Skocz do zawartości

goncik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    249
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez goncik

  1. goncik

    [koła] Shimano XTR 970

    W ciągu tego 1 sezonu ile km przejechałeś i w jakim terenie? One chyba mają łożyska kulkowe?
  2. Heh akurat miałem tą oponę na tylnym kole. Otóż osobiście ich już nie wezmę, przy lekkim traktowaniu przetrwały raptem 2 lata. Zaczęły pękać przy feldze-kołnierzu i to na mazurach - że miałem farta bo w jedynym sklepie rowerowym w okolicy akurat mogłem kupić inną oponę 26 cali, jedyna sztukę. Samo prowadzenie było bardzo fajne - lepsze niż w obecnych GEAX Mezcal. Jednocześnie pod każdym względem ustępowały oponom Schwalbe Light Big Jim (te mam w pierwszym rowerze).
  3. Kurcze... masz rację. Fotki robiłem w RAW i pewno wtedy myślałem, że potem wszystko skoryguję. Jak widać zapomniałem
  4. bo to specjalny model. Hamuje się kolanami o asfalt!
  5. Z albumu: Specialized Stumpjumer FSR Pro

    Ostanie 2 (zapinka na łańcuch i siodełko) rzeczy zamontowane i rower już gotowy.

    © ©

  6. I jak amorek się trzyma? Ja akurat jedyny Black z jakim miałem do czynienia ciekł. Zdarzało się, że po dolnych goleniach ciekł smar/olej... jakaś czarna maź.
  7. goncik

    [manetki] XTR 970

    W XT M770 dali akurat wybór... z monitorkiem czy bez i jak już pisałem w lewej manetce odkręciłem w prawej nie. No nic, w tym temacie o XTR już wszystko wiadomo. Dzięki
  8. goncik

    [manetki] XTR 970

    Otóż dla ścisłości XTRy miały kiedyś monitorki (SL-M950). Nie wiedziałem, że w 970 całkowicie z nich zrezygnowano - słyszałem tylko o jakimś elemencie, który można założyć przez manetkę i on wskazywał na przełożenie i chciałem to zweryfikować. A XT-ka nie muszę kupować bo już mam.
  9. goncik

