Skocz do zawartości

Kuba95

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    102
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Kuba95

  1. Karbonowa rama ebike Dengfu E82 (ulepszona wersja ramy E10, znanej pod marką Tosa)

    Ulepszona geometria (szczegóły na drugim zdjęciu)
    Skok zawieszenia 170mm przy damperze 230x60
    Możliwy skok zawieszenia aż 185mm przy damperze 230x65 (nic nie koliduje również przy kole 29cali)
    Bateria powiększona do 1008wh (możliwość zbudowania baterii o pojemności aż 1420wh, sam taka wykonuje do tej ramy)
    Rozmiar ramy M, odpowiedni dla osób o wzroście 170-185cm

    Rame sprzedaje złożoną kompletna, w zestawie stery, oś, zacisk sztycy, pokrywa baterii, okablowanie do baterii razem z gniazdem do podłączania ładowarki, uchwyty baterii na zamek razem z kluczami, 2x hak przerzutki, oryginalna ładowarka dengfu 48v 4a

    Cena za ramę: 4500zł
    Razem z ramą mam na sprzedaż silnik Bafang M600, 120nm, z manetką za 3700zł.
    I oryginalna baterie na ogniwach Samsung 48v 1008wh za 2000zł

    Cena za ramę+silnik+bateria: 10tyś
     


    Zamawiając samodzielnie bezpośrednio od producenta zaoszczędzicie max 700zł w tej chwili (od pośredników też), kupując od innych pośredników macie w tej chwili pewność że otrzymacie nie oryginalną baterie (rama i baterie do niej to nowość, nawet producent dopiero niedawno zaczął wysyłać baterie do tej ramy dopracowane na ogniwach samsung i z systemem can). Ode mnie macie ramę od razu bez czekania 2-4tyg, złożoną (łączniki zawieszenia dokręcone kluczem dynamometrycznym i na kleju do gwintów), rama przychodzi rozłożona na części pierwsze, początkującego


    zdjęcia:
    https://www.olx.pl/d/oferta/rama-dengfu-e82-bafang-m600-bateria-1008wh-48v-ebike-rower-elektryczny-CID767-ID10hr8F.html?bs=olx_pro_listing



    Mogę złożyć rower na tej ramie, silniku bafang m600 i oryginalnej baterii 1008wh, pod indywidualne zamówienie poniżej 15tyś

    Możliwa wysyłka pobraniowa albo odbiór osobisty o każdej porze w pobliżu Krakowa.

    W porównaniu z rowerami fabrycznymi popularnych marek mamy tutaj silnik bafang który jest znacznie mocniejszy od silników jak Bosch/Yamaha gdzie dodatkowo mamy dostęp do wszystkich części zamiennych w niskich cenach i brak blokady prędkości. Silniki te są pancerne, można znaleźć mnóstwo opinii na internecie o ich niezawodności. Dodatkowo silniki te współpracują z każdą baterią, silniki Bosch/Yamaha współpracują tylko z oryginalnymi bardzo drogimi bateriami których nie można dodatkowo nawet regenerować.
    W rowerach fabrycznych baterie są dużo mniejsze z reguły od 600wh do max 750wh, tutaj mamy baterie 1008wh i możliwość zrobienia pod indywidualne zamówienie baterii aż 1420wh

  2. Mam do sprzedania:

    Rama dengfu e82, karbon, skok 185 (damper 230x65), koło 29cali: 4500zł

    Silnik Bafang m600: 3700zł

    -bateria oryginalna dengfu na ogniwach Samsung 48v 1008wh: 2000zł

    Całość 10tyś

    Mogę złożyć rower na zamówienie na tej ramie, silniku, baterii poniżej 15tyś

  3. U mnie ta pogoń za niższą masa wzięła się z tego że jednak tylko po górach jeżdżę, często nawet tych bardzo wysokich, i nie rzadko się zdarza że rower sobie na plecy zarzucałem. Przy takim użytkowaniu przesiadka z roweru 14kg do 12kg dała odczuwalną duuużą różnicę. A z wytrzymałością komponentów nigdy nie miałem problemów więc kombinuje na czym tu jeszcze urwać wagę. 

