Skocz do zawartości

[~3500zł] Specialized Crosstrail czy Radon Scart


Rekomendowane odpowiedzi

 Całkowita waga obciążenia roweru określona przez CUBE w zależności od przeznaczenia roweru ;

 

   Rennrad: 115 kg
◾Mountainbike: 115 kg
◾Global Travel Series: 140 kg
◾Global Travel Series Sport: 140 kg
◾Cross Road Series: 115 kg
◾Country Lite Series: 140 kg
◾Urban Life Series: 140 kg
◾Cyclo Cross: 115 kg
◾Kinderrad bis 16“: 30 kg
◾Kinderrad ab 20“: 105 kg
◾BMX: 105 kg
◾Hybrid Mountainbike: 115 kg
◾Hybrid Tour: 140 kg


http://www.cube.eu/pl/service/faq/faq-detail/article/what-is-the-maximum-body-weight-my-cube-bike-is-approved-for/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko ze poniżej jakiegoś poziomu to nie warto sprzętu kupować
 

 

Ale coś trzeba bo nie mam na czym jeździć, więc wychodząc z założenia nic nie kupię i będę drałował z buta? :-)

 

 

 

ale w czym ta rama jest lepsza od np. rometa?
 

 

Może nawet Rometa jest lepsza niż Cube, w sklepie mi mówiono że ich ramy są sztywne tam gdzie nie powinny i na odwrót. Czytałem też kilka opinii na forach. 6lat gwarancji na ramę mam przy Cube, wystarczająco długo żeby jak ktoś to gdzieś napisał "co ma pęknąć to pęknie a jak nie pęknie to pojeździ jeszcze dłużej niż gwarancja obejmuje". Zrozum też że muszę się na coś zdecydować, marek które robią rowery tego typu i brałem pod uwagę to Unibike Romet Trek Giant Ghost Specialized Cannondale Radon Cube Scott Kross i jeszcze coś pewnie było tylko już nie pamiętam. I ja tak mogę do śmierci wybierać między jednym a drugim producentem i jego produktem bo ten ma lepszy hamulec, ten lepszą ramę, ten znowu ładniejszy a ten droższy niż ten. Po prostu eliminowałem jedną markę po drugiej z różnych powodów i przystanąłem na Cubie. I znajdzie się pewnie i 5 rowerów lepszych osprzętowo, ale znowu cena to, hamulce może tamto a tu rama i w koło macieju :D brzmi głupio, a coś trzeba wybrać

 

Jeszcze go nie zamówiłem, jak masz propozycję to mi napisz, bo się odezwałeś jak zakończyłem wybór w zasadzie, a tak to się wypowiadały ze 2-3 osoby. Nie dziw się więc jeśli nawet mój wybór może być nie najlepszy bo się nie znam na rowerach i mówię to otwarcie, inaczej bym tego tematu nie zakładał.

 

 

 

115 kg

 

 

Nie dotarłem do tej informacji :-) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już się chcę powoli nastawić na zakup który planuję w przyszłym tygodniu. I powoli się nastawiłem na Cube'a w miarę ostatecznie. Jest czas żeby mnie wyprowadzić z ewentualnego błędu ^.^

 

Teraz się dowiedziałem że za Cannondale Quick CX 2 - 2015 mogę dostać cenę 3190zł... no i znowu moje przemyślenia zaczynają się od nowa :D On jest w prawdzie na osprzęcie Alvio, ale rama trzyma klasę (oglądałem ich produkcję w Galileo :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet robi nieźle ramy.

 

 

To Romet w ogóle robi/projektuje jakieś ramy? Rama ich crossa to ich projekt czy zwyczajnie gotowiec z jakiegoś chińskiego katalogu?

 

TurkucPodjadek, zamiast tego Cube'a to wolałbym takiego GT:

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2016-cross-city/transeo-10

 

Fajna, nieoklepana ramka, dobry napęd i bardzo dobry amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - Romet Orkan 5.0 najtańszy i przyzwoity, napęd prawie że identyczny co Cube, lepszy amortyzator powietrzny. Hamulce w Romecie są tak samo kiepskie jak w Cube - miałem je w mojej Meridzie i mocy od początku brakowało przy 70 kg (!!!), co dopiero przy pełnym załadowaniu sakwami na wyprawie. Większa tarcza na przodzie nie pomogła, dodatkowo awaria w późniejszym czasie tylnego hamulca, nie odbijała klamka, a przedni co jazdę się zapowietrzał. Także ten element wymieniłbym w Romecie i rower byłby bezkompromisowy... Ale rozumiem że możesz nie chcieć Rometa, nie podoba się, boisz się o ramę - Twoja decyzja. Mi osobiście design Rometów się nie podoba i bym go nie kupiłbym choćby miał lepsze komponenty niż konkurencja. Cube ma słabiutki amortyzator, podstawowy modele sprężynowo-olejowy Suntoura, nic ciekawego, ale pewnie nie ugina się on najgorzej :) Jeśli twardość sprężyny będzie odpowiednia do wagi rowerzysty to powinno być akceptowalnie :) Mając amortyzator powietrzny jak Romet czy w/w GT masz możliwość dostosowania jego twardości - z sakwami i torbami trzeba pewnie będzie twardszego - wówczas sprężynowo-olejowy nie daję ci możliwości żadnej regulacji. Hamulce zarówno w Romecie, jak i Cube oraz GT są liche - mogą być z nimi kłopoty, a to już nie są V-Brake gdzie wszystko można zrobić na trasie - nie chciałbym żeby coś się z nimi stało 2000 km od domu :) Unibike Zethos ma sporo lepsze hamulce lecz amortyzator chyba niestety nie jest powietrzny - no i nie jesteś przekonany do wytrzymałości ram :) Cannodale to nic ciekawego, już lepiej Cube. Wybieraj pomiędzy Cube, a GT - drugi ma lepszy amortyzator, powietrzny, ale mniej biegów (9) i gorsze korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transeo jest godny uwagi ale za 3500 zł to jest przegięcie 

