-
Liczba zawartości
2 221 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez RafalxM
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 39
-
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
RafalxM odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
- 1 437 odpowiedzi
-
- 6
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Rower] Gravel, lub inny typ do 5, maksymalnie 6tys. zł
RafalxM odpowiedział qUaTrO → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Wszystkie części zawsze możesz podmienić, najważniejsza i tak jest rama, jej geometria (mająca wpływ na pozycję czyli wygodę). Rama ma to ograniczenie konstrukcyjne że nie zmodyfikujesz szerokości pod tylne koło, pod przednie możesz zawsze wymienić widelec. Jeśli jesteś zdecydowany na kierownicę typu baranek, to od siebie mogę polecić Kross Esker 4.0 (stalowy-zielony) , używkę kupisz poniżej 2k pln - mniejsze ryzyko utopienia pieniędzy gdyby jednak baranek Ci zupełnie nie przypasował. Rama mieści z tyłu oponę 29x2.1" WTB Nano z zapasem po 4-5mm na stronę, także łatwo testować ten rower na oponach szosowych typu 700x32c albo i terenowych zyskując trochę amortyzacji na leśnych dołkach. -
29x3.0 FTW ! a serio to zachwalam bo mam, uważam to za 'złoty środek', bo koła typu 26x4.0 wprowadzają takie ograniczenia że nie da się specjalnie na nich jeździć 'na dłuższe trasy po twardym' - głównie przez bieżnik. Na takich 29 jest miękko, a zawsze można zamontować rozmiar mniej terenowy, dla mnie to średnica bardziej uniwersalna.
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
RafalxM odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Jest taki Surly na OLX, mam go w obserwowanych od momentu jak startował z ceną 7k , teraz za 4,3k wydaje się być już dość atrakcyjne: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-wyprawowy-commuter-surly-bridge-club-roz-m-whipped-butter-CID767-ID16pmPV.html -
[Widelec] Widelec do gravela, prosty, stalowy, pod cantilever, 1'
RafalxM odpowiedział Siodemek → na temat → Amortyzatory rowerowe przód/tył
mam takie cudo, chciałem robić adapter pod tarcze, ale nie mam już ram z główką 1". tyle że nie ma prostych goleni jak widać: https://www.decathlon.pl/p/widelec-miejski-28-sztywny-1-do-elops-540/_/R-p-333766 mam też amorek 1" z Bianchi Spillo Racing pod V-brake ale gwint i to krótki - no ale wiecie , teraz gravele z pseudoamortyzacją podobno w modzie -
[Widelec] Widelec do gravela, prosty, stalowy, pod cantilever, 1'
RafalxM odpowiedział Siodemek → na temat → Amortyzatory rowerowe przód/tył
@Siodemek niestety, ale jednak nie mam -
[Widelec] Widelec do gravela, prosty, stalowy, pod cantilever, 1'
RafalxM odpowiedział Siodemek → na temat → Amortyzatory rowerowe przód/tył
chyba coś mam , wieczorem postaram się sprawdzić -
[Klamkomanetki Shimano] GRX RX400 i zaciski post mount z grup MTB
RafalxM odpowiedział garyandfisher → na temat → Shimano
Z tyłu mocowanie zacisku jest wzmocnieniem trójkąta, a z przodu przy 160mm jest ok. Na przód 180mm - widelec pewnie by wytrzymał, ale jak nie ma potrzeby (wystarczająca siła hamowania) to po co zwiększać ryzyko. -
[Klamkomanetki Shimano] GRX RX400 i zaciski post mount z grup MTB
RafalxM odpowiedział garyandfisher → na temat → Shimano
U mnie rama ta sama, tylko klamki serii 810 (różnią się od serii 400 tym że mają ServoWave i FreeStroke, ServoWave pewnie wpływa odczuwalnie na różnicę w pracy) : - przód RT-86 160mm + XT BR-M8120 czterotłoczkowy - tył RT-86 160mm + XT BR-M8100 dwutłoczkowy Przód jest mocny, tył nadmiarowo mocny - ogólnie bardzo przewidywalna praca. -
Hamulce grx 820 są w standardzie Flat Mount rama ma opis: Brake mount front PM 6'' Brake mount rear FM 140 / 160 Czyli tylko na przód potrzebujesz adapter PM-FM, taki https://rowerek.pl/product-pol-29208-Adapter-hamulca-tarczowego-ZRACE-Post-Mount-Flat-Mount.html , wg opisu to od razu pod tarcze 180mm. Tył zamocujesz bezpośrednio, chociaż pewnie też potrzebny jest adapter FM na 160 tarczę (zakładam żę taką będziesz montował a nie 140mm). Suport wg specyfikacji ramy to BSA 73 , moim zdaniem podlinkowałeś dobry
-