    • +1 pomógł 1
  4. Co polecacie zamiast maximy heavy do komory powietrznej widelca i dampera? Maximy light z tego co piszą nie powinno się stosować bo jest za rzadka i szybko może się przelewać do negatywej w widelcach.

    Z przystępnych cenowo o porównywalnej lepkości znalazłem np Bel-Ray Fork Oil 30 W

    [reklama-bez-zgody].pl/blog/oleje-do-amortyzatorow/

    Niby suntour poleca nawet przekładniowy Fuchs titan 80W

    Jak ma ktoś większe ilości jakiegoś oleju o większej lepkości to mogę odkupić

  5. @Tyfon79

    Właśnie niezbyt wiele wniosłeś do tematu. To że lepiej dawać jak najsolidniejsze komponenty to chyba oczywistość, tylko właśnie sztuka żeby dobrać to tak żeby zachować odpowiedni balans wytrzymałość/waga. Rumcajs sam przyznał że ma szprychy cieniowane 1.8 i nie miał z nimi żadnych problemów mimo że nie oszczędza roweru po górach i o takie opinie mi chodziło, marvelo coś tam powysyłał że cieniowane szprychy wcale nie są gorsze od prostych itp, więc jeśli ważę mniej nie widzę przeciwskazań żeby zastosować np 1.65, po co? Bo chcę złożyć lekki rower, taki kaprys i tyle, tak jak pisałem zaoszczędzając na każdym komponencie śmieszne 100g bardzo szybki robi się np 1kg oszczędności na masie.

    Na pierwszej stronie napisałem posta z opinią odmienną od twojej i się zaczęły przytyki do mnie z każdej strony, że niebieski z mogielicy nie jest wcale najlepszy do testowania kół, że w pobliżu znajdą sie lepsze szlaki xd no pewnie się znajdą i co z tego? Na tym szlaku też masz odcinki gdzie można przelecieć z 50km/h po luźnych sporych kamieniach. Że cuduję w innych tematach? Co w tym dziwnego że zadaję pytania co do serwisu amortyzatorów i technologii w nich zastosowanych? Ze nie wiem o jakiej dyscyplinie tu dyskutujemy, pewnie myślisz że wymiatasz na zjazdach a inni to cieniasy, może nie koniecznie? O moim rowerze itp itp, mimo że mnie nie znasz i nie widziałeś jak jeżdżę, nawet chętnie bym się spotkał gdzieś w górach jakąś dobrą wyrype zrobić, wtedy można porównywać kto jak jeździ i jak się jego sprzęt spisuje.

    • +1 pomógł 1
  6. @Tyfon79

    Pompuje ok 1.7-1.8bara i ta wartość jest dla mnie optymalna, wartości w stylu 1.2 czy mniej to się mogą sprawdzać w oponach fat, a nie o szerokości np 2.4.

    Jak się pojawiło tubeles to weszła jakaś dziwna mania że czym mniejsze ciśnienie tym lepiej, ile to się naczytałem jeszcze na forum enduro trophy, ludzie się chwalili że jeżdżą na ciśnieniach poniżej 1bara i potem tłumaczenie że to normalne że obręcze trzeba co jakiś czas wymieniać😉. Ja też jeździłem na bardzo niskich ciśnieniach, potem zdałem sobie sprawę że to jednak nie to, czułem że opona pływa, nie zachowuje się optymalnie. Potem niedoświadczeni ludzie o tym czytają i też jeżdżą na bardzo niskich ciśnieniach, uważają że to jedyna słuszna droga bo ludki na forum twierdzą że inaczej być nie może, robiąc sobie tylko pełno problemów. Naprawdę zbyt niskie ciśnienie poza większym komfortem nic nie poprawia.

    Tak wiem że typowa endurowka teraz waży 15kg a ostatnio z reguły jeszcze więcej, ja jeżdżę na rowerze 12.4kg w stanie gotowy do jazdy, skok 160/146mm kąt główki 65.5stopnia, z kołami nie miałem nigdy problemów mimo że raczej wolno nie jeżdże, mam ci wysyłać filmiki jak i gdzie jeżdżę? Bo jak dla ciebie rower 12 kg w góry to jest absurd to nie wiem.

