Skocz do zawartości

[rower] rozbudowa


soundboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam Krossa level b4 2013

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-xc29/level-b4-29er

 

Z roweru jestem ogólnie zadowolony ale powoli chciałbym go ulepszać.

Aktualnie jest tylko wymieniona kaseta i łancuch na nowe.

Myślę żeby manetki wymienić na xt i moze w jakis lepszy amortyzator zainwestowac.

Ogólnie potrzebuje rady w co isc zeby komfort jazdy sie polepszał.

Jezdze po asfalcie i lasach.

Edytowane przez soundboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu koła? Amortyzator wiotki jak wierzbowy patyk, więc co dadzą koła? Jeśli chodzi o masę to przyjdzie na to czas...

 

Najpierw manetki - 9 rzędowe to już Alivio będą sporo lepsze, a jeśli wyżej to dopiero od XT jest znaczny skok jakościowy.

 

Potem amortyzator - oczywiście powietrzny i nie dla komfortu tylko dla trakcji. W sumie to może nawet przed manetkami :yucky:

 

To opony robią komfort i tutaj właśnie pochyliłbym się nad bezdętkami, ale pociąga to za sobą zmianę opon najpewniej i przydałyby się też szersze obręcze. Przeplatać nie ma sensu a tych piastach, więc nowe koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu koła? Amortyzator wiotki jak wierzbowy patyk, więc co dadzą koła? Jeśli chodzi o masę to przyjdzie na to czas...

 

Ten amortyzator waży 2.5 kg, z pewnością nie jest wiotki jak patyczek. Jeździłem na nim 2 lata i na sztywność nie narzekałem, już reba jest znacznie gorsza gdy idzie o sztywność bo od nowości ma minimalny luz. Czasem nawet potrafi wpaść w małe drgania.

Ja bym niczego nie wymieniał, szkoda kasy. Komfortu wiele nie zwiększysz gdy idzie o amortyzator, trakcji moim zdaniem również - w szczególności iż jest to 29er. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie podawałbym ciężaru tego widła jako argumentu za jego solidnością i sztywnością, bo to ma się nijak, zwłaszcza jak ślizgi kiepskie.

A co do trakcji, to żeby poczuć różnicę, to trzeba wymienić na taki który spełnia swoją rolę, a nie tylko wygląda jak amortyzator i się ugina i podskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo święte słowa powyżej. Ten amory jest wiotki jak patyczek: tarcza dzwoni na zakrętach, koło odbija na przeszkodach, a na zjazdach chce się dziad podwinąć pod rower :icon_confused:  Już przesiadka na ciężkiego RS XC32 to jest niebo, a ziemia...

 

Co z tego, że jest ciężki jak ma ślizgi plastikowe :whistling:  A trakcja u mnie po wymianie amorka wzrosła i to nieporównywalnie tylko trzeba go dobrze pod siebie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba należę do mniejszości w zakresie doświadczeń użytkowo-eksploatacyjnych, w garażu mam XCR-a i Rebę - prędzej Reba ma tendencje do podwijania się pod ramę niż XCR. Żadnego dzwonienia nigdy nie słyszałem, przy zmianie na rebe też myślałem że będzie wow, super, ekstra - niestety tak nie było :/ "Trakcja", czułość minimalnie lepsza i to wszystko. A w bajki o wybieraniu liści etc. nie ma co wierzyć, w szczególności iż twórca postu jest póki co zadowolony. Ja bym na jego miejscu przynajmniej nie wydał 700-1500zł na nowy amortyzator, bo po okolicznych lasach w Tychach spokojnie można nawet na sztywnym widelcu pomykać z uśmiechem na twarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przysłowiowe "wybieranie liści" to oczywiście bajki jak siemasz, a nawet jeśli da się ustawić aż tak "pluszowo" to upośledzi to pracę na większych nierównościach ;) Żeby poczuć roznicę między widelcami tak naprawdę warto ruszyć na szybszą jazdę w bardziej wymagający teren. A jeśli ktoś nie jeździ w takich warunkach to tak jak piszesz - lekki sztywny wideł da wi3cej niż dupowaty pseudoamortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy zmianie na rebe też myślałem że będzie wow, super, ekstra - niestety tak nie było :/

 

XCR`a dostałeś z taką sprężyną jak dostałeś ... a Rebe trzeba sobie umiejętnie dmuchnąć ... jak tego nie potrafisz to nawet na sztywniaku możesz mieć lepiej bo lżej ...

 

Od wybierania liści jest opona ...

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...