Skocz do zawartości

Buty i pedały SPD na rower przełajowy/mtb?


Kubam00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


 


Zaczynam rozglądać się za butami i pedałami spd. Czekam do września na kupno Accent CX-One i chciałbym na razie wmontować pedały do MTB (nie będzie później problemów ze zmianą na przełajówke?) OCZYWISCIE TYM MTB PLANUJE JEZDZIC TYLKO PO ASFALCIE.


 


I teraz pytanie, jakie są najlepsze buty i pedały spd. Bardzo bym chciał wybrać najlepsze, dlatego tak szybko dodaje post aby może ktoś kogo za 10-20 minut nie będzie może tu napiszę, a ja ide w tym czasie samemu rozglądać się jeszcze za opiniami smile.png


 


Buty spd przeznaczone do MTB, bo czytałem że w szosowych szybciej psuja sie bloki od chodzenia, ciezej z blotem itp.


 


Pozdrawiam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego zestawu w przelaju uszosowionym tj Pd-m520 + Sh-m089.

Co do m89 - buty badzo przewiewne ale i bardzo miękka podeszwa, gdybym miał miec jedne buty to nie kupiłbym ich z powodu miekkosci, a i juz na jesieni musi w nich nieźle pizgac.To dobre buty do jakiegoś crossa. ALe nei do roweru gdzie sie mocno cisnie przez pare godzin.

m520 - nie wiem jak to sie stało ale moj po 1500km (od maja tego roku) sie zepsuł :P skrzypiał a później nie dalo sie go rozkręcić, tuleja plastikowa prawdopodobnie pękła przy gwincie. ... wszystko zaczęło sie w trasie jakoś 80km od domu :P

 

Cały ten zestaw oceniam słabo, czuje jak to sie ugina, w sensie blok<->but. Początkowo bolały mnie stopy w takiej kombinacji juz po ok godzinie jazdy.. AKtualnie po ok 3h czuje stopy, już widocznie mi się kopytka ugniotły.  Za to jak idę śmignąć crossuniem jakieś 70km to te butki spisują sie bardzo dobrze.

 

Wczoraj odebrałem M8020, myślę ze dopiero w tym polaczneiu ten but będzie sie nadawał do roweru w którym sie długo i mocno kreci. Ten pedał ma dużo większe podparcie dla buta.

Gdyby nie fakt że czasem podjeżdżam tym przełajem do biura, i musze troche przejśc po różnych twardych powierzchniach to kupiłbym pedały szosowe do tego roweru ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinol

Przecież w innym temacie pisałeś że te m520 kupiłeś używki i Ci padły...

 

M520 i m089 to najwięcej ile można dostać za 400zł. Pedały są bardzo trwałe jak na obecne standardy. But jest średniotwardy, ale nie jest to kapeć i ma klamrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butów jestem zadowolony bardzo, jeździłem w zimie nawet w termoaktywnej skarpecie radicala i do 2 godzin dawało to radę przy 2-3C. Dłużej bym nie jeździł ale 2h latałem.

 

Co do pedałów to już gorzej. Kupiłem nówki w deca. Po 3000km lewy dostał znacznego jak na takie mikroskopijne łożysko luzu. Rozebrałem, wyczyściłem, skręciłem, luzu nie ma. Ok, niby nic ale poprzednie pedałki przy moim katowaniu nigdy przez 6 lat serwisu nie widziały a te po pół roku potrzebowały grzebania.

 

Ja nie wiem czy to takie cudowne pedalątka. Mając dwie stówy na nie raczej szukałbym czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w innym temacie pisałeś że te m520 kupiłeś używki i Ci padły...

 

Kupilem nowki sztuki od kogoś z forum. Bez papierów, ale nie byly uzywane. Czytaj ew te tematy do konca. albo ze zrozumieniem,

 

 

Ja nie wiem czy to takie cudowne pedalątka. Mając dwie stówy na nie raczej szukałbym czegoś lepszego.

 

No to musiałbys sie pożegnać  z Shimkami wogole. Wczoraj rozebralem M8020 i budowa jest identyko w srodku jak 520 z dokladnoscia do tej plastiokowej wkrecanej tulei ktora w 8020 jest z alu, ale kulki jak i cala reszta jest taka sama. wymiarów na 100% pewien nie jestem, ale konstrukcyjnie sa identyko  ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis byl pierwszy raz z M8020, jest lepiej, czuc ze but ma wieksze podparcie...w weekend bedzie sprawdzian dlugodystansowy...ale na te chwile zapowiada sie niezle. O dziwo jakos lepiej sie tez wpinaja mimo iz zatrzask podobny, a moze nawet i taki sam... to chyba tez wplyw tej calej klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Bylem w sklepie i wybralem buty SH M089L, co sadzicie? Oraz przy zakladaniu ich noge mam (tak przynajmniej czuje) dobrze ustabilizowana lecz jezyk w bucie przy podniesieniu stopy do gore tj. wciska mi sie w piszczel i troche czuc. Czy to jest normalne przy wszystkich butach i przyzwyczaje sie do tego? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...