Skocz do zawartości

[9990g] Cannondale Scalpel by kopaczus


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Brake (Front): Avid Juicy 7, 338

Brake (Rear): Avid Juicy 7, 348

Brake rotors: Accent Blade 6" w/bolts, 212

Cables: Dura Ace + Clark's, 88

Cassette: Shimano XT 32t, 260

Chain: Shimano 7701 (110 links), 272

Crankset:

-Crank Arms: Shimano XT, 596

-Bottom Bracket: FSA MegaExo Road, 94

-Outer Ring: FSA Afterburner 44t, 78

-Middle Ring: Shimano LX 32t, 40

-Inner Ring: Shimano XT 22t, 20

-Crank Bolts: FSA Alu, 14

Derlr (Front): Shimano LX, 176

Derlr (Rear): SRAM X-9, 224

Fork: Cannondale Lefty Speed 110 DLR2, 1616

Rear Shock: Fox Float RPL Air w/bolts, 234

Frame: Cannondale Scalpel 3 2007, 18.5", 2062

Grips: Ritchey WTF, 26

Handlebar: Ritchey WTF Carbon 31.8, 580mm, 132

Headset: Cannondale Si, 54

Pedals: Crankbrothers Egg Beater SL, 270

Seat: Fi'zi:k Arione WingFlex Titanio, 256

Seatpost: Ritchey WTF Carbon, 27.2 x 350mm, 182

Seatpost clamp: incl. in frame weight

Shifters : SRAM X-9 Gripshift, 184

Skewer: BBB Wheelfix, 38

Starnut: -

Stem: Cannondale Si 31.8mm, 204

Tire (Front): Geax Barro Race 2.0, 414

Tire (Rear): Geax Barro Race 2.0, 416

Tubes: Notubes Joe's Sealant, 56+60=116

Wheelset (Front): Omega Lefty SL, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 620

Wheelset (Rear): American Classic, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 724

 

Smary, opaski zaciskowe, 20

 

Waga 10.328g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym tylko mógł to bym z chęcią zamienił się ramami moim Felt'em na Twojego Cannondale :D Też mi ten Cannondale zaczął chodzić po głowie od paru tygodni ale to nie na przyszły sezon tylko na jeszcze kolejny może :) Seryjny Cannondale Scalpel na 2008 rok waży 9,3Kg na wadze więc to jeszcze bardziej zachęca :) Gratuluje sprzętu, aczkolwiek nie wiem czy nie zmienił bym leftego na Rebe WC... Nie wiem bo nie miałem okazji jeździć na leftym. Ale sprzętu gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moge powiedziec, a raczej napisac, poprostu CUDO, pamiętaj mieszkamy od siebie jakieś 40km, także trzeba razem śmignąc, :D

Ano, ja bardzo chętnie ;) W październiku mam nadzieję jeszcze się będzie dało po górach pośmigać, każdy łikend planuję w Beskidzie spędzać :) Zgadamy się jak coś.

 

Jak bym tylko mógł to bym z chęcią zamienił się ramami moim Felt'em na Twojego Cannondale :D Też mi ten Cannondale zaczął chodzić po głowie od paru tygodni ale to nie na przyszły sezon tylko na jeszcze kolejny może :D Seryjny Cannondale Scalpel na 2008 rok waży 9,3Kg na wadze więc to jeszcze bardziej zachęca <_< Gratuluje sprzętu, aczkolwiek nie wiem czy nie zmienił bym leftego na Rebe WC... Nie wiem bo nie miałem okazji jeździć na leftym. Ale sprzętu gratuluję.

Reba WC? Sory, ale to tak nie działa :) Jak raz przejedziesz się na Leftym, to już nie ma powrotu :D Na nowy sezon ma być Lefty Carbon z bebechami Foxa, mój boże jakie to będzie cudo! Topowy model Scalpela pewnie będzie kosztował małą fortunę, ale za rok w programie upgrade'u wezmę sobie tak gdzieś trzeci model od góry i pewnie zmieszczę się w 10kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę rowerami zamienić na jeden maraton za Cannondale :) No po prostu boski rowerek :) A jak patrzysz na te karbonowe widełki z tyłu to nie masz wrażenia że jedno uderzenie i widełki się rozpadają ? Bo tak mnie to zawsze troszkę zastanawiało... Takie cieniutkie są te widełki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyczki gianta mozna dorwac za 27zl i waza 31 gram a sa z alu a nie karbonu. Dla mnie to lepsza opcja niz karbon bo mysle ze wytrzymalsze no i sporo tansze. A te 10 gram jakos przezyje :)

rower mi sie w ogole nie podoba, wyglada jakby mu amputowali jedna noge. Ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kwestia gustu. A co do karbonowych koszyczków... Nie nadają się do MTB moim skromnym zdaniem... Lepiej sprawdzają się w szosie... Ale to tylko takie moje zdanie. Osobiście mam Elite srebrnego, nie wiem czy On jest alu czy magnezowy ale w sumie fajny i wbrew opinią wcale nie tak łatwo żeby bidon z niego wypadł. A wygląda czadowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak patrzysz na te karbonowe widełki z tyłu to nie masz wrażenia że jedno uderzenie i widełki się rozpadają ? Bo tak mnie to zawsze troszkę zastanawiało... Takie cieniutkie są te widełki...