    [manetki] XTR 970

    O! fajny temacik. A ja mam pytanie jak to wygląda ze wskaźnikiem przełożenia w tych manetkach? W Xt taki monitorek można odkręcić a w XTR w ogóle go nie widziałem. Są one pozbawione tego elementu. I jeśli z przerzutką przednią można sobie całkowicie podarować na jakim przełożeniu jadę bo to czuję to mając z tyłu 9 przełożeń nie zawsze na wyczucie to wezmę.
  10. Hmmm... nigdy się nie zastanawiałem nad tymi wystającymi bolcami. Jednocześnie uważam, że dobrze wyregulowana przerzutka + ogranicznik powinna w 100% załatwić sprawę ze spadającym łańcuchem. A jestem w posiadaniu właśnie tych dwóch kaset w 2 rowerach i na żadnym z nich łańcuch mi nie spada. Może i te bolce mają powstrzymać zakleszczenie łańcucha między kasetą a szprychami, ale lepiej wyregulować przerzutkę. A może łańcuch jest za luźny i przez to przerzutka słabo napięta i wszystko tam lata na wybojach...?
  11. Test pojedynczej części moim zdaniem nie jest wiarygodny bo ile osób z nas zmienia tylko 1 część (np przerzutkę przód) a potem czuje wielką różnice i niesłychaną sztywność i niewiarygodna szybkość zmiany przełożeń... Dlatego zdecydowałem się na mały teścik porównawczy między (w sumie) 2 generacjami napędów Shimano. Oba są aktualnie używane w dwóch rowerach więc porównanie ich w praktyce jest dość łatwe. Zestaw 1 Korby: Shimano FC-M770 Łańcuch: Shimano CN-7701 Przerzutka przód:Shimano FD-M770 Przerzutka tył: Shimano RD-M970 SGS Kaseta: Shimano CS-M770 11-32T Manetki: Shimano SL-M770 Zestaw 2 Korby: Shimano FC-M752 Łańcuch: Shimano HG93 Przerzutka przód:Shimano FC-M761 Przerzutka tył: Shimano FC-M760 Kaseta: Shimano FC-M760 11-34T Manetki: Shimano FC-M750 Opis raczej pod kątem zestawu (1) Korby: największą różnicę czuje gdy zrzucam przełożenie na lżejsze. Łańcuch schodzi bardzo cicho i łagodnie, nie czuję szarpnięcia, udeżenia łańcucha o mniejszą zębatkę. Łańcuch: w zestwaie (1) ma 106 ogniw a w (2) ma 108 co powoduje lekko mocniejsze jego naprężenie. Hmm... to akurat może mieć wpływ na efektywność zmiany przełożeń, ich szybkość i pewność. Przerzutka przód: bez różnic... no może wygląd Przerzutka tył: Przerzutka z odwrotną sprężyną (zestaw (1) i (2)). Za pewne to zasługa 3 komponętów: przerzutki + kasety + manetka tył = zmiana przełożeń jest o połowę szybsza niż w zestawie (2). Precyzja także wzrosła. Kaseta: Chyba delikatnie lepiej zaprojektowana, łańcuch wędruje po niej w górę i w dół szybciej, ciszej i jakby pewniej Manetki: Możliwość odkręcenia monitorka z info na jakim przełożeniu jedziesz - to mi się podoba. W lewej manetce od razu to odkręciłem. Budowa M770 zdaje się solidniejsza niż M750 chociaż w obydwu wypadkach nie mogę narzekać - całkowity brak luzów na dźwigniach (tu małe porównanie do LX'ów - XT modele '05 i '08 to niebo a ziemia w porównaiu do nowych LX'ów. naprawdę czuć różnicę) A najlepsze jest to, że za zestaw (1) wydałem w 2009 roku mniej niż za (2) gdy ją kupowałem. Koszt 1 wyniósł troszkę poniżej 1500 zł natomiast zestaw 2 kosztował 2000 z groszami Ocena końcowa: Napęd zmieszany XT+XTR niczemu nie wadzi. modele '08 są lepsze albo równe modelom '06. Osobiście powiedziałbym, że są tylko lepsze... i tańsze Taką pozakonkursową uwagę ma jeszcze co do XT vs LX (z roweru dziewczyny)... pod każdym względem XT wypada lepiej więc jeśli trzeba by dołożyć 30-60 zł za XT to bym zrobił to ponownie. Ciekaw jestem jak sprwuje się SLX, ponieważ z tym osprzętem nie miałem w ogólne do czynienia.
  12. goncik

    FUJI 1.jpg

    Rower o takiej zwartej konstrukcji - dość fajnie
  13. A powiem Ci, że ciekaw jestem co zamierzasz i jak przerobić. Czy przypadkowo nie masz za długich pancerzy?
  14. ... no ale jak to rower z pudełka? Pocztą przyszedł?
  15. Wjeżdżałeś czy wnosiłeś?
  16. Fajny motyw... o cross country. Bo raczej spotyka się o FR i DH
  17. Jakbyś rower z kołami zmieścił to dał bym 5 gwiazdek i kolejne 5 za inwencję
  18. goncik

    Shimano PD-M970

    Też tak przyuważyłem, że coś lekkie są. A tu tylko 1 strona jest. Powiem tak: ciekawe. Hmmm... myślę, że na co dzień to ok, ale w cięższy teren gdy musisz się wypinać i podpierać o pnie, skarpy itp będzie to niepraktyczne i spowalniać jazdę. Osobiście bym nie odkręcił 2 strony, ale jeśli Tobie się dobrze pomyka to gratki za inwencję w odchudzaniu roweru.
  19. Z albumu: Specialized Stumpjumer FSR Pro

    Środkowa część kierownicy i prowadzenie linek

    © ©

  20. Co za akcja... fotka znacznie lepsza niż ten rower przy balach...
  21. goncik

    trenażer

    Fajna fotka! Szkoda tylko balansu bieli, ale gratki za pomysł z dłuższym czasem naświetlania! Zabawnie to wyglada.
  22. Mamy nadzieję, że nie wbijałeś zębatek w pień by taką fotkę zrobić? Fajna fotka... rowerek na tle gór
  23. Jest to zdjęcie mojego autorstwa. Wykonane przeze mnie, mojej ramy, moim aparatem i z wykorzystaniem moich innych środków (np tła, żyłki, oświetlenia).
  24. Powiem, że rama była przeceniona ponieważ jest to model 2008, ale nie rozmawiajmy o pieniądzach ważne, że się dobrze jeździ.
  25. Z albumu: Specialized Stumpjumer FSR Pro

    Na początku była rama z korbą... Spec na początku składania.

    © ©

×
×
  • Dodaj nową pozycję...