Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam przygodę z rowerem. Chciałbym zapytać czy jak mam obręcz 559-19 i w tej chwili opony Schwalbe Ralph Racing 26 x 2.25 da się założyć Schwalbe Marathon Plus Tour 26 x 2.00 albo 1.75 ? Nie chce wydać ok. 300 zł i być w czarnej d...e ;) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi z góry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam koła o szerokości wewnętrznej obręczy 17,4mm (mierzone suwmiarką) i chce wsadzić tam opony 25, 28c.


Oznaczenia na oponie którą mam obecnie:

40-622 (700x38c)

Oznaczenia na feldze:

28x15/8x13/8 20mm

Dętka będzie do wymiany?

Przepraszam za durne pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy do obręczy REMERX MASTER DISC 26" 36 otw. będzie pasować opona Schwalbe Smart Sam 26" 2.25mm ? Już się pogubiłem w tych wszystkich rozmiarach i szerokościach i nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie, a mam zamiar zamówić właśnie taki zestaw i chce aby wszystko pasowało bezproblemowo, btw. jak oceniacie taki zestaw jeżdżę głównie po asfalcie czasem jakaś leśna/szutrowa ścieżka. Pozdrawiam i dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi. 

Edytowane przez eMAGieIKa44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu poszukal bym czegoś szerszego. Ten master ma 18 , więc nawet jak wejdzie to nie będzie za fajnie leżeć. Znacznie lepsze były by obręcze 19,20 albo i 21 szer. wewnętrznej , opony lepiej leżą i mają większą trakcje.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Heh, no niestety to jest jedyny sklep który posiada tylko 1 sztukę owej obręczy, a chciałem zmienić od razu przód i tył. 

To chyba pozostaje tylko czekać , ewentualnie jak nie masz zamiaru zakładać wąskich opon to są jeszcze np. 25 mm wewn. ale to już szaleństwo :D

http://allegro.pl/obrecz-dartmoor-fortress-26-36h-czarna-biala-i6008436073.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To chyba pozostaje tylko czekać , ewentualnie jak nie masz zamiaru zakładać wąskich opon to są jeszcze np. 25 mm wewn. ale to już szaleństwo Obręcz Dartmoor Fortress 26" 36H czarna/biała (6008436073) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Żadne szaleństwo - 25 mm to bardzo dobra szerokość dla opon powyżej 2 cali szerokości. U mojej dziewczyny w rowerze na obręczach "noname" o takiej szerokości właśnie siedzą opony 1,9' i bardzo dobrze to leży.

 

Szaleństwo wagowe Panowie szukam czegoś w okolicach 500 gr. chyba zdecyduje się ostatecznie na Airplany niebieskie/czarne bo bardzo dużo za nimi przemawia (waga, wytrzymałość, wew. szerokość) tylko szkoda że rower straci na prezencji :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanko. Chcę zmienić amortyzator i przejść na sztywną oś 15mm i w związku z tym potrzebuję nowe koło. Jaką szerokość powinna mieć obręcz do opony 2.1cala? Takie mam, a że z tyłu raczej szersza nie wejdzie więc z przodu musi zostać taka szerokość opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwalbe Smart Sam – co w zamian ?

 

Użytkuję nowy Kross Lea R6, opony założone fabrycznie Schwalbe Smart Sam 27,5x2,10 drutowa (https://www.rowertour.com/p/51683/schwalbe-smart-sam-27.5-dc-ls-opona-drutowa) . Przejechane mam jakieś 950 km i przez ostatnie 6 tygodni trzy gumy – opona czyszczona z kolców akacji, ostatnio przeglądana w serwisie, żadnych uwag poza tym, że smart samy są cienkie i maja taka tendencję do przebijania.. po serwisie 13 dni i znów guma.  W drugim rowerze miałam założone od nowości Schwalbe Rapid Rob przez prawie 5200 km ani jednej gumy…

Czy Smart Samy są tak cienkie, że łapią łatwo panę ? Czy możliwe, że mam jakiś kiepski egzemplarz – pana łapana tylko na przedniej oponie. Jeżdżę po terenach wszelkich, od asfaltu, po lasy, piachy, szutry itp. 