Znalazłem takie info o sterach Bombtracka, Tobie potrzebne raczej półzintegrowane:
-
[Siodło] Sportowe, wąskie, ale dla ciężkiej osoby
RafalxM odpowiedział xnx3000 → na temat → Sprzęt rowerowy
@xnx3000 a gdzie Waść mieszkasz (warto podać w profilu forum)? ja mam kilka siodełek - jak gdzieś blisko to można przedyskutować na żywo ,mogę użyczyć do testów. -
[Siodło] Sportowe, wąskie, ale dla ciężkiej osoby
RafalxM odpowiedział xnx3000 → na temat → Sprzęt rowerowy
@xnx3000 Tam jest połączenie 'na sztywno' , nie powinno pracować , jesteś pewien że nie skrzypi jarzmo sztycy? Przy 105-110kg żadne siodełko mi nie skrzypiało, czy to mtb , czy gravel. Dlaczego szukasz "wąskiego siodełka pod nadwagę " ? Masz na myśli wąski przód żeby nie obcierały uda? Zacznij od pomiarów rozstawu guzów kulszowych miednicy (na tych 'kościach' w praktyce opierasz ciężar ciała na siodełku - jeśli jest prawidłowo dobrane i ustawione). Tutaj jedna z dyskusji o pomiarach, jest ich na forum zapewne więcej: -
[obręcze] Szukam tubeless ready w nietypowej konfiguracji
RafalxM odpowiedział oppppo → na temat → Koła rowerowe
zalej sobie do tej dętki po prostu mleko (rozkręcana Presta) i nie będziesz łapał kapci - ja tak zrobiłem (miałem kapcia na tylnej 2x tygodniowo). Wolałem to niż zabawę z mlekiem przy takich oponach, prawilne tubeless mam w 'mtb' , na takich cienkich mi się nie chciało , a obręcze nie TLR dodatkowo pchnęły mnie w kierunku tego rozwiązania -
Ja tylko co do rozmiaru opon, dużo przyjemniej jeździ się na 700x32c
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
RafalxM odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Jako zupełny ignorant widzę taką różnicę że do Krampusa włożysz koła 29x2.2 , a do Ogra nie włożysz kół 29x3.0 Ja wiedziałem że chcę Krampusa, ale moje szwędanie to zawsze były jakieś dołki i piachy, więc chciałem mieć miejsce na większe opony. Jakby ktoś chciał bardzo porównywać to są przyjemne narzędzia online https://geometrygeeks.bike/compare/surly-krampus-2017-l,surly-surly-ogre-2014-2017-lg/ -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
RafalxM odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Krampus frameset L-size od kolegi z Wawy (poprzedni właściciel Kazafaza). Wczesny wypust ze wzmocnieniem podsiodłowej. https://www.olx.pl/d/oferta/surly-krampus-frameset-CID103-ID15IRXx.html -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
RafalxM odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
..karton tylko zorganizuj milordzie -
[komoot] Kierunek singla
RafalxM odpowiedział JWO → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tak, na pewno o to chodziło, co ciekawe wiele osób tak robiło i w powstało zapotrzebowania na rowery MTB elektryczne. Tak było, nie zmyślam. -
Może same nakładki na SPD? Shimano SM-PD22
-
@mellow jak potoczyły się dalsze poszukiwania? były zmiany, czy zostałeś przy pierwszym zakupie ?
-
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
RafalxM odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
...ale wiesz, wciskana na prasie, nie paluszkami- 1 437 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Koła QR, a sztywna oś] "Redukcja" 15x100mm 12x142mm na QR
RafalxM odpowiedział smw44199 → na temat → Koła rowerowe
przód bez problemu stosując '15x100 qr adapter' , pod tym hasłem znajdziesz na Ali czy Alle z tyłem gorzej, bo przydałoby się żeby piasta miała wymienne osie/endcapy pozwalające na konwersję najlepiej na 135x10 (np Novatec NB792) -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
RafalxM odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
"Śledzie się pojawiły na Grochowie na Terespolskiej" ! Znaczy się sprawdzony sklep (kupowałem tam frameset Krampusa) w EU posiada na stanie Surly MidNight Special 27.5"/28" frame kit , na chwilę obecną w rozmiarach 40 / 50 / 54 / 56 / 58 . https://www.bike-components.de/en/Surly/MidNight-Special-27-5-28-frame-kit-p62378/ -
Skoro jesteś przekonany że to błąd, i dla Ciebie będzie lepsza rama z ETT 560 to zwracaj i zamawiaj dłuższą Słuszność wyboru okaże się dopiero na dłuższych dystansach.
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 39