     

  7. Skąd to twierdzenie że że ta sama wersja dampera rock shox tylko bez piggybag będzie działać zauważalnie gorzej? (jak drewno czyli rozumiem że będzie znacznie mniej czuła) Tak jak pisałeś różnica będzie w pojemności cieplnej, jak się olej zagrzeje to tłumienie może się zmniejszyć itp, ale sama jakość działania w optymalnych warunkach przy tym samym zaworowaniu powinna być identyczna?

     

    Co do wersji super deluxe ale bez Debonair to np jak na obrazku poniżej. trafiłem na dyskusję na jakimś zagranicznym forum gdzie ktoś opisywał jak odróżnić super deluxe w wersji Debonair od tej bez, czyli możliwe że na początku wychodziły takie wersje. W skrócie bez Debonair puszka nie ma żadnego poszerzenia i też taki szczegół że na Debonair zawsze jest napis

    Screenshot_20240424-132147.png

  8. W dniu 12.04.2024 o 07:39, Rumcajs. napisał:

     

    Z aliexpress najlepsze piasty to ARC MT009, Sprzychy? Ja używam Sapim Race, 28sztuk, obręcze DT FR541. Pacjent? Enduro 170/170mm, używane zgodnie z przeznaczeniem, nie na 10% jak to piszesz. Moja waga wraz z ekwipunkiem to ~75kg

    Działa i jest to pancerne koło, ALE oczywiście z oponą z oplotem DD + wkładka. Inaczej nie ma opcji abym na 1.3-1.4 bara z tyłu nie niszczył obręczy, którą i tak w sumie ciężko zniszczyć.

    I nie biadol Pan, że na 12kg rowerku da się jeździć tak jak ja, bo sie nie da. Chyba, że w tempie żółwia, co i tak nie gwarantuje sukcesu, bo są elementy, które trzeba zrobić piecem aby weszły, inaczej możesz sobie zrobić kuku i otb, albo zarąbać flata. 

    Więc z mojej strony, trzeba się nie bajerować tylko ładować konkretne rzeczy w koła, bo to one dostają najwięcej, a im bardziej nie ogarniasz jazdy, tym bardziej dostają. Ilość szprych w moim wypadku jest wystarczająca, nie odczuwam braku sztywności bocznej, set kół ma za sobą cały poprzedni sezon, są mocno podrapane na bokach ale nadal nie wymagają centrowania. 

    Ja też jeździłem na absurdalnie niskich ciśnieniach, zacząłem pompować 1.7bar-1.8bar (a ważę 65kg) i wszystkie problemu nagle zniknęły, opona przy zbyt niskim ciśnieniu nie pracuję optymalnie w terenie szczególnie jak się leci z dużymi prędkościami (zresztą wystarczy sobie spr na jakich ciśnieniach jeżdżą czołowi zawodnicy dh i tak najczęściej powyżej 2bar). Zauważyłem że ludzie w zdecydowanej większości jeżdżą na takich niskich ciśnieniach bo im się robi bardziej "pluszowo", nie zwracając uwagi że opona zaczyna pływać i ogólnie pogarsza się prowadzenie ale to właśnie trzeba czasem trochę szybciej pojechać żeby to zauważyć, oczywiście nie kieruje tych uwag konkretnie do ciebie takie tylko luźnie spostrzeżenia.

    Dobrze złożony rower full nawet 12kg nie rozleci się nawet lecąc 50km/h po rąbance gdzieś w beskidach, wiadomo że cięższy bike z większą bazą kół daję nam nieco większą przewagę bo idzie jak "czołg" ale bez przesady, nie potrzeba tu odrazu nie wiadomo jakiego sprzętu.

