biker_xc
Użytkownik-
Liczba zawartości
166 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez biker_xc
-
no właśnie, jak często wymieniać ślizgi? Swojego Epixona kupiłem w listopadzie 2017, przejeździłem w 2018 3,5 tyś km po ścieżkach, asfaltach, szutrach, regularnie go serwisując i zimą luz na ślizgach był już na tyle duży, że czasami było słychać delikatne stukanie. W styczniu wymieniłem ślizgi, trochę pojeździłem i gdy łapę za koniec kierownicy z jednej strony, tak jakbym chciał podnieść rower, znów słychać delikatne stukanie. Między koroną a goleniami dolnymi znów pojawił się delikatny, wyczuwalny luz. Anoda jest ok, nic się nigdzie nie wyciera. Czy raz w roku trzeba w tym amorku wymieniać tuleje? Może lepiej wymienić amor na rebę? Wkurza mnie jakiekolwiek stukanie . Czy inne amorki też mają taki luz? Ewentualnie czy też tak szybko go łapią?
-
kup m6000 może ktoś z allegro sprzeda Ci poza z -9% prowizji
-
Slx to przede wszystkim inne mocowanie przewodu, dające większe możliwości ustawienia i ceramiczne większe tłoczki. Porównanie oczywiście do deore.
-
W biostern za xt żywiczne zapłaciłem 660. Są super, zarówno jeśli chodzi o siłę, wygląd i modulację. Punktem odniesienia były Avid BB5, więc pewnie stąd te zachwyty
-
już je przyciąłem, rozważałem takie rozwiązanie: kupić gotowce, sprzedać oryginalne, wymienić na jagwire, ale za dużo z tym było kombinowania. Jeśli będę wymieniał, zostawię sobie awaryjnie oryginalne, więc nie będę sprzedawał. Pozdrawiam
-
jakiekolwiek opisujące czy są ok, czy są z nimi problemy, czy puchną. Gdzieś znalazłem wątek, że są bardziej miękkie od shimano, i bardziej się rozszerzają przy zwiększeniu ciśnienia. Ale to był dosłownie 1 post
-
Na chwilę obecną zdecydowałem się, na std m8000. Nie znalazłem nigdzie sensownych informacji o jagwire, więc nie chciałem eksperymentować. Może w następnym sezonie wymienię na jagwire. Właściwie, to jestem prawie pewien, że wymienię na żółte.
-
O oleju wiem, z filmików też mi się wydaje że będzie ok
-
Cześć, Do swojej maszyny chcę wsadzić hamulce hydrauliczne. Rozważam m7000 i m8000 wersje żywiczne. Kasa nie gra roli. Generalnie chciałbym wymienić przewody na kolorowe. Czyli https://allegro.pl/oferta/jagwire-przewod-hydraul-mountain-pro-zielony-3m-7129353524 w takiej sytuacji mógłbym wziąć klamki m8000 - te mi się bardziej podobają i zaciski m7000. Jeśli niczym się nie różnią to po co przepłacać i złożyć całość samemu. I tu pytanie do was czy ma ktoś doświadczenie z tymi przewodami czy kupując zaciski klamki i właśnie te przewody będę miał komplet, czy muszę jeszcze coś dokupić? Widziałem, że jagwire ma zestawy końcówek dedykowane do różnych hamulców, ale tu w zestawie też coś jest. Pytanie tylko czy to wystarczy? Kupować miałem tu: https://biostern.abstore.pl/hamulce-tarcze-adaptery-brm7000-zacisk-hamulca-p-t-okl-zyw-b-rad,c65,p3205,pl.html https://biostern.abstore.pl/hamulce-tarcze-adaptery-dzwignia-hamulca-blm8000-xt-prawa,c65,p1036,pl.html https://biostern.abstore.pl/hamulce-tarcze-adaptery-dzwignia-hamulca-blm8000-xt-lewa,c65,p895,pl.html
-
może od sztywności ramy? Amor jednak jest mniej podatny na ściskanie, widełki bardziej pracują podczas dociskania
-
Pisząc, że się nie da, założyłem, że problem wynika wyłącznie z faktu wyjęcia i ponownego włożenia koła . Jak krzywa tarcza, to tylko wymiana albo prostowanie pomogą. Tarcie rozumiane jako delikatne szuranie, a nie blokowanie koła. Dokładnie chodzi o powtarzalność, sztywna oś zwiększa tą powtarzalność
-
Na 9mm nie da się tego wyeliminować. Jedynym rozwiązaniem jest sztywna oś. Też mnie to wkurza...
