Skocz do zawartości

[ramy] 29er na 178 cm wzrostu?


Killaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio uparłem się na 29era, ale gdziekolwiek bym nie oglądał, gdziekolwiek nie prosił o podanie przekroku, zwykle max. na jakie mogę liczyć to 5 cm pomiędzy kroczem a ramą przy 17-18". Zastanawia mnie, czy może zwyczajnie na moje 178 cm wzrostu i ok 79-80 cm nogi nie powinienem darować sobie 29era? Co prawda nie jeżdżę po zabójczo trudnym terenie, dlatego może i te 5 cm przekroku by w zupełności wystarczyło? Ostatnio przysiadałem się do 29era, rama 17", wydawał się dobrze dopasowany, a okazało się, że przekrok to ok 79 cm, co daje 3 cm pomiędzy kroczem a ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ostatnio przysiadałem się do 29era, rama 17", wydawał się dobrze dopasowany, a okazało się, że przekrok to ok 79 cm, co daje 3 cm pomiędzy kroczem a ramą.

i co? Dżondra zadrżały ze strachu? :D
A poważniej, jak teren łagodny, jak nie masz bardzo stromych zjazdów gdzie może zatrzymasz się w pół drogi bo Ci się coś zablokuje to 3-5cm wystarczy. Bo to jest tak, że ludzie staja na baczność, rower pionowo i mierzą ile tam tego jest. Zatrzymaj się w terenie, naturalnie. Jedna noga, rower przechylony-miejsca sporo. Ważna jest górna rura (bo 99,9% czasu spędzasz jadąc a nie spadając z roweru) - dlatego jeśli na długość rower leży dobrze..

No i jeszcze jedno - w którym miejscu mierzyłeś odległość? Bo wystarczy się lekko cofnąć na siodło lub przesunąć w przód i ta odległość się szybko zmienia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne wymiary co Ty (178cm i około 80cm do krocza), a w swoim Scott'cie Aspect 950 rozmiar M mam 75cm przekroku mierzonej w linii suportu. Jeżdżę czasami w trudniejszym terenie i nie miałem nigdy obaw o klejnoty.

I jak sugerują szanowni koledzy jeśli dobrze się czujesz na danym rowerze to go bierz i nie zawracaj sobie głowy przekrokiem, każdy upadek jest inny i mając "szczęście" przy 20cm przekroku można sobie co nieco obić.  :icon_cool:

Edytowane przez yakuza79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jeździłem przez trzy lata Trekiem rozm. L, którego przekrok wynosił 84 cm, gdzie nogę mam w bucie 81-82 cm...  A zdarzało mi się jeździł po bagnach, dosyć stromych zjazdach z korzeniami i jakoś żyję, na osprzęt też nie narzekam :laugh: Z cofnięciem siodła racja, sprzedawca mierzył przekrok ok. 20 cm od sztycy, czyli 1/3 ramy, i wyszło 76-77 cm. Aczkolwiek rower już kupiony, więc po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

czekaj, czyli miałeś rower z za wysoką ramą (i przeżyliście oba), teraz chcesz kupić niższą niż krok i się martwisz? nie, wg mnie będzie bosko, zobaczysz ;)
(a co do pytania o wzrost i 29" - tak, spokojnie możesz porywać się z koperkiem na kobyłę hehe)

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...