Szerokość obręczy w miejscu osadzenia opony to 19 mm (na obręczy jest to 19c). Wg tabel z wątku „Kompatybilność opon z obręczami” najszerszymi dedykowanymi oponami są te 50-584, a użytkowane przeze mnie obecnie (fabrycznie) to wg ETRTO 54-584. Czy z tego również może brać się problem z ich nadwrażliwością na przebicia? chociaż czytałam, że jest pewna tolerancja…

 

Ogólnie opony są świetne jeśli chodzi o przyczepność, łatwość jazdy w terenie, piach nie stanowi żadnej przeszkody, gdy inni schodzą z rowerów…ale wydawanie co chwilę 20zł na dętkę i jeżdżenie z myślą kiedy znów za chwilę złapię gumę mija się z celem - myślę o zmianie na jakieś antyprzebiciowe, czy po prostu kolokwialnie mówiąc niezawodne, sprawdzone...

Najpierw wybór padł na Schwalbe Smart Sam Plus 27,5x2,25 mają wkładkę GreenGuard, ale są one jeszcze szersze i kompatybilność z moimi obręczami tym bardziej się rozjedzie ..

 

Pewnie najlepiej pewnie dobrać max 27,5x2.00, ale tu pytanie jakie – aby bieżnik był podobny do Schwalbe SS, by rower radził sobie w różnych warunkach, ale opona o dużej trwałości, komplet do ok. 200 zł.

 

Dodatkowo myślę, o oponach Schwalbe Marathon Plus 27,5x1,5 jako zamiennych, gdy będę chciała więcej pojeździć po utwardzonych nawierzchniach (https://www.rowertour.com/p/43786/schwalbe-marathon-plus-27.5-x-1.50-sg-ts-opona-drutowa-reflex)  i te mieszczą się w przedziale dla obręczy o szerokości 19 mm, dobrze myślę ?

 

Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, bo przyznam, przez bezawaryjną jazdę na rapid robach przez długi czas w ogóle tematem opon się nie zajmowałam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założysz na swoje obręcze i te 2.25 jak i te 1.5. Nie wiem jak tyle gum lapiesz , u mnie jedna na półtorej roku i to była pinezka a nie kolec. Może warto zainwestować w tubeless ?

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ychu, uwierz, że ja też nie wiem jak to robię, poprzednio jak pisałam na Rapid Rob - po tych samych terenach, w taki sam sposób przejechałam 5200km i do dziś ani jednej gumy ... 

W tym przypadku raz i drugi to kolec akacji, co teraz nie wiem, bo wczoraj wieczorem rower odstawiłam po jeździe dziś zeszłam po rower i flak .. Odstawiając rower wczoraj wszystko wyglądało ok...nie miałam czasu przed pracą sprawdzić dlaczego zeszło całe powietrze, ale irytacja ogromna ..  

 

Zmiana na bezdętkowe wymagałaby zmiany obręczy o ile wiem. Pomyślę, bo słyszałam dobre opinie, ale póki co potrzebuję zmiany już - dziękuję za sugestie odnośnie 2.25 i 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmiana na bezdętkowe wymagałaby zmiany obręczy o ile wiem.

 

Nie wymagałaby, a nawet nie wymagałaby zmiany opon na nowe. Aczkolwiek po kilku kapciach to te pewnie wymagałyby podklejenia od środka. Moim zdaniem możesz spokojnie zakładać opony 2,25.

Polecane ze względu na "pancerność" są opony Vittoria np Saguaro, albo Mezcal byłby dla Ciebie ok, ale wszystko można przebić - to tylko kwestia rozmiaru kolca.

 

Chcesz kompletnie zapomnieć o kapciach to poczytaj o Ghetto Tubelless - robisz na praktycznie dowolnej obręczy i z dowolną oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałbym pytanko bo nie do końca rozumiem..

 

Mam felgę 26" o szerokości wew. 21mm. (według suwmiarki, gdyż ma ona delikatny rant który uniemożliwia dotknięcie idealnie do ścianek - jak na moje jest to 23mm ale nie w tym rzecz.)

Chce zmienić opony z 47x559 na jakieś znacznie cieńsze. 

 

To oznaczenie 37-590/ 26x13/8 już nie będzie pasował na moją felgę ? Mimo że są na 26" ? Rozumiem że muszę szukać tylko i wyłącznie wymiaru 559 ? 

Wymiar 37x559 to za bardzo nie ma w czym wybierać... 

Edytowane przez Takpoprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze pytanie. 

Posiadam obrecz mavic aksium one, obecnie z dosc gladka opona 700x28C ktora pasuje i lezy pieknie.

Planuje wymienic na opone bardziej w teren, czy bedzie do tej obreczy pasowac rozmiar 700x35C. 

Rama i osprzet przelajowy wiec o kolizje z rowerem sie nie obawiam, bardziej czy bedzie pasowac dobrze do obreczy. 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...