Skocz do zawartości

[amortyzator] Suntour XCR vs Spinner 300 S LC na koło 27,5"


thug10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !


główny sezon powoli się kończy. Mam w planach przez zimę złożyć nowy rower w rozmiarze 27,5"


Ramę wybrałem : Kross Level R6

Zastanawiam się nad widelcem:


W R6 fabrycznie kross daje Santour XCR, a ja słyszałem, że spinnery są lepszej jakość

czy ktoś ma doświadczenie z tymi produktami ?

http://allegro.pl/sp...4597843779.html
http://allegro.pl/am...4617285060.html

Waga 85kg

Jazda : XC - leśne, górskie ścieżki

Pytanie który będzie lepszy, cena jest podobna i główne parametry również ( skok, grubość goleni )

Mam świadomość, że ani jeden ani drugi nie jest HQ, ale to jest to przedział cenowy, w który celuję

Będę wdzięczny za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu nie działają spróbuj teraz

 

http://allegro.pl/spinner-27-5-300-s-lc-100mm-2-5kg-xc-mtb-enduro-i4597843779.html   ( allegro.pl/spinner-27-5-300-s-lc-100mm-2-5kg-xc-mtb-enduro-i4597843779.html )    319 zł

http://allegro.pl/amortyzator-suntour-xcr-lo-100mm-czarny-27-5-disc-i4617285060.html  ( allegro.pl/amortyzator-suntour-xcr-lo-100mm-czarny-27-5-disc-i4617285060.html )    305 zł

 

obecnie w swoim rowerze z kołem 26" - rama Rockrider 21" mam widelec zoom ze skokiem 60mm i swoje zadanie spełnia ale liczę że te wymienone wyżej będą ciekawsze :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymagań praktycznie nie masz.

To wszystko i tak klasa "uginacz", ciężkie, bez regulacji tłumienia powrotu, itp. IMHO bez różnicy, choć pewnie ktoś wyskoczy że jemu działa albo można zalać olejem ;)

Czy ta rama jest pod sterówkę 1 1/8" czy tapered? Pod koło 27,5" zdecydowanie nie pakowałbym się w to pierwsze, chyba że nigdy nie będziesz miał zamiaru wyjść poza tego typu widelce jak wymienione. Jak składać to już coś fajnego pod siebie, a nie byle barachło. Na pewno taniej niż gotowy zestaw ze sklepu nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama jest pod widelec 1 1/8" i przy tym standardzie zamierzam pozostać. Co do kosztów to wiesz mam sporo części. Nie wszytko po za tym kupuję Nowe.

 

Wiadomo napęd, hamulce i resztę kupuję nowe ale kiera, sztyca itp. raczej z drugiej ręki. Nie jestem pro w tym sezonie mam 1000km na liczniku po okolicznych górach i tyle mi wystarcza. 

 

Nowy R6 katalogowo kosztuje 3200 , można znaleźć w necie za 2400 w promo, Ja poszukałem po necie i na gotowo nie wydam więcej niż 1800 + cała frajda związana ze składaniem :) 

 

ok ale nie to jest tematem posta :) 

 

Pytanie ponawiam, potrzebuję kliknąć "enter" i szukam choć jednego powodu za jednym z podanych rozwiązań  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten standard w przypadku koła 27,5" istnieje praktycznie tylko w najtańszych, najniższej klasy widelcach. Dla pozostałych kół wychodzi właśnie z użycia, choć tu zdążono sporo tego naprodukować w lepszych klasach i zwłaszcza pod 26" można dostać nieużywane dobre starsze widelce 1 1/8”.

Twój wybór, moim zdaniem w takim dylemacie możesz po prostu rzucić monetą.

I nie piszę tego złośliwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi i standard 11/8" myślę, że jest wystarczający. Składam ten rower z taką myślą że posłuży mi ładnych kilka lat

 

ale rozumiem Twój punkt widzenia. Są dziedziny życia w których nie oszczędzam.

 

Rowwer jednak buduję w wersji ekonomicznej a moim zdaniem to i tak sporo kasy  :) 

 

Poczytałem trochę w necie i marka Spinner cieszy się sporym poważaniem. Dla mnie obie firmy są nie znane ale chyba pujdę za głosem "branży" i wybiorę ten ze stajni Spinnera chociaż to niskapółka

 

dzięki za odpowiedź

 

chyba że ktoś ma coś jeszcze do dodania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...