Skocz do zawartości

RafalxM

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 221
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez RafalxM

  1. Wszystkie części zawsze możesz podmienić, najważniejsza i tak jest rama, jej geometria (mająca wpływ na pozycję czyli wygodę). Rama ma to ograniczenie konstrukcyjne że nie zmodyfikujesz szerokości pod tylne koło, pod przednie możesz zawsze wymienić widelec. Jeśli jesteś zdecydowany na kierownicę typu baranek, to od siebie mogę polecić Kross Esker 4.0 (stalowy-zielony) , używkę kupisz poniżej 2k pln - mniejsze ryzyko utopienia pieniędzy gdyby jednak baranek Ci zupełnie nie przypasował. Rama mieści z tyłu oponę 29x2.1" WTB Nano z zapasem po 4-5mm na stronę, także łatwo testować ten rower na oponach szosowych typu 700x32c albo i terenowych zyskując trochę amortyzacji na leśnych dołkach.
  2. RafalxM

    [FAT Bike] Warto?

    29x3.0 FTW ! a serio to zachwalam bo mam, uważam to za 'złoty środek', bo koła typu 26x4.0 wprowadzają takie ograniczenia że nie da się specjalnie na nich jeździć 'na dłuższe trasy po twardym' - głównie przez bieżnik. Na takich 29 jest miękko, a zawsze można zamontować rozmiar mniej terenowy, dla mnie to średnica bardziej uniwersalna.
  3. Jest taki Surly na OLX, mam go w obserwowanych od momentu jak startował z ceną 7k , teraz za 4,3k wydaje się być już dość atrakcyjne: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-wyprawowy-commuter-surly-bridge-club-roz-m-whipped-butter-CID767-ID16pmPV.html
  4. mam takie cudo, chciałem robić adapter pod tarcze, ale nie mam już ram z główką 1". tyle że nie ma prostych goleni jak widać: https://www.decathlon.pl/p/widelec-miejski-28-sztywny-1-do-elops-540/_/R-p-333766 mam też amorek 1" z Bianchi Spillo Racing pod V-brake ale gwint i to krótki - no ale wiecie , teraz gravele z pseudoamortyzacją podobno w modzie
  5. @Siodemek niestety, ale jednak nie mam
  6. chyba coś mam , wieczorem postaram się sprawdzić
  7. Z tyłu mocowanie zacisku jest wzmocnieniem trójkąta, a z przodu przy 160mm jest ok. Na przód 180mm - widelec pewnie by wytrzymał, ale jak nie ma potrzeby (wystarczająca siła hamowania) to po co zwiększać ryzyko.
  8. U mnie rama ta sama, tylko klamki serii 810 (różnią się od serii 400 tym że mają ServoWave i FreeStroke, ServoWave pewnie wpływa odczuwalnie na różnicę w pracy) : - przód RT-86 160mm + XT BR-M8120 czterotłoczkowy - tył RT-86 160mm + XT BR-M8100 dwutłoczkowy Przód jest mocny, tył nadmiarowo mocny - ogólnie bardzo przewidywalna praca.
  9. Hamulce grx 820 są w standardzie Flat Mount rama ma opis: Brake mount front PM 6'' Brake mount rear FM 140 / 160 Czyli tylko na przód potrzebujesz adapter PM-FM, taki https://rowerek.pl/product-pol-29208-Adapter-hamulca-tarczowego-ZRACE-Post-Mount-Flat-Mount.html , wg opisu to od razu pod tarcze 180mm. Tył zamocujesz bezpośrednio, chociaż pewnie też potrzebny jest adapter FM na 160 tarczę (zakładam żę taką będziesz montował a nie 140mm). Suport wg specyfikacji ramy to BSA 73 , moim zdaniem podlinkowałeś dobry
  10. Znalazłem takie info o sterach Bombtracka, Tobie potrzebne raczej półzintegrowane:
  11. @xnx3000 a gdzie Waść mieszkasz (warto podać w profilu forum)? ja mam kilka siodełek - jak gdzieś blisko to można przedyskutować na żywo ,mogę użyczyć do testów.
  12. @xnx3000 Tam jest połączenie 'na sztywno' , nie powinno pracować , jesteś pewien że nie skrzypi jarzmo sztycy? Przy 105-110kg żadne siodełko mi nie skrzypiało, czy to mtb , czy gravel. Dlaczego szukasz "wąskiego siodełka pod nadwagę " ? Masz na myśli wąski przód żeby nie obcierały uda? Zacznij od pomiarów rozstawu guzów kulszowych miednicy (na tych 'kościach' w praktyce opierasz ciężar ciała na siodełku - jeśli jest prawidłowo dobrane i ustawione). Tutaj jedna z dyskusji o pomiarach, jest ich na forum zapewne więcej:
  13. zalej sobie do tej dętki po prostu mleko (rozkręcana Presta) i nie będziesz łapał kapci - ja tak zrobiłem (miałem kapcia na tylnej 2x tygodniowo). Wolałem to niż zabawę z mlekiem przy takich oponach, prawilne tubeless mam w 'mtb' , na takich cienkich mi się nie chciało , a obręcze nie TLR dodatkowo pchnęły mnie w kierunku tego rozwiązania
  14. Ja tylko co do rozmiaru opon, dużo przyjemniej jeździ się na 700x32c
  15. Jako zupełny ignorant widzę taką różnicę że do Krampusa włożysz koła 29x2.2 , a do Ogra nie włożysz kół 29x3.0 Ja wiedziałem że chcę Krampusa, ale moje szwędanie to zawsze były jakieś dołki i piachy, więc chciałem mieć miejsce na większe opony. Jakby ktoś chciał bardzo porównywać to są przyjemne narzędzia online https://geometrygeeks.bike/compare/surly-krampus-2017-l,surly-surly-ogre-2014-2017-lg/
  16. Krampus frameset L-size od kolegi z Wawy (poprzedni właściciel Kazafaza). Wczesny wypust ze wzmocnieniem podsiodłowej. https://www.olx.pl/d/oferta/surly-krampus-frameset-CID103-ID15IRXx.html
  17. ..karton tylko zorganizuj milordzie
  18. Tak, na pewno o to chodziło, co ciekawe wiele osób tak robiło i w powstało zapotrzebowania na rowery MTB elektryczne. Tak było, nie zmyślam.
  19. Może same nakładki na SPD? Shimano SM-PD22
  20. @mellow jak potoczyły się dalsze poszukiwania? były zmiany, czy zostałeś przy pierwszym zakupie ?
  21. ...ale wiesz, wciskana na prasie, nie paluszkami
  22. przód bez problemu stosując '15x100 qr adapter' , pod tym hasłem znajdziesz na Ali czy Alle z tyłem gorzej, bo przydałoby się żeby piasta miała wymienne osie/endcapy pozwalające na konwersję najlepiej na 135x10 (np Novatec NB792)
  23. "Śledzie się pojawiły na Grochowie na Terespolskiej" ! Znaczy się sprawdzony sklep (kupowałem tam frameset Krampusa) w EU posiada na stanie Surly MidNight Special 27.5"/28" frame kit , na chwilę obecną w rozmiarach 40 / 50 / 54 / 56 / 58 . https://www.bike-components.de/en/Surly/MidNight-Special-27-5-28-frame-kit-p62378/
  24. Skoro jesteś przekonany że to błąd, i dla Ciebie będzie lepsza rama z ETT 560 to zwracaj i zamawiaj dłuższą Słuszność wyboru okaże się dopiero na dłuższych dystansach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...