-
Cześć, rozmawiałem z Foniką i serwis będę robił zimą. Oczywiście jeśli wcześniej coś się nie zepsuje. Skoro wszystko działa to nie ma pośpiechu. Jeździć i obserwować. Jeśli natomiast chodzi o odgłosy podczas podjazdów, to udało się je zlokalizować, gdyż znacznie się powiększyły. Szczególnie z prawej strony je słychać i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na połączenie blok - pedał spd. Ponieważ na początku było ciszej to myślałem, że to damper sapie Pozdrawiam
-
Aż tak to mi nie przeszkadza po prostu boję się aby coś się nie rozleciało
-
Na stronie mają info o 10 dniach roboczych plus wysyłki i są 3 tyg. No właśnie nic nie czuję. Wychylenie w którym sapie to max 3-5mm. Dalej buja się elegancko;) Dopytam jeszcze jako że macie większe doświadczenie z damperami, czy to co widzicie i słyszycie na moim filmiku to już bardzo źle? Pod wieloma podobnymi filmami spotkałem się z wpisami, że ludzie tak jeżdżą latami. Mi osobiście to przeszkadza ze względów czysto estetycznych, bo problemu innego nie widzę i nie czuję, więc jest do zrobienia, ale ze względu na pogodę wolałbym to przełożyć na później.
-
Nie chciałbym aby coś się zrypało bardziej, ale wolę serwisować jesienią lub zimą. Teraz wychodzą 3 tyg bez roweru.
-
Czyli jednak bezwzględnie serwis?
-
słyszę jakby chlapanie, smażenie, przelewanie, ciężko to opisać, dotyczy tylko początkowego skoku, reszta działa płynnie, ale że wkurza mnie przy podjazdach postanowiłem zapytać. Może w okresie zimowo wiosennym przy niższych temperaturach po prostu nie było tego tak słychać, teraz przy 25 i więcej już tak. Sam nie wiem. Nie chciałbym wysyłać do serwisu, bo to praktycznie 3 tyg bez roweru :/
-
A tutaj link do filmu z odgłosami
-
Cześć, w moim damperze podczas uginania przez pierwsze 5mm skoku w obie strony słychać syczenie/chlupanie. Szczególnie jest to słyszalne przy załączonej na 3 platformie. Ciśnienie około 180psi. Damper działa normalnie w całym zakresie, tłumienia, przynajmniej tak to widzę, regulacja tłumienia i platforma też. Z info wygrzebanych w necie można wyczytać, że tak ma być, zatem pytanie Czy tak ma być? Czy serwis? Damper kupiłem używany, podobno po pełnym serwisie. Oczywiście nie weryfikowałem tego bo nie miałem jak. Wydaje mi się, że wcześniej tego nie było, wcześniej czyli w okresie styczeń - marzec. Najbardziej słychać przy ostrych podjazdach, kadencja około 100 - wtedy docierają rytmiczne odłosy. Wczoraj spuściłem powietrze i uginając nie słyszałem syczenia/chlupania. Pozdrawiam
-
Cześć, Jak tam po roku oceniasz te hamulce? Mieszkam w okolicy i chciałbym się zorientować jak sprawdzają się w tych warunkach? Pozdrawiam
-
Cześć, też zastanawiam się nad wymianą hamulców i rozważam m6000 i m7000. Przesiadać się będę z Avid bb5 zatem pytanie, czy M6000 będą mocniejsze od moich obecnych czy porównywalne? Chciałbym lepszej modulacji i stąd decyzja o wymianie na hydrauliki. W Avid mam std klocki półmetaliczne. Pozdrawiam
-
A więc jestem już po pełnym serwisie. Po odkręceniu "korków" u góry wylałem olej z prawej goleni, z lewej wyciągnąłem elastomer, sprężynę i po wsadzeniu imbusa na przedłużce zacząłem kręcić. I gdy tak sobie kręciłem okazało się, że rozdzieliłem golenie dolne od górnych zdemontowałem osłony gumowe, wyczyściłem wszystko ze smaru. Właściwie głównie był tam smar. Prawie zero syfu. A o syfie jak na zdjęciu powyżej w ogóle nie było mowy Nasmarowałem golenie, złożyłem, zalałem olejem i skręciłem wszystko do kupy. Amor działa, nic się nie leje. Przy demontażu okazało się, że oring na tłumiku olejowym jest pęknięty, więc wymieniłem na podobny. Jutro w sklepie z oringami postaram się dobrać idealny. To by było chyba na tyle jeśli chodzi o serwis tego amorka. Muszę się jeszcze przejechać, żeby zobaczyć czy jest różnica. Dziwi mnie trochę ilość oleju, która weszła, bo zgodnie z instrukcją powinno wejść 90ml a weszło jakieś 60. Oczywiście 90 też by się zmieściło, ale poziom byłby zbyt wysoki. Zlanego oleju było porównywalnie do tego co wlałem. Pozdrawiam PS. możliwe, że nazewnictwo, którego używam ma się nijak do właściwego, więc proszę o wybaczenie, ale to mój pierwszy serwis i pierwszy kontakt z wnętrzem amorka. Konstrukcja właściwie prosta jak budowa cepa
