Skocz do zawartości

Komentarze

  1. w: Trek Emonda ALR 5

    Przez parmenides, 04.01.2018


    PS ja jestem jednych z tych, którzy nawet na płaskie wolą niższy profil i mniejszą wagę. Ale ja też wybrałem rower aluminiowy, lżejszy niż karbonowe aero, nie trenuję, nie ściągam się... także traktuj moje zdanie z przymrozeniem oka. 

  2. w: Trek Emonda ALR 5

    Przez parmenides, 04.01.2018


    Tak, zmieniłem na zimę. Służą mi w terenie na mokrym i na trenażerze. 

    Koła Bontragera - te podstawowe, to straszne kowadła. Ważą pewnie ok 2 kg. Opony też super ciężkie. Kup jakieś fajne lekkie i sprawdzone opony. A potem zastanawiaj się nad wymianą kół. Na płaskie i mieszane trasy coś ze stozkiem 30-35mm typu fulcrum racing quattro, fsa vision team 35, Scirocco, etc. Na bardziej pagorkowaty teren celuj w lżejsze koła o niższym profilu. pozdr i do zobaczenia gdzieś na drodze. adam

  3. w: Trek Emonda ALR 5

    Przez Jacam76, 04.01.2018


    Dzięki za info, na razie zamierzam zamienić oponki z R1 na Schwalbe Durano, ciekaw jestem czy różnica będzie odczuwalna. Zamieniłeś z powrotem na Bontragery z powodu zimy? 

    Koła też mam w planach, ale ponieważ rower jest nowy, ze zmianą muszę trochę poczekać.  Twoje Fulcrumy ekstra wyglądają, trochę się napaliłem...

    Nie mogę tylko znaleźć info jaka jest masa oryginalnych kół do mojego ALR5 (rocznik 2018), żeby porównać wagę.

    Pozdrowionka i jeszcze raz dzięki. 

  4. w: Trek Emonda ALR 5

    Przez parmenides, 04.01.2018


    W dniu 25.12.2017 o 09:07, Jacam76 napisał:

    Świetny sprzęt, też mam Emondę ALR 5. W związku z ty, mam do Ciebie zapytanie: czy Twoim zdaniem znacząca jest różnica w jeździe po zmianie kół z fabrycznych na takie jakie masz w tej chwili? 

    Cześć, zmiana kół i opon to moim zdaniem bardzo duża zmiana. Ponieważ teraz jeżdżę na kołach firmowych Bontragera i oponach, które z tymi kołami były R1, to moge śmiało porównać. Fulcrumy są dużo lżejsze, więc łatwiej je rozpędzić. przydaje się to przy wszystkich zmianach tempa i oczywiście w górach. Na płaskim nie jest to jakoś bardzo odczuwalne. 

    pozdr

  5. w: Canyon Exceed CF SL 6.0

    Przez Simple, 03.01.2018


    Mam żółtego, ale niebieski chyba ładniejszy :)

IP.Board Collections by DevFuse
×
×
  • Dodaj nową pozycję...