     

    @marvelo

    Czyli ogólnie można podsumować pytanie w pierwszym poście, że jednak lepiej się na pewno sprawdzi 32szpych nieco bardziej cieniowanych (co więcej cieniowane mogą się okazać nawet bardziej wytrzymałe od prostych, ale koło równoczesnie jest trudniejsze w zapleceniu poprawnym, na takch szprychach)

  9. Z kalkulatora berd: https://berdspokes.com/pages/calculator

    Wyszły mi długości:

    Przód: Lewa 275,2mm   Prawa 276,7

    Tył: Lewa 276,1mm   Prawa 274,7

    Kalkulator wydaję się być lepszy od tego od sapim np, można podać wartość erd obręczy, wymiary piasty też wziąłem dokładnie z rozpiski producenta więc jeśli kalkulator nie oszukuję to powinny wyjść dobre długości.

     

    Mogę wziąć szprychy 274mm i 276mm?  (Czy lepiej dobrać też 275mm? )

    Nyple chcę dać alu 14mm

  10. Faktycznie tutaj np jest bardzo ładnie rozpisane jakie oleje i w jakiej ilości (tylko widelce): https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/service-manuals/rockshox/front-suspension/2022-front-suspension-oil-air-coil-token-and-specifications-english.pdf&ved=2ahUKEwiGx6um1MeFAxXTIhAIHSD5AQQQFnoECBoQAQ&usg=AOvVaw1KWpDzhw6S55Txi9bp1fP0

    Tutaj tylne amortyzatory:

    https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/service-manuals/rockshox/rear-suspension/2018-2022-deluxe-service-manual.pdf&ved=2ahUKEwi9vOfW1MeFAxXpJhAIHT1KDJgQFnoECCAQAQ&usg=AOvVaw1I7exVB1lOcMKU9CWY6EE6

     

    Zamienniki olejów i smarów:

    https://www.shockcraft.co.nz/oils/oem-equivalents-oil-charts/rockshox-oem-equivalents

    Ciekawy artykuł jakie oleje i smary stosować przy serwisie:

    https://www.[reklama-bez-zgody].pl/blog/oleje-do-amortyzatorow/

     

    Pytanie jakie jakimi popularnymi olejami można zastąpić te dydykowane rock shoxa. 

    Pod względem lepkości. 

    maxima plush dynamic suspension lube light

    maxima plush dynamic suspension lube heavy

     

    Małe podsumowanie:

    Maxima PLUSH Dynamic Suspension Lube Light jest bezpośrednim zamiennikiem rockshox 0w30

    Pike dolne lagi 10ml (Plush light), górna część komory powietrznej 3ml, dolna część komory 1ml, (w obu przypadkach olej Plush lube heavy),

    smar sram butter grease smarować części komory powietrznej i uszczelki kurzowe.  

    -Do komory dampera 1ml (Plush light or Maxima extra 15w50), uszczelki smarować: rockshox dynamic seal grease

     

  11. Dotychczas do komory powietrznej widelca\dampera dawałem gęsty olej (ewentualnie jakiś 15w i też było ok).

    Słyszałem że debonair smaruję się już wyłącznie smarem stałym, bo olej nawet o konsystencji 80w przeleje się do komory negatywnej. Dotyczy to zarówno widelców jak i damperów rock shoxa z debonair? Na logikę jak nawalimy smaru stałego do komory to poprostu zostanie zepchnięty do górnej części komory powietrznej i tam już zostanie, olej do smarowania wydaję się tu lepszym rozwiązaniem.

    Ktoś się tu wypowie co najlepiej stosować w takim przypadku? Jak nie mamy dedykowanego smaru to można z powodzeniem użyć np Motorexa grease 2000?

  12.  

    W dniu 21.03.2024 o 20:59, Rumcajs. napisał:

    V2.1 wprowadziło rozbieralną budowę ale w V3 już od tego odeszli więc dla uproszczenia, można przyjąć, że większość OneUpa jest nierozbieralna. 

     

    W dniu 21.03.2024 o 20:12, JWO napisał:

    OneUp V2 nie ma już kartridża. Jest całkowicie rozbieralna i łatwa w serwisie.

    Napiszecie coś więcej o serwisie w oneup V2? Z tego co wyczytałem V2 od v2.1 różni się tylko dolnym mocowaniem, kartridż jest ten sam, wymienny, bez zestawu naprawczego.

