Skocz do zawartości

[Anodowanie aluminium] Gdzie można anodować części rowerowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was będzie mógł pomóc w temacie anodowania. Mam trochę drobnych części, w których chciałbym zmienić kolor. Są to śruby do wahacza ramy FS oraz części z zacisku hamulca. Łącznie to drobne zamówienie i niestety wszystkie firmy, do których pisałem nie chcą się z tego powodu go podjąć. 

 

Ponadto utrudnienie jest takie, że na śrubach jest już twarda anoda, a po ponownym anodowaniu (potrzebuję kolor czerwony) nie mogą stracić pasowności. Myślałem o anodowaniu samych łbów po usunięciu starej anody, ale tutaj również piętrzą się problemy bo jakoś trzeba chwycić takie śruby (czyli zrobić zawieszkę, chwytak, etc. i jak zauważyłem z rozmów nikomu się nie chce za to brać). Ponadto zastanawiam się czy wytrawiony łeb i ponownie anodowany nie straci zbytnio pasowności w miejscu na klucz imbusowy. 

 

Można anodę usunąć mechanicznie i być może to lepszy pomysł. Może znacie kogoś, kto podjąłby się wyzwania (o ile jest sensowne) i najlepiej ma doświadczenie z częściami rowerowymi? No chyba, że ktoś zna czerwony "tuning kit" śrub do ramy Specialized S-Works, ale ja nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chwycić takie śruby

Śruby z alumnium??? Jesteś pewien..
Co do samego anodowania to jest standardowy problem usunięci starej powłoki. Pasowność nie zmieni się znacznie. Nurtuje mnie tylko co to za śruby że są z aluminium i do czego.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdejmowałem Anodę z śrub za pomocą "Kreta" do rur. Robisz roztwór, wkładasz i co kilkanaście sekund sprawdzasz, można też sobie na koniec pomóc szczoteczką do zębów żeby usunąć resztki.

 

Trzeba uważać bo moje pod koniec zaczęły "dymić"  :thumbsup:

 

No i wiadomo że trzeba przepolerować później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śruby z alumnium??? Jesteś pewien..

 

Tak, śruby są z aluminium. Te jak pisałem skręcają wahacz (w ramie Specialized S-Works).

Dzięki Panowie za podpowiedzi. O krecie myślałem - kolega usunął tak anodę z obręczy niemniej chciałbym to dać komuś kto zajmuje się takimi rzeczami profesjonalnie na co dzień. Ja w temacie niestety nie siedzę. Jeśli ktoś zna jakiś warsztat, kogokolwiek to będę wdzięczny za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki shotgun, ale zanim napisałem na forum dokładnie prześledziłem wątki w sieci ;-) Kontaktowałem się ze wszystkimi z linków ale nikt się nie podejmuje drobnego zamówienia :-/ Dlatego liczę, że może ktoś jeszcze kogoś poleci z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledzilem kiedys ten watek i jak pamietam wystarczyloby sie skontaktowac z firma/ firmami w okolicy i poczekac, az beda robic kolor, ktory Ci pasuje i wtedy sie podpiac z tematem. Chyba, ze jest az tak nietypowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Pojawili sie tutaj na krótko tacy magicy od anodowania:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/191192-rama-utleniajace-sie-aluminium/?p=1801606

 

Wstępnie dogadywałem z nimi anodowanie całej ramy z amelinum, na razie jednak musiałem sobie darować w zwiazku z innymi wydatkami.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...