Miałem dokładnie takie same obawy przed zakupem ;) Ale jeszcze nie widziałem połamanych, sam też nigdzie poważnie nie przydzwoniłem. Trochę skakałem po schodach i kilka konkretnych dropów zaliczyłem - nic niepokojącego się nie dzieje. Swoją drogą, tylko dół jest z karbonu, góra z plastiku zwanego górnolotnie Unified Composite :) W nowym modelu całość ma być z karbonu i jednoczęściowa.

 

Ale to kwestia gustu.

Dokładnie tak :P Jak dla mnie dizajn jest boski.

 

A co do karbonowych koszyczków... Nie nadają się do MTB moim skromnym zdaniem.

Karbon w sumie nie jest aż tak delikatny jakby się zdawało. Producenci na pewno zakładają że koszyk będzie szarpany i gnieciony na wszelkie możliwe sposoby :P więc jak można tanio wyrwać i zaoszczędzić parę gram, to czemu nie... ja nie mam żadnych tanich karbonowych pod ręką, najtańszy wychodzi 120pln... z czasem coś znajdę może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same obawy przed zakupem :) Ale jeszcze nie widziałem połamanych, sam też nigdzie poważnie nie przydzwoniłem.

 

http://www.light-bike.com/forum/album_page.php?pic_id=2598 <---- Zajrzyj, pooglądaj, i życzę udanej jazdy jak idziesz dzisiaj na rower :) Oczywiście nie życzę takiego zdarzenia aby rama wyglądała jak na zdjęciu, ale tak dla czystego zaspokojenia ciekawości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Siema!

Wymieniłem parę rzeczy w rowerze i chciałem się pochwalić :) Najpierw stary sprzęt a potem nowy

 

Opona przód Maxxis Larsen TT UST 2.1 702gr

Opona tył Continental Explorer UST 2.1 706gr

Korby FSA Afterburner MegaExo, 22/32/44 970gr

Sztyca Cannondale Fire Carbon, 27.2 x 350mm 278gr

Koszyk na bidon Tioga alu 48gr

 

na:

 

Opona przód Kenda Komodo 1.95 482gr + Joe's Sealant 58gr 540gr

Opona tyl Schwalbe Nobby Nic 2.10 504gr + Joe's Sealant 82gr 586gr

Korby Shimano Deore XT, 22/32/44, sruby alu 880gr

Sztyca Ritchey WTF Carbon, 27.2 x 350mm 180gr

Koszyk na bidon Zefal carbon 25gr

 

W sumie sprzęt odchudziłem o 493gr, waga pokazuje 11.40kg :P Ma tu ktoś lżejszego fula? :)

 

To chyba tyle w temacie Scalpela na ten rok. W przyszłym za 7k pln wymieniam ramę z amorem na Scalpela 1 z kolekcji 2008, to pewnie będę w okoliach 10kg z zachowaniem aktualnego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s39.photobucket.com/albums/e162/analanus/Scalpel/

 

Pierwsze dwie fotki to ten zestawik. Waży 204gr, ma dwie łyżki do opon, skuwacz do łańcucha, zestaw łatek w tej okrągłej końcówce, parę imbusów, hexa do tarcz, śrubokręcik. Tytan? Tzn czy jest zrobiony z tytanu? Tego nie wiem :) Użytkuje się raczej dobrze, no ale wiadomo - to jest rzecz na prowizorkę w akcji. Profesjonalnego serwisu tym zestawem nie przeprowadzisz bez wzywania imienia Pana Boga nadaremno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięx :)

 

Jasne, heble dają rady bez problemu... mam świetnie zalane od nowości, jest wyraźny punkt styku (czy jak to nazwać) i równy w obu klamkach. Jestem przekonany że to najlepsze - a już na pewno najprzyjemniej serwisowalne - hample na rynku. Gdyby tylko trochę lżejsze były. Ja zaś ważę 70-72kg.

 

Przymierzam się do Juicy Ultimate 160/140 pod kątem następnego Scalpela, ale dochodzą mnie głosy że to słabo hamuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...