     

  13. Teraz właśnie jest tendencja do jakiejś przesady w doborze komponentów, kiedyś w producenci robili fajne lekkie rowery, teraz wszystko coraz cięższe coraz bardziej pancerne, jest to zrozumiałe bo większość ludzi tylko w bikeparkach katuje rowery. Przetestuj sobie kiedyś jaka jest różnica na plus na takim rowerze 12 kg w porównaniu nawet z 15kg pod górę, naprawdę można się zdziwić.

    Tak się składa że właśnie ostatnio leciałem z mogielicy do jurkowa, serio nie potrzeba do tego jakiś pancernych kół, lag w widelcu 38mm itp.

    Sorki że się nabijam ale naprawdę mam bekę z tych Riderów, na wypasionych pancernych sprzętach z plusowymi oponami zw śmiesznie niskim ciśnieniem, którzy potem i tak nie wykorzystują tego sprzętu nawet w 10procentach i tylko im ciąży na podejściach/podjazdach, potem nie dziwię się że z takimi rowerami to głównie do bike parków jeżdżą.

  14. Ostatecznie kupiłem obręcz WTB KOM LIGHT i29 na 32otwory, bardzo fajna promocja za 150zł/sztuka. 

    Bardziej mi chodzi o to czy ktoś właśnie testował takie cieniowane mocno szprychy, czy efekt nie jest taki że idą jedna po drugiej. W sumie można się spytać po co oszczędzać na wadze na taki elementach, ale jak każdy komponent będziesz brał nieco lżejszy to ostatecznie wychodzi minus 1 kg na całym rowerze albo i więcej.

    Tak jak pisałem, po prostu nie zdarzyło mi się jeszcze żeby mi się luzowały, pękały szprychy (wyjątek koła mavic crossride z 24szprychami tam to parę szprych po każdej jeździe się luzowało), więc czemu by tu nie spróbować cieniowanych.

  15. Stoję przed wyborem, czy do jazdy po górach wybrać lepiej piastę:

    28otworow i szprychy cieniowane np 2.0-1.8-2.0

    32otworow i szprychy np 2.0-1.6-2.0

    Jak w praktyce to wygląda, lepiej więcej szprych? Czy mniej a grubszych?

    Optymalnie jest zaplatać koła na trzy krzyże?

    Szprychy chce cieniowane bo składam rower żeby był jak najlżejszy.

    Jeżdżę w dość trudnym terenie czasem się zdarzy że kamienie się obijają o szprychy przy dużych prędkościach, ale nigdy nie miałem problemów z pękającymi/luzujacymi się szprychami, więc dlatego zastanawiam się żeby trochę odchudzić rower na kołach.

     

    Ma ktoś piaste Goldix 370? Wygląda ciekawie, niska masa, ratchet itp

    Chyba że lepiej jakiś inny model z Ali express?

    https://pl.aliexpress.com/item/1005005242489894.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.238025445FX8wv&algo_pvid=97ff842d-8fab-4f0a-8df6-2fcb8975767b&aem_p4p_detail=2024041011360021883533287490002754776&algo_exp_id=97ff842d-8fab-4f0a-8df6-2fcb8975767b-0&pdp_npi=4%40dis!USD!69.04!66.37!!!497.04!477.81!%40211b80c217127741599717516ed6db!12000032336082798!sea!PL!194371352!&curPageLogUid=czALkEhcTYJl&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A&search_p4p_id=2024041011360021883533287490002754776_1

  16. Staram się połapać w rodzajach stosowanych sprężyn powietrznych itp w Rock shox.

    Rozglądam się za damperem rock shox deluxe select, widzę że aktualnie są w sprzedaży zarówno wersje soloair jak i Debonair, rozumiem że w Debonair możemy oczekiwać nieco większej czułości? W damperach też były dwie wersje debonair (druga ulepszona) jak w widelcach?

    Te dampery dzielą się widzę na te z dodatkowym zbiornikiem i te bez, w obydwu przypadkach mamy do wyboru wersje:

    -deluxe select (samo tłumienie powrotu)

    -deluxe select+ (dodatkowo blokada)

    -deluxe ultimate w paru wersach gdzie mamy dodatkowo regulacje lsc i hsc

     

    Czy jeśli nie zależy nam na dodatkowych regulacjach to zwykła wersja select powinna pracować tak samo dobrze jak select+ czy ultimate? Jeszcze słyszałem kiedyś teorię że dampery bez żadnej blokady (czyli w tym przypadku zwykły select) mogą pracować nieco lepiej przez prostsza budowę, ale raczej nieprawda?

