Skocz do zawartości

NerfMe

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 360
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez NerfMe

  1. W rozmiarówce Laufeya jesteś idealnie po środku L, u Treka jesteś na granicy ML i L. L w Orbei ma taką samą długość rury podsiodłowej, jak w twojej Konie. Na YT mówili że Roscoe jest strasznie sztywnym rowerem, jak na ścieżkowca. Co w sumie przy wygładzonych i mało kamienistych szlakach może być zaletą. Najlepiej jakbyś znalazł sklep i się przymierzył. Jest sporo sklepów z Orbea i Trekiem w okolicach Jury i Górnego Śląska.
  2. Dla mnie brak knock blocka jest plusem:) Pewnie w przypadku zakupu z zagranicy lepiej wysłać do sprzedawcy, by realizować gwarancję. Jest to pewna niedogodność, aczkolwiek ostatnio rowery u sąsiadów, albo nieco dalej, potrafią być naprawdę dużo tańsze niż u nas. Dożywotnią gwarancję na pewno jeszcze ma: Orbea, Merida, Giant, Specialized, Rockrider (na rowery aluminiowe), Santa Cruz, Marin (ale nie na wszystkie modele). Pewnie są jeszcze inni.
  3. Biorąc pod uwagę rozgarniecie serwisanta to może się okazać że rower jest całkowicie ok, tylko złożyć nie potrafią...
  4. NerfMe

    [Rockrider] 2023

    Zupełnie niezłośliwe: ciekaw jestem czy taki rower za 20 tys. też tak chętnie od ręki wymienią, czy zwrócą kasę. Jeśli tak, to faktycznie nie byłaby zła oferta. Tyrasz taki rowerek, z kołami katalogowo za 6 tys, pęknie szprycha i od ręki wymienią na nowe koła. Ciekawe czy będzie dostępny w Decathlon rent, albo gdzieś zrobią dni testowe. Obejrzałem, ale przyznam się szczerze że nigdy innych kół w taki sposób nie oglądałem;) faktycznie tylne koło to się prawie w 8 wygina w niektórych momentach.
  5. NerfMe

    [Rockrider] 2023

    Tam jest zwykły GX... Między innymi ze względu na te koła chciałbym zobaczyć czy to w ogóle w górach wytrzyma. Piszą że ważą 1600 gramów, a opinii w zasadzie brak. Nie odnoszę wrażenia by ktokolwiek na siłę wciskał swoje zdanie. Każdy dzieli się spostrzeżeniami czy doświadczeniem, ale nie o tym temat.
  6. NerfMe

    [Rockrider] 2023

    Właśnie, obsługa ma znaczenie i jakbym miał oddać rower za 20 k do serwisu w Decathlonie, gdzie świeżo zatrudniony student by miał mi go serwisować to bym podziękował... Pomijając to, rower ciekawy, jak będzie na wyprzedaży z 5 tys. taniej to super oferta Chociaż mi w ogóle ten kształt ramy się nie podoba, to chętnie bym potestował.
  7. NerfMe

