Skocz do zawartości

[łańcuch & kaseta] sram pg-950 + pc-971


pawel_bednarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem:

 

Mój stary napęd cs-hg50-9 + pc-951 dopiął żywota, kupiłem nowy pg-950 + pc-971. Wszystko złożyłem, pierwsze jazdy ok, w międzyczasie zmieniłem kółeczka w przerzutce i ogólne dopieszczenie całości pod względem regulacji. Wczoraj jeszcze skróciłem łańcuch i wyczyściłem, ponieważ zrobiłem w międzyczasie około 200km. Łańcuch teraz ładnie się układa, mam pełny zakres biegów, nasmarowałem go rohloffem i po pierwszej jeździe stwierdziłem, że jest głośny, wydaje z siebie taki jakby gwizd poruszając się po koronkach kasety trochę jak gdyby był niedosmarowany. Zmyłem rohloffa, świeżo kupiony - pomyślałem, że może kupiłem podróbkę. Zastosowałem mój sprawdzony expand chain waterproof oil wet - kropelka na ogniwo, ale niestety napęd dalej jest głośny.

 

Proszę o radę, co może być nie tak, na starych gratach zawsze było cicho.Czytałem, że napędy srama są głośniejsze, trochę mi się wierzyć nie chciało, ale kultura pracy tego zestawu w porównaniu do mojego starego shimano jest po prostu przeciętna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...