     

    Co do widelców po przestudiowanie tego wątku: https://forum.szajbajk.pl/topic/21860-rockshox-solo-air-i-debon-air-wyjaśnienie-zasady-działania/

    Wychodzi na to że w sumie Debonair to praktycznie to samo co soloair tylko mamy nieco powiększona komorę negatywna, lepsze uszczelki kurzowe i inny smar. Tylko właśnie jest problem bo w pierwszej wersji Debonair mieliśmy problem z zasysaniem ok 1cm skoku? W drugiej wersji zostało to poprawione? W soloair nigdy nie było tego problemu? Kupując widelec na jakieś promce nie wiemy czy nie kupimy tej wersji debon air która zasysa skok?

    Co do tłumików charger mamy wersje charger RC (pierwsza generacja?) charger 2.1 RC (druga ulepszona generacja? Najbardziej polecana?),  charger 3 rc (kolejna generacja gdzie ludzie zgłaszają że w sumie poprzednia wersja była lepsza?)

  17. Jak ktoś byłby ciekaw to się dopytałem activi, on twierdzi że wersja r2c2 szalu nie robi, ludzie zgłaszają że ta dodatkowa regulacja tłumienia powrotu nie daje żadnych odczuwalnych zmian (albo bardzo kosmetyczne). Wersja rc2 powinna pracować tak samo bo też są niej dostępny tłumiki psc i sprężyna eq.

    Dodatkowo porównałem swojego Aurona rc2 z lyrikiem z chargerem i przewagi rock shoxa nie wyczułem żadnej. Ten sam zjazd po solidnej rąbance w wyspowym.

  18. Chcę kupić ramę w której główka ma wymiar montażowy 56mm góra/dół. Jaki patent zastosować żeby dało się do tej ramy zamontować widelec z rurą tapered? Jakoś nie mogę znaleźć sterów tapered ze średnica montażowa 56mm górnej miski.

    Rama jest dostarczane razem ze sterami (kompatybilnymi z rurą sterowa prostą 1.5cala), może można zastosować jakaś redukcję do istniejących sterów?

    Akurat na sterach się nieznam, nigdy ich nie wymieniałem, takie coś się przyda?

    https://allegro.pl/oferta/bieznia-do-sterow-roweru-redukcyjna-1-5-tapered-na-1-1-8-14399473221?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwwr6wBhBcEiwAfMEQsxMx8eusfy4GLxL7PyYTCXn5PKgJkz3Te-S4PpG5-GN-qUfrQJI9AhoCkh8QAvD_BwE

     

    W ogóle co to za trendy? Inna nowej konstrukcji rama (chińska) ma średnicę montażowa sterów 52 na 66mm, chyba nie jestem na bieżąco.

  19. Czyli takie coś trzeba dokupić, trzeba jakieś specjalnych narzędzi przy wymianie? Jak robiłem już serwis samodzielnie tłumika to sobie poradzę?

     

    https://activia.sgl.pl/cena/czaci-zamienne/shafty/_rurka-do-shaftu-komory-powietrznej-amortyzatorlw-durolux-equalizer/2288

     

    I pytanie jeszcze czy w duroluxaxh dalej są te negatywne stalowe sprężyny? Które przy niskim ciśnieniu powodują zasysanie górnych lag?

  20. Są teraz spore promocje na te widelce, tylko wersje z pomniejszonym skokiem.

    Wiem że skok redukuje się w nich umieszczając specjalne podkładki które można wyciągnąć.

    Tylko coś obiło mi się kiedyś o uszy że wersje wychodzące z mniejszym skokiem z fabryki niekoniecznie można podnieść.

    Ktoś potwierdzi? Interesuje mnie szczególnie Durolux r2c2 psc eq w najnowszej wersji ze skokiem 160mm. Potrzebowałbym go podnieść do 180mm.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...