    [Rockrider] 2023

    Cena jak za Trance na karbonowych kołach z dożywotnią gwarancją a nie tylko 5 letnią...
  8. Ktoś ma doświadczenia z parków w Wiśle, poza Skolnitami? Rozkminiam czy znów do Bielska w przyszły weekend jechać czy jednak do Wisły, widzę że otworzyli Soszów, jest jeszcze Stożek, ale to chyba nie dla mnie, oraz Nowa Osada, czy jest tam coś ciekawego?
  9. Jak XC to wymieniona przez Ciebie Alma to bardzo fajny wybór. Gdzieś się pojawił też ten Canondale w super cenie: https://www.cyclery.de/en/cannondale-scalpel-ht-carbon-3-29-cross-country-bike-2022-highlighter Fajny rower z nowoczesną geometrią, podobnie jak Alma Jakim rowerem jeździłeś do tej pory i czego Ci brakowało? Ja np. do rekreacji szukałbym roweru z droperem, który znacznie zmienia możliwości jazdy w trudnym terenie. W tej cenie obecnie można wyhaczyć dość dobrego fulla jak koszty serwisowania nie są dla Ciebie problemem.
  10. Słotwiny Arena Krynica Zdrój Jeden wyciąg, rower od wieszania za ramę ma otarcia, obsługa w razie potrzeby pomaga. Wyciąg szybki, naprawdę sporo można pozjeżdżać, byłem dwa razy nigdy nie trafiłem na kolejkę. Trasa Zielona - nudna, długa o niskim nachyleniu, idealna dla dzieci i osób zaczynających zabawę w bike parkach - jedyna, na której moja dziewczyna dawała radę tam jeździć i bardzo się jej podobało. Dwie niebieskie - kiepsko oznaczony rozjazd, nigdy nie wiedziałem po której jadę, jedna ma kilka większych hopek dla ludzi lubiących skakać (ja jestem nielot, więc mi nie przypadła do gustu), druga płynna i całkiem fajnie mi się za którymś razem zjeżdżało. Czerwona - na bielskie standardy to za bardzo czerwona nie jest, jeden gap z możliwością objazdu, dwa momenty z dość stromymi ściankami i zakrętami, ale na spokojnie dla osób średnio jeżdżących do przejechania. Bardzo krótka. Całkiem spoko restauracja i darmowy duży parking. W zasadzie, dla mnie, najgorszy w Polsce w jakim byłem jeśli chodzi o trasy. Offtop: generalnie będąc w okolicy dużo bardziej polecam naturalne trasy, bardzo ładnie oznaczone w okolicach Jaworzyny ( a na szczycie fantastyczną Karczmę u Golca) oraz wycieczkę do schroniska na Wierchomli by zobaczyć fantastyczną panoramę Tatr.
  11. https://www.decathlon.pl/p/czapka-pod-kask-rowerowy-btwin-500-aquafreeze/_/R-p-12137?mc=8300693 Czemu poroniony? W tej co wyżej jeżdżę, chroni przed słońcem i pot tak nie spływa po twarzy i oczach.
  12. Centrumrowerowe.pl - pozytywna Zamówienia jak tylko towar jest dostępny, w zasadzie zawsze są na kolejny dzień, ale pozytyw za szybkie załatwienie reklamacji, bo takiej jeszcze nie miałem okazji składać w CR. W trakcie "czerwcówki" po trzeciej jeździe w niedawno kupionych spodenkach wewnętrznych Endury, zaczęły się pruć nitki. We wtorek 12.06 wysłałem towar na reklamacje, dzisiaj 22.06 odebrałem wymieniony na nowy, więc całkiem sprawna obsługa.
  13. Bez przesady, nie raz w Decathlonie choćby widziałem jak pracownik zanim klient poszedł do kasy z rowerem to coś tam dokręcał i regulował. Wiadomo, że to potem może się w jakimś stopniu poluzować stąd te przeglądy zerowe, który w Decathlonie akurat jest bezpłatny;) W moim Trance po 200 km od odebrania roweru podczas serwisu zerowego nie musieli nic poprawiać.
  14. Ja nie pamiętam korb shimano ze zintegrowaną osią, które miały taką wadę że ramię się samo odkręcało, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat... A co do stopki to już pisaliśmy wcześniej na temat zastosowania roweru...
  15. Tak, zwróciło to tylko moja uwagę czy była, bo jeśli nie to możemy wnioskować brak staranności przy składaniu roweru. Jak pisałem jak wszystko było dobrze dokręcone to ramię korby nie odpada.
  16. Dobrze że się nic nie stało, mam nadzieję że przy tych wszystkich zakupach do roweru, o kasku też autor pamiętał. Na zdjęciu w nie widze takiej plastikowej zaślepki, która się wkręca przed dokręceniem ramienia korby. Pytanie czy była. Ramię tak nagle nie odpada i wcześniej powinno być czuc że coś jest nie tak. Co nie zmienia faktu że tam są dwie śruby i jak są dobrze przykręcone to nie ma możliwości żeby tak po prostu odpadło... Ja się nauczyłem że zawsze po serwisie trzeba sprawdzać połączenia śrubowe, po tym jak kiedyś po regulacji hamulców w serwisie nie dokręcili mi zacisku;)
  17. Jeśli docelowo planujesz jeździć we wpinanych pedałach to nie ma po co szukać półśrodków. Shimano ma zaniżoną rozmiarówkę. Na co dzień noszę 45, w shimano muszę mieć co najmniej rozmiar 46
  18. Jak uciska na środku to spróbuj siodło pochylić lekko w dół, jak ktoś wyżej pisał. Jeśli jeździsz dłuższe dystanse to warto kupić spodenki z wkładką.
  19. Jeździsz w spodenkach z wkładką czy bez? Gdzie odczuwasz dyskomfort? Może to kwestia ustawienia siodła. Siodełko jest indywidualną kwestia i nikt Ci raczej nie doradzi.
  20. Moim zdaniem bez sensu, ale jak już się uparłeś na zmianę hamulców to lepiej brać jakieś 4 tłoczkowe. Ja mam w trailowce Mt 520 i nigdy jeszcze nie miałem sytuacji, w której by mnie zawiodły. Dużo też zależy od trakcji opon.
  21. W specyfikacji jest napisane że można regulować kąt mostka, ale jak to zrobić to już trzeba zobaczyć w instrukcji, albo na stronie Decathlonu, bo ja takiego mostka nie miałem. Zapewne trzeba zmienić podkładki miejscami.
  22. Sprawdziłeś jak hamują? Zdążyły się dotrzeć? Oczywiście to podstawowe hydrauliki Tektro, ale powinny hamować wystarczająco dobrze w lekkim terenie i na asfalcie, szczególnie ze 180 mm tarczą z przodu.
  23. Na temat roweru było wcześniej, moim zdaniem cross, jak z Decathlonu to riverside 920.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...