Skocz do zawartości

michalab

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    134
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez michalab

  1. @JWO używałeś kiedyś pompki podłogowej z amorem? amor ma ciśnienie max 120psi pompka ma 220psi.
  2. Mój amor ma maksymalne ciśnienie 120psi, i mam pompkę podłogową lezyne do 220psi taka: https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-podlogowa-lezyne-macro-floor-dv-dual-valve-head-pd20981/. I mam taką wątpliwość, czy warto ją w ogóle przykładać, czy jedno pompnięcie na takiej pompce to nie za dużo powietrza dla amortyzatora i się po prostu nie uda napompować do zadanego ciśnienia, że potrzebna jest pompka z małym skokiem.
  3. To czym w ogóle różnią się łańcuchy 10 i 11 rzędowe? Z tego co piszecie i z tego, że zębatki są te same jak rozumiem, domyślam się, że wymiar wewnętrzny łańcucha raczej też musi być ten sam, albo przynajmniej bardzo zbliżony. Czy kaseta 11s z łańcuchem 10s nie będzie się szybciej zużywała?
  4. Kaseta jest 11-51 w teorii nie obsługiwana przez rd-m8000. to tylko teoria czy są jakieś wady takiego rozwiązania? W sensie łańcuch przeznaczony do 10 rzędów - kmc x10 - będzie z napędem 11 rzędowym działał dłużej niż działałby łańcuch dedykowany do 11 rzędów dajmy na to kmc x11?
  5. Przerzutka tylna shimano RD-M8000, kaseta shimano Cs-m5100-11, a łańcuch KMC X-10. Tak być nie powinno prawda? Jakie są konsekwencje, bo na pierwszy rzut oka działa.
  6. Kupiłem takiego droppera: https://pl.aliexpress.com/item/1005003459021064.html?gatewayAdapt=glo2pol do mojego leciwego MTB 26cali ze średnicą sztycy 27,2 i bez wyjścia na dolne prowadzenie linki. Montaż i pierwsze testowe jazdy OK - luzów nie ma, spasowanie prawidłowe. Jakość kartridża na razie nie znana.
  7. A gdzie jest geometria tego Bullsa? Nie widzę jej nawet na stronie producenta, ale pewnie źle szukam: https://www.bulls-bikes.com/gb-en/product/bulls-copperhead-fsx-1-2023-diamant?FARB=FARB_00000395&RHOE=RHOE_00000600
  8. W tym rowerze jest napinacz łańcucha, to coś zmienia? Dalej warto NW czy to nie ma już znaczenia?
  9. A o co chodzi z tymi dziwnymi zębatkami 32T? Stal + plastik? To coś daje? Jak będę wymieniał warto kupić taką samą?
  10. Chciałbym zamienić miejscami korby z dwóch rowerów w jednym jest SLX FC-M660 z jedną zębatką(https://si.shimano.com/ko/pdfs/ev/FC-M660-2790/EV-FC-M660-2790C.pdf), w drugim Deore FC-M590 z 3 zębatkami (https://si.shimano.com/en/pdfs/ev/FC-M590-2926/EV-FC-M590-2926B.pdf). Z tego co widzę chyba obie mają tę samą linię łańcucha 50mm i ten sam rozstaw otworów do montażu zębatek, ale same zębatki wyglądają inaczej, w m660 jest jakaś dziwna stalowo plastikowa, czy da się je przełożyć? Oczywiście same korby, zębatki zostałyby przy tych rowerach przy których aktualnie są? Zależy mi na tym bo mają różne długości jedna 170 druga 175.
  11. Ciekawe. Jak to działa w porównaniu do tradycyjnej polaryzacji?
  12. Ale te okulary S0 o przepuszczalności 90% mają polaryzację?
  13. Mam szosę (którą będę sprzedawał), na której przejechałem w sumie może 500km, więc jestem zupełnie początkujący. Większość z tego robiłem jeżdżąc z Warszawy do Kozienic (lub w drugą stronę) - trasa dokładnie 76km po w zasadzie płaskim - (jakieś drobne zjazdy podjazdy po trasie są, ale naprawdę drobne). Przy dobrej bezwietrznej pogodzie robiłem tę trasę w 3h netto (średnia wychodzi 25,3km/h), z małą przerwą (10-15min) po drodze na batona i to był dla mnie wysiłek. Przejechane jej w 3,5h (średnia 21,7km/h) też w bezwietrznych warunkach było dosyć lajtowe.
  14. wszystko na głowę kupuję w rozmiarze XL, a ta czapka jest na mnie dobra, wystarczająco rozciągliwa, bardzo przyjemny materiał. Używam do temperatur dodatnich, poniżej zeraz za cienka dla mnie.
  15. Na pewno liczniki sigmy z STS w oznaczeniu są OK - znam dwie osoby, które takich używają i są zadowolone. Tych podanych przez Ciebie nie kojarzę.
  16. liczników na pewno nie kupuj tanich bezprzewodowych w szczególności tego z lidla, prosty przewodowy licznik sigmy kupisz do 50zł, jeśli koniecznie chcesz bezprzewodowy to też kup jakiejś porządnej firmy: sigma, cateye.
  17. Nie mam porównania do innych tego typu urządzeń, na razie nie są wystrzępione nie brudzą się w zasadzie wcale - używałem go jakieś kilkanaście razy.
  18. W lidlu z rowerowych rzeczy kupiłem: krótkie spodenki na szelkach i letnia koszulka - dla mnie OK, nigdy nie miałem innych więc nie mam porównania - na początek OK, w koszulce na plus jest zasuwana na suwak kieszeń - więc jest gdzie włożyć klucze i dokumenty. Kurtka i spodnie na szelkach zimowe - fakt, że słabo oddycha, ale do przeżycia, spodnie mają membranę tylko z przodu więc jest lepiej, na lepsze trzeba wydać dużo więcej kasy. Licznik bezprzewodowy na rower żony - totalna porażka, co chwila rwał połączenie zamieniłem na najtańszą sigmę na kablu - nigdy więcej tanich liczników bezprzewodowych. Urządzenie do czyszczenia łańcucha - ok.
  19. Słabo w sonym jest prawdziwe slow motion, przynajmniej to 120fps. Czasem się przydaje.
  20. Monitorowanie działań konkurencji, to standard dla każdego product managera, w każdej branży, nie chodzi o wyciąganie od kumpli, tylko śledzenie tego co konkurencja wypuszcza, ma zamiar wypuścić na podstawie ogólnie dostępnych informacji.
  21. Niestety tak, jest w większości sklepów przy odbiorze osobistym. Allegro tu jest wyjątkiem, bo to allegro definiuje moment zawarcia umowy, a nie sprzedawca.
  22. Wygląda fajnie, ale z ewentualnym serwisem słabo. Sony AS50 miałem kilka razy w ręku i fajnie nagrywa ale nie odpowiada mi kształt.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...