyprawia xD Kunsztu jazdy by się nauczył. -
MT5 ma o tyle złe klamki, że lubią sobie zacząć cieknąć po chwili. Jedni mają długo, inni kilka dni. Nie ma reguły. Cena jest dobra - rozwiązaniem na takie coś jest zmiana klamek na shimano i wtedy posiadanie tzw. "Shigury" - bardzo fajny set. Kable się skraca na zadany wymiar przy montażu, tylko trzeba mieć w zapasie nowy pin i oliwkę. Nie wiem czy będziesz monotował to sam czy nie i na ile jesteś w te rzeczy ogarnięty ale czytając post wydaje mi się, że nie jesteś świadom tego, że po zamontowaniu i tak trzeba to odpowietrzyć
-
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
Rumcajs. odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Może @leon7877 to ten co prawie by zginął na tym filmie -
W treningu skilla. Co do tematu, taka specyfika tych rowerów, że trafiają często w ręce ludzi mało siedzących w temacie i robią sobie na nich co chcą, ładują w turbo na szczyty bo czemu nie. To jak z szosami, większość ludzi ich nienawidzi, bo znaczna grupa ich użytkowników robi problemy na drogach.
-
Może być przekoszony lekko, płaszczyzna przykręcenia nie prostopadła do płaszczyzny tarczy.
-
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
Rumcajs. odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
@marvelo, bo mnie już zaczynasz wk... tym, że mnie obrażasz od patałachów. Jest w Krk pewien facet, co zaplata koła chyba od urodzenia i wie, tak mi się wydaje, że więcej od ciebie i twoich teorii spiskowych. On mi dał takie szprychy, pewnie jakby uznał, że 1.6 będzie leszpe to by mi takie dał, bo troszeczkę już się znamy i wie co robię i jak robię, ile kół mi poprawiał itd. Ale to pewnie patałach taki jak ja, po co nim się sugerować. Poza tym, ja nigdzie nie pisałem, żeby brać 2.0 czy coś. Na wgniecenia na obręczy od dobicia szprychy mają taki wpływ jak twój pierd na zeszłoroczny śnieg, także twoje obręcze ze starego roweru za 50zł też się nie nadadzą. Kiedyś wrzuciłeś w jakimś temacie film, gdzie znów teoretyzowałeś, że ci chyba amory nie potrzebne albo cosik takiego. Widziałem tam twoją iście kaskaderską jazdę na maratonie, normalnie włos się na głowie jeżył od tych prędkości i stylu. Więc prosze Cię, skończ już. -
Zrób serwis 0 Marcoka jeśli jeszcze nie robiłeś. Serwisy gwarancyjne... ech... naciąganie na kasę, kiedy to się wreszcie skończy
- 22 odpowiedzi
-
- full suspension
- opony
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