 w specyfikacji podobny do Rometa Orkan 5.0 z 2015 roku za 2300 zł

 

Zauważ że Romet kosztuje katalogowo 3300 zł, na GT dostanie kilka stówek rabatu, jeśli się będzie targował. 

 

Dlaczego korby z GT miałyby być gorsze od tych z Cube'a? To nowe Alivio ze zintegrowaną osią.

 

No tak, nie wziąłem pod uwagę że to nowe Alivio i może być lepsze od kilkuletniego Deore :) Mój błąd, w ogóle wspominanie o tym ma mały sens - różnica jest zbyt mała. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja @@Pitof, jest naprawdę ciekawa i zdecydowanie atrakcyjniejsza niż Cube. Do ram z pod znaku GT można mieć takie samo zaufanie jak do Cannodale czy Specialized (Cube to taki niemiecki odpowiednik naszego Krossa i niczym szczególnym się nie wyróżnia). Uwierz mi , że naprawdę warto zainwestować w rower z amorem powietrznym - ewentualny późniejszy montaż takie amora to koszt min. 700-800 zł.

 

EDIT

GT daję dożywotnią gwarancję na ramę http://www.gtbicycles.pl/o-marce/dozywotnia-gwarancja-na-rowery-gt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 sklepy w Krakowie z tą marką rowerów z czego jeden ma ten model.

 

Biały:

http://www.mbike.pl/rower-gt-bikes-cross-28-transeo-1-0-2015-white(3,9458,28445).aspx

 

i Niebieski:

http://www.mbike.pl/Rower-GT-BIKES-TRANSEO-1-0-2016(3,9458,32846).aspx

 

Biały jest droższy ale ładniejszy :D Napiszę do nich czy jakiś rabat by zaproponowali.

 

A nie zauważyłem, biały jest z 2015 roku i na gorszym osprzęcie i jeszcze droższy hehe, odpada. Wysłałem zapytanie o rabat za ten model '16 i będę wybierał gdy tylko uzyskam odpowiedź :-)

 

A co do tej ramy, bardzo mi się w sumie podoba ten motyw Triple Triangle, oryginalnie :-)


Odezwał się jeszcze jeden ze sklepów oferując mi cenę równą 2900zł za tego Cube'a.

 

Jest to już naprawdę spoko. Biorąc pod uwagę że i tak muszę dokupić błotniki, bagażnik, uchwyt na bidon oraz w przyszłości rogi i licznik, czy jakąś nóżkę, wyjdę z kompletem w okolicach moich pieniędzy które mam odłożone na wydanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że rower kupujesz na parę lat. Zatem wybierz GT, bo po prostu warto. Za kilka miesięcy nie będziesz już pamiętał o 300 zł, ale za to nadal będziesz mógł się cieszyć lepszym rowerem.

 

Ewentualnie, skoro tak Ci się podobają białe rowery, to może podpytaj w tym sklepie, czy jeszcze mają dostępny model z 2015, bo oferują spory rabat:

http://rower.com.pl/gt-transeo-1-0-498991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może podepnę się pod temat, a przy okazji podpytam o kilka rzeczy. 

 

Też zastanawiam się nad rowerem GT, ale nie mam możliwości się do takowego przymierzyć.

Jaką koniec końców ramę wybrałeś dla siebie. Jak ty mam również 186-187 wzrostu, a noga 85-86.

 

Mam porównanie ze Scottem sub cross XL na którym siedziałem i miejsca nad rurą górna było w sam raz. Próbowałem rozszyfrować ich tabelkę http://www.scott-sports.com/pl/pl/products/241538008/SCOTT-Sub-Cross-30-Men-rower/  ale patrząc na wymiar D coś ty nie gra. Powinno być D+F? D+F-E? Ktoś tam się nie postarał. 

Znalazłem jeszcze coś takiego: http://contenderbicycles.com/product/scott-sub-cross-30-solution/

ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie, albo coś